PRAWO

 

"Newsweek" przegrał proces z Piotrem Dudą. Musi zamieścić sprostowanie

Sąd Apelacyjny w Warszawie orzekł prawomocnie, że "Newsweek Polska" (Ringier Axel Springer Polska) ma zamieścić sprostowanie do głośnego tekstu Michała Krzymowskiego i Wojciecha Cieśli  pt. "Hotel robotniczy", opisującego pobyty szefa NSZZ "Solidarność" Piotra Dudy w hotelu uzdrowiskowym "Bałtyk" w Kołobrzegu. Tym samym zmienił wyrok Sądu Okręgowego. Pozwany ma też ponieść ponad 2 tys. zł kosztów procesu.

Źródło: Wirtualnemedia.pl

 

Złożono zawiadomienie w sprawie artykułu "Wprost" o o. Tadeuszu Rydzyku

Jest doniesienie do Prokuratora Generalnego na tygodnik "Wprost" za artykuł dotyczący dyrektora Radia Maryja o. dr Tadeusza Rydzyka CSsR. Zawiadomienie złożył Ogólnopolski Komitet Obrony przed Sektami i Przemocą. "Wprost" zasugerował w swojej publikacji, że o. dr Tadeusz Rydzyk dysponuje majątkiem, który pozwoliłby mu uplasować się w pierwszej setce najbogatszych Polaków. Dyrektor Radia Maryja zaznaczył, że doniesienia tygodnika są kłamstwem.

Źródło: Radio Maryja

 

LUDZIE, INSTYTUCJE

 

"Panorama" z dodatkowym wydaniem po "Pytaniu na śniadanie"

W środę 1 marca br. TVP2 rozpocznie emisję dodatkowego wydania "Panoramy". Program trafi na antenę o godz. 10.45, czyli zaraz po zakończeniu porannego pasma "Pytanie na śniadanie". Wydanie potrwa około 15 minut. W "PnŚ" nadal pojawiać się będą informacje przygotowywane przez redakcję "Panoramy".

Źródło: Wirtualnemedia.pl

 

Programy Michała Nogasia i Włodzimierza Nowaka w telewizji Metro

W wiosennej ramówce naziemnej telewizji Metro, należącej do Agory i Discovery, znajdą się dwie pozycje produkowane przez zespół wideo Wyborcza.pl. Będą to: program publicystyczno-kulturalny "Nogaś poleca" Michała Nogasia (były dziennikarz Trójki, a obecnie "Gazety Wyborczej") oraz "Studio Dużego Formatu", który poprowadzi były naczelny reporterskiego dodatku "Gazety Wyborczej" Włodzimierz Nowak.

Źródło: Press.pl

 

Unia dopuszcza więcej spotów

Parlament Europejski pracuje nad zmianami w dyrektywie o audiowizualnych usługach medialnych (2010/13/EU). Zgodnie z nowym propozycjami nadawcy telewizyjni będą mogli częściej przerywać filmy i znacznie swobodniej sięgać po lokowanie produktu. Obecnie na klipy reklamowe nie może przypadać więcej niż 12 minut na godzinę czasu antenowego. Zgodnie z planowanymi zmianami limit godzinowy ma zostać zlikwidowany. Zastąpi go 20-procentowy limit czasu reklamowego obowiązujący w godz. 7-23. Filmy i programy informacyjne czy publicystyczne będą mogły być przerywane już nie co 30 minut, lecz co 20 minut.  

Źródło: „Dziennik Gazeta Prawna”

 

Wydawca TVP Kultura zwolniona za reportaż o spektaklu "Klątwa", autorka materiału zawieszona

Dyrektor TVP Kultura Mateusz Matyszkowicz zwolnił wydawczynię Katarzyną Kuszyńską, a reporterkę Annę Mikołajczyk zawiesił w pełnieniu obowiązków. Powodem miał być reportaż zachęcający do obejrzenia spektaklu "Klątwa" w warszawskim Teatrze Powszechnym. - Nie komentuję decyzji personalnych. Moje stanowisko wobec "Klątwy" jest publicznie znane - powiedział Mateusz Matyszkowicz, dyrektor TVP Kultura, zapytany przez Wirtualnemedia.pl o zwolnienie Kuszyńskiej i Mikołajczyk.

Źródło: Wirtualnemedia.pl

 

Rząd forsuje włączenie kablówek w zbieranie abonamentu

Na stronach Kancelarii Prezesa Rady Ministrów pojawiła się informacja o tym, że operatorzy płatnych telewizji mieliby wspierać państwo w dopilnowaniu rejestrowania odbiorników tv. Operatorzy mieliby pobierać od swoich abonentów zaświadczenia o zarejestrowaniu odbiorników telewizyjnych w bazie osób płacących abonament. Następnie mieliby je przekazywać Poczcie Polskiej.

Źródło: „Rzeczpospolita”

 

Katarzyna Adamiak-Sroczyńska nową szefową "Pytania na śniadanie"

Katarzyna Adamiak-Sroczyńska rozpoczyna pracę w Telewizji Polskiej. Według nieoficjalnych informacji portalu Wirtualnemedia.pl obejmie ona stanowisko kierownika redakcji porannego pasma TVP2 "Pytanie na śniadanie". Zastąpi Aleksandrę Zawłocką, która pełniła obowiązki kierownika redakcji.

Źródło: Wirtualnemedia.pl

 

Wojciech Maszewski korespondentem Polskiego Radia w Berlinie

Waldemar Maszewski będzie od 1 marca br. korespondentem Polskiego Radia w Berlinie. Zastąpi Wojciecha Szymańskiego, który odchodzi z Polskiego Radia z końcem lutego br. Maszewski obecnie kieruje ukazującym się w Niemczech "Forum Polonijnym". Jest korespondentem "Gazety Polskiej Codziennie", serwisu Niezalezna.pl, a także Radia Maryja.

Źródło: Press.pl

 

„Gazeta Polska” w magazynowym formacie. Będą nowi autorzy

Nowy format i papier, więcej stron, rubryk i nowi autorzy - tak zmieni się od przyszłego tygodnia "Gazeta Polska" (Niezależne Wydawnictwo Polskie). - Robimy to m.in. po to, żeby odróżnić się od "Gazety Polskiej Codziennie" - mówi w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl Tomasz Sakiewicz, naczelny tygodnika. Za zmianą formatu i szaty graficznej idą też zmiany w redakcji.  "GP" powiększa sekretariat, wprowadza w nim dwuzmianową pracę i wynajmuje dodatkowe pomieszczenia na pokoje redakcyjne.

Źródło: Wirtualnemedia.pl

 

Oprac. Piotr Wolniewicz

Udostępnij
Komentarze
Disqus

Jest to archiwalna wersja portalu. Nowa wersja portalu SDP.pl, dostępna pod adresem: https://sdp.pl