Zmarł Andrzej Szymański, łódzki dziennikarz sportowy

W wieku 70 lat, w środę 8 lutego zmarł Andrzej Szymański, wieloletni dziennikarz sportowy "Dziennika Łódzkiego". W latach 80. i 90. ubiegłego stulecia był łódzkim korespondentem "Przeglądu Sportowego", pisząc głównie o piłce nożnej, relacjonując mecze polskiej ekstraklasy.

Źródło: Press.pl

 

Rada Mediów Narodowych chce zmienić radę nadzorcza PAP

W przyszłym tygodniu Rada Mediów Narodowych zajmie się odwołaniem dotychczasowego składu rady nadzorczej Polskiej Agencji Prasowej i powołaniem nowego. Kandydatami wskazanymi przez przewodniczącego RMN Krzysztofa Czabańskiego są Tomasz Giziński, Maciej Świrski, Janusz Niedziela i Andrzej Lew-Mirski. Możliwość zgłaszania swoich kandydatów do rady nadzorczej PAP mają też pozostali członkowie RMN. Obecnie członkami rady nadzorczej firmy są Radosław Tabak (przewodniczący), Beata Chłodzińska (wiceprzewodnicząca), Piotr Koszewski (sekretarz), Stefan Karasiński, Wojciech Szeląg, Magdalena Świerczek i Beata Trejnowska.

Źródło: Wirtualnemedia.pl

 

Kto zabił Pawła Szeremeta?

Minister spraw wewnętrznych Ukrainy Arsen Awakow ujawnił we wtorek część informacji, dotyczących wyników śledztwa w sprawie zabójstwa znanego dziennikarza, do którego doszło w lipcu ub.r. w Kijowie. Od tamtej pory ukraińscy śledczy przesłuchali 1850 osób. Ukraińskie MSW nie podaje tożsamości zamachowców, ale wskazuje na główną wersję zabójstwa dziennikarza. Według Awakowa Szeremeta zabito za jego działalność zawodową i opozycyjną na terenie Rosji i Białorusi.

Źródło: „Rzeczpospolita”

 

European Media Holding sprzedała 3,4 mln akcji Wirtualnej Polski

W środę fundusz European Media Holding sfinalizował sprzedaż 3,4 mln akcji Wirtualnej Polski po średniej cenie jednostkowej 52,09 zł firmom należącym do członków zarządu WP: Jacka Świderskiego, Michała Brańskiego i Krzysztofa Sieroty. Wartość transakcji wyniosła 177,11 mln zł, a European Media Holding nie jest już akcjonariuszem Wirtualnej Polski.

Źródło: Wirtualnemedia.pl

 

Tomasz Lis najbardziej popularnym i angażującym dziennikarze, na Twitterze

W styczniu ub.r. profil Tomasza Lisa był najbardziej popularny i najbardziej angażujący spośród profili dziennikarskich na polskim Twitterze - wynika z raportu firmy Sotrender. Obserwowało go na koniec stycznia br. 617 tys. osób. Najbardziej angażującym profilem w kategorii Media był profil TVP Info (146 tys. aktywności), a najwięcej obserwujących w tej kategorii ma profil TVN 24 (ponad 1,213 mln).

Źródło: Press.pl

 

Festiwal w Opolu od 9 do 11 czerwca. Transmisja w TVP1

54. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu odbędzie w dniach 9-11 czerwca br. Jak co roku wydarzenie będzie transmitowane przez TVP1, która cały czas pracuje nad koncepcją Festiwalu. Z kolei oddział TVP3 Opole przygotuje obszerne relacje z tego wydarzenia.

Źródło: Wirtualnemedia.pl

 

Telewizja Polska w marcu zacznie reformę organizacyjną

Radykalne zmiany w strukturze organizacyjnej spółki - w tym w funkcjonowaniu głównych anten - są przygotowywane już od ub.r. Reformę parokrotnie odkładano, ale z informacji Presserwisu wynika, że powinna ruszyć w marcu, chociaż uchwała zarządu TVP w tej sprawie jeszcze nie zapadła. Zmiany mają przebiegać w kilku etapach. Na pierwszy ogień pójdą prawdopodobnie Jedynka i Dwójka. Ponadto w marcu serwis Tvp.info przejdzie spod kierownictwa Telewizyjnej Agencji Informacyjnej do Ośrodka Mediów Interaktywnych.

Źródło: Press.pl

 

Polsat Doku z pasmami tematycznymi na każdy dzień

W piątek 10 lutego br., o godz. 6:00 wystartował kanał satelitarny Polsat Doku. Trafił na razie do oferty Cyfrowego Polsatu. Każdego dnia wieczorem widzowie obejrzą premierowe filmy i cykle dokumentalne, pogrupowane w pasma tematyczne, np. "Szokujący świat", "Pasjonująca wiedza" czy "Ludzie poza prawem".

Źródło: Wirtualnemedia.pl

 

Prewspółczynnik VAT uderzył w publicznych nadawców

TVP i Polskie Radio przegrywają z fiskusem spór o zakres odliczenia podatku naliczonego. Chodzi o to, ile nadawcy mogą odliczać podatku z faktur dokumentujących zakupy np. kamer, mikrofonów i innego niezbędnego sprzętu. Radio i telewizja twierdzą, że mogą odliczać go w całości. Fiskus uważa, że tylko w takim zakresie, w jakim nadawcy prowadzą działalność komercyjną, a nie misyjną, finansowaną z abonamentu. Najnowsze wyroki WSA w Warszawie pokazują, że rację ma fiskus. Wczoraj przegrało Polskie Radio, a 31 stycznia br. telewizja publiczna. Szykuje się wielomilionowa batalia w NSA.

Źródło: „Dziennik Gazeta Prawna”

 

Grzegorz Hajdarowicz przeniósł Gremi z akcjami KCI do luksemburskiej spółki Gremi International

Należąca do prezesa KCI Grzegorza Hajdarowicza firma Gremi, do której należy 62,7 proc. akcji KCI, została przejęta przez spółkę Gremi International, kontrolowaną przez Hajdarowicza i funkcjonującą w Luksemburgu. Przejęcie nastąpiło poprzez przeniesienie całego majątku pierwszej spółki do drugiej.

Źródło: Wirtualnemedia.pl

 

Kablówka wprowadzała klientów w błąd. Będzie rekompensata

Kampania reklamowa Vectry "Wszystko za 10 zł" mogła wprowadzać w błąd. Zdaniem UOKiK, przedsiębiorca telekomunikacyjny nie informował w pełni swoich klientów o warunkach promocji, przez co mogli oni ponieść dodatkowe koszty. Vectra dobrowolnie zobowiązała się do udzielenia rekompensaty konsumentom. Nie zwróci jednak pieniędzy w całości. Przedsiębiorca zamierza zaoferować swoim klientom dodatkowe pakiety oraz rabaty. Byli abonenci mają otrzymać natomiast 30 zł za każdą usługę wykupioną w ramach "Wszystko za 10 zł".

Źródło: Fakt.pl

 

Grzegorz Sroczyński poprowadzi "Świat się chwieje" w TOK FM

Grzegorz Sroczyński, reporter "Gazety Wyborczej", poprowadzi własną audycję w wiosennej ramówce Radia TOK FM (Grupa Radiowa Agory). Będzie też nowy "Magazyn Radia TOK FM", którego gospodarzami zostali Karolina Głowacka i Przemysław Iwańczyk. W ramówce zabraknie natomiast programu Wojciecha Krzyżaniaka.

Źródło: Wirtualnemedia.pl

 

Ewa Siedlecka uhonorowana za teksty o TK

Ewa Siedlecka z "Gazety Wyborczej" (w marcu przejdzie do "Polityki") otrzyma nagrodę Press Freedom Award 2016 przyznawaną corocznie przez austriacki oddział Reporterów bez Granic. Jury doceniło dziennikarkę za cykl publikacji o Trybunale Konstytucyjnym. Wręczenie nagrody odbędzie się 14 lutego w wiedeńskim Klubie Prasowym Concordia.

Źródło: „Gazeta Wyborcza”

 

Paweł Jabłoński, Paweł Kukiz i Andrzej Zarajczyk laureatami Nagrody Kisiela

Zastępca redaktora naczelnego "Rzeczpospolitej" Paweł Jabłoński otrzymał Nagrodę Kisiela w kategorii Publicysta. W kategorii Polityk uhonorowany został Paweł Kukiz(lider Kukiz '15), a w kategorii Przedsiębiorca - Andrzej Zarajczyk (prezes firm Pol-Mot i Ursus).

Źródło: Wirtualnemedia.pl

 

W TTV wiosną nie będzie już programu Rafała Betlejewskiego

W wiosennej ramówce kanału TTV (Grupa TVN) nie znajdzie się kolejna edycja programu Rafała Betlejewskiego "Betlejewski. Prowokacje". Program zadebiutował w TTV w marcu 2015 roku. – Przed czwartą serią "Prowokacji" doszliśmy z telewizją do wniosku, że trudno utrzymać ten format i założyliśmy, że to będzie już ostatnia edycja – mówi Rafał Betlejewski. W wiosennej ramówce TTV nie pojawi się też żaden inny jego program.

Źródło: Press.pl

Trzecia seria programu „Sonda 2” od marca w TVP2

W niedzielę, 5 marca zostanie wyemitowany pierwszy odcinek trzeciej serii „Sonda 2”. Jak dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl TVP2 zrezygnowała z nadawania programu dwa razy w tygodniu - trzecią serię „Sonda 2” będzie można oglądać tylko w niedziele o godz. 14.35. Zaplanowano 14 odcinków nowej serii.

Źródło: Wirtualnemedia.pl

Oprac. Piotr Wolniewicz

Udostępnij
Komentarze
Disqus

Jest to archiwalna wersja portalu. Nowa wersja portalu SDP.pl, dostępna pod adresem: https://sdp.pl