Nie będzie nowego konkursu na prezesa Polskiego Radia

Barbara Stanisławczyk-Żyła zrezygnowała w piątek z funkcji prezesa Polskiego Radia. Powodem takiej decyzji miało być niepowołanie przez Radę Mediów Narodowych na członka zarządu Jerzego Kłosińskiego, z którym prezes PR współpracowała od roku. „Rozmawiałem ze wszystkimi członkami Rady i ustaliliśmy, że nie będzie nowego konkursu. Prezesa wskażemy najwcześniej 15 marca spośród osób, które startowały już w konkursie. Ale niewykluczone, że wskażemy też kogoś spoza tego grona. Kandydatów będą zgłaszać członkowie Rady na posiedzeniu na początku marca. Ponieważ jednak pani prezes zadeklarowała nam, że do końca marca będzie rzetelnie wykonywała swoje obowiązki, podchodzimy do terminów na razie spokojnie” - powiedział dla portalu Wirtualnemedia.pl Krzysztof Czabański, szef RMN.

Źródło: Wirtualnemedia.pl

 

Kolejne reklamy pod lupą UOKiK

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wszczął dwa nowe postępowania przeciwko producentom suplementów diety. Chodzi o Aflofarm Farmacja Polska (reklama żelków Magmisie) i Logihub (reklama preparatu Green Magma). W ciągu trzech miesięcy pod auspicjami resortu zdrowia mają powstać zręby nowych przepisów w sprawie reklam suplementów diety.

Źródło: „Rzeczpospolita”

 

Agora zwolniła 176 pracowników, wydała na to 6,9 mln zł, zmalał koszt wynagrodzeń w pionie prasowym

Zrealizowane od października do grudnia ub.r. zwolnienia grupowe objęły ostatecznie 176 pracowników Agory, głównie z zespołu "Gazety Wyborczej". Nie mają one jeszcze odzwierciedlenia w statystykach zatrudnienia w spółce na koniec ub.r. Było w niej wtedy zatrudnionych 2 979 pracowników etatowych, a na zwolnienia spółka wydała 6,9 mln zł. W pionie prasowym Agory koszty wynagrodzeń i świadczeń wyniosły od września do października ub.r. 27,2 mln zł, o 8,4 proc. mniej niż rok wcześniej. W całym ub.r. wydatki w tym zakresie zmalały o 5,6 proc. do 110,3 mln zł.

Źródło: Wirtualnemedia.pl

 

"Claudia" z nowym layoutem ma więcej treści o modzie i zdrowym trybie życia

17 lutego miesięcznik "Claudia" (Wydawnictwo Burda) zmienia layout. Pismo ma mniej treści poradnikowych i więcej na temat mody, urody, kuchni, kultury, zdrowego stylu życia. Pojawiły się nowe działy: Anti-aging, Claudia fit, Zoom na modę i Kobieta Online. Nowy numer pojawi się w promocyjnej cenie 1,99 zł (od kwietnia 2015 roku magazyn kosztował 3,50 zł) i zwiększonym nakładzie 320 tys. egz. (w listopadzie ub.r. nakład wyniósł 289 tys. egz.).

Źródło: Press.pl

 

Waldemar Skrzypczak i Ryszard Czarnecki felietonistami „Wprost”

Tygodnik "Wprost" (AWR "Wprost") otwiera łamy dla nowych autorów felietonów. W poniedziałek, 20 lutego, z własnymi rubrykami debiutują europoseł PiS Ryszard Czarnecki i generał Waldemar Skrzypczak. Wydawca zapewnia, że felietony obu autorów będą się ukazywać we „Wprost” regularnie. Ryszard Czarnecki ma przedstawiać i komentować sprawy międzynarodowe, w tym wydarzenia z Brukseli, a generał Skrzypczak - kwestie militarne oraz związane z geopolityką.

Źródło: Wirtualnemedia.pl

 

Robert Musiał odchodzi z zarządu Agory

Robert Musiał zrezygnował z funkcji członka zarządu Agory, odejdzie z firmy z końcem lutego. Jest z nią związany od 1994 roku. Swoją rezygnację z funkcji członka zarządu Agory Robert Musiał uzasadnił przyczynami osobistymi i innymi planami zawodowymi.

Źródło: Wirtualnemedia.pl

 

CNN zakazany w Wenezueli

Wenezuelskie władze zdecydowały o odebraniu koncesji na nadawanie telewizji informacyjnej CNN. Amerykańskie media branżowe wskazują, że decyzja jest reakcją władz Caracas na doniesienia stacji sugerujące, że wenezuelscy urzędnicy od lat sprzedają paszporty swojego kraju obywatelom innych państw. Wenezuelskie władze zaprzeczają tym zarzutom, a prezydent Nicolas Maduro oskarżył stację o spisek skierowany przeciwko Wenezueli.

Źródło: Press.pl

 

„Dziennik Gazeta Prawna” przygotował dodatek prawny po ukraińsku

"Dziennik Gazeta Prawna" (Infor Biznes) przygotował specjalne wydanie dodatku "Prawo na co dzień" w języku ukraińskim. Ukaże się we wtorek, 21 lutego. Dodatek będzie miał cztery strony, jest dedykowany obywatelom Ukrainy przebywającym w Polsce oraz ubiegającym się o pobyt i legalną pracę w naszym kraju.

Źródło: Wirtualnemedia.pl

 

Oprac. Piotr Wolniewicz

Udostępnij
Komentarze
Disqus

Jest to archiwalna wersja portalu. Nowa wersja portalu SDP.pl, dostępna pod adresem: https://sdp.pl