Dziś światowy dzień radia

W poniedziałek 13 lutego obchodzony jest światowy dzień radia. Proklamowany przez UNESCO, obchodzony jest od 2012 roku. Jak wynika z analizy Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, radio wciąż utrzymuje dobrą formę na rynku mediów. Radia słucha codziennie trzy czwarte Polaków.

Źródło: Press.pl

 

Ogórek interweniuje u właścicieli "Newsweeka" ws. tweetów Lisa

Magdalena Ogórek, publicystka i współprowadząca TVP Info, skontaktowała się z niemieckim właścicielem tygodnika "Newsweek" i poskarżyła na komentarze redaktora naczelnego Tomasza Lisa dotyczące jej osoby. Wydawca zapewnił o przyjrzeniu się sprawie. - To dziennikarz, który deklaruje, że walczy o równe prawa kobiet, o to, by kobiety były traktowane z szacunkiem. Sądzę, że tym samym wypełnia definicję hipokryzji - dodaje Ogórek.

Źródło: Wirtualnemedia.pl

 

"Rzeczpospolita" najbardziej wiarygodna

Dzienniki okazały się źródłami, na które najczęściej powoływały się media w Polsce w ubiegłym roku. Na czele rankingu najczęściej cytowanych mediów uplasowała się "Rzeczpospolita" (cytowana 6273 razy). Tak wynika z corocznego podsumowania Instytutu Monitorowania Mediów.

Źródło: „Rzeczpospolita”

 

Prezes RDC apeluje do szefów stacji Polskiego Radia, by nie zapraszano tam osób drwiących z wypadku Beaty Szydło

Tadeusz Deszkiewicz, prezes Radia dla Ciebie, zaapelował do szefów 17 rozgłośni regionalnych Polskiego Radia, aby "wyłączyli z antenowej debaty tych wszystkich, którzy jakąkolwiek tragedię wykorzystują do realizacji swych wątpliwych celów politycznych". Powodem są niestosowne komentarze niektórych osób publicznych po piątkowym wypadku drogowym z udziałem premier Beaty Szydło.

Źródło: Wirtualnemedia.pl

 

Największa grecka gazeta znika z rynku

"Ta Nea", najpopularniejszy grecki dziennik, z powodu problemów finansowych wydawcy przestał się ukazywać. Ostatni numer gazety ukazał się w czwartek 9 lutego. Na okładce, obok tekstu informującego o zawieszeniu wydawania tytułu, znalazły się zdjęcia jego pracowników. Około 500 osób zatrudnionych w "Ta Nea" od sześciu miesięcy nie otrzymywało wynagrodzeń, a teraz grozi im utrata pracy.

Źródło: Press.pl

 

"El Nacional" przeprasza, że na zdjęciu jako Donalda Trumpa zamieściła Aleca Baldwina parodiującego go w NBC

Dominikańska gazeta "El Nacional" omyłkowo zamiast fotografii prezydenta USA Donalda Trumpa opublikowała fotografię aktora Aleca Baldwina parodiującego Trumpa w programie "Saturday Night Live" w NBC. W sobotę redakcja gazety zamieściła przeprosiny za pomyłkę. Zaznaczyła, że zdjęcie pozyskała od agencji Associated Press, która prawidłowo je podpisała.

Źródło: Wirtualnemedia.pl

 

Magdalena Ogórek i Jacek Łęski poprowadzą "Studio Polska" w TVP Info

Magdalena Ogórek i Jacek Łęski będą nowymi prowadzącymi "Studio Polska" w TVP Info. Dotychczas gospodarzami programu byli Katarzyna Matuszewska i Maciej Pawlicki. Pawlicki został odsunięty od prowadzenia programu po tym, jak w ostatnim wydaniu (pod koniec stycznia) podał zmyśloną informację o aresztowaniu Ryszarda Petru, lidera Nowoczesnej (miał to być przykład fake news).

Źródło: Press.pl

 

KRRiT po skardze prof. Pawłowicz: "Fakty" TVN zaangażowane w spór polityczny, ze znamionami mowy nienawiści

KRRiT zgodziła się z częścią zarzutów posłanki PiS prof. Krystyny Pawłowicz dotyczących wydań "Faktów" TVN z października ub.r. Uznała, że widać w nich było zaangażowanie się nadawcy w spór polityczny, niereagowanie na nieprawdę i podsycanie społecznego napięcia, co może nosić znamiona propagowania mowy nienawiści. KRRiT wezwała TVN do niestosowania w przyszłości takich zabiegów. Skarga posłanki Pawłowicz dotyczyła wybranych wydań "Faktów" TVN od 30 września do 24 października ub.r.

Źródło: Wirtualnemedia.pl

 

Oko.press podaje do sądu Kancelarię Premiera za brak dostępu do informacji

Serwis Oko.press zwrócił się do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie, by ten stwierdził bezczynność, a co za tym idzie naruszenie prawa przez Kancelarię Premiera w związku z brakiem odpowiedzi na pytania dziennikarzy. 21 listopada 2016 roku Oko.press złożył wniosek do KPRM o udostępnienie rejestru umów zawartych z podmiotami zewnętrznymi w okresie od 1 czerwca 2015 roku do 20 listopada ub.r.

Źródło: Press.pl 

Oprac. Piotr Wolniewicz 

Udostępnij
Komentarze
Disqus

Jest to archiwalna wersja portalu. Nowa wersja portalu SDP.pl, dostępna pod adresem: https://sdp.pl