PRAWO

 

Jacek Kurski pozwie Wirtualną Polskę za tekst o jego alimentach

Prezes Telewizji Polskiej Jacek Kurski zapowiedział pozwanie wydawcy i dziennikarki Wirtualnej Polski Magdy Kazikiewicz za tekst informujący o niepłaceniu przez niego alimentów (artykuł "'Wiadomości' atakują szefa KOD za niepłacenie alimentów, a prezes TVP też nie płaci na syna"). - Wywiązuję się z nawiązką z warunków umowy opiekuńczej zawartej z byłą żoną w zakresie utrzymania (w całości) córki i partycypowania (częściowo) w kosztach utrzymania syna. Nie mam żadnych zaległości alimentacyjnych orzeczonych przez sąd - podkreśla Kurski.

Źródło: Wirtualnemedia.pl

 

TVN nie musi płacić kary za "Top Model"

Warszawski Sąd Apelacyjny uznał, że kara 200 tys. zł nałożona przez KRRiT na telewizję TVN za naruszenie przepisów o ochronie małoletnich w programie "Top Model.Zostań modelką" nie miała podstaw, choć program był na granicy dobrego smaku. Poszło o to, że w jednym z odcinków z 2011 r. juror dotykał piersi uczestniczki. Od wyroku służy kasacja.

Źródło: „Rzeczpospolita”

 

Kolejne osoby z zarzutami za przeszkadzanie reporterom TVP przed Sejmem

Stołeczna prokuratura postawiła zarzut kolejnym dwóm osobom, które przeszkadzały dziennikarzom Telewizji Polskiej w relacjonowaniu demonstracji przed Sejmem 16 i 17 grudnia ub.r. Jarosław Malicki usłyszał zarzut uniemożliwiania reporterowi TVP Info prowadzenia relacji, a inna osoba - znieważenia dziennikarza TVP.

Źródło: Wirtualnemedia.pl

 

LUDZIE, INSTYTUCJE

 

Maciej Łopiński ma zasiąść w radzie nadzorczej TVP

Z zasiadania w radzie nadzorczej Telewizji Polskiej zrezygnował jej przewodniczący Dariusz Lasocki. W piśmie przekazanym prezesowi TVP Jackowi Kurskiemu i Radzie Mediów Narodowych nie podał powodów rezygnacji. Kandydatem na jego miejsce jest Maciej Łopiński, były minister Kancelarii Prezydenta RP. W trzyosobowej radzie nadzorczej zasiadają jeszcze: Przemysław Tejkowski (wiceprzewodniczący) i Radosław Włoszek.

Źródło: Press.pl

 

Polskie Radio z zyskiem w ub.r. dzięki większym wpływom komercyjnym i zmniejszeniu wydatków, ale nie na pensje

Polskie Radio poinformowało, że w 2016 roku osiągnęło zysk mimo niższych wpływów z abonamentów radiowo-telewizyjnego. Nadawca podkreśla, że zwiększył przychody m.in. z usług szkoleniowych i Agencji Muzycznej PR oraz wyeliminował niekorzystne przepływy pieniężne. Polskie Radio zaznacza, że nie wprowadzono cięć w wynagrodzeniach dla pracowników: pensje nie zostały zmniejszone, a ponadto wszystkim zatrudnionym przekazano premię świąteczną.

Źródło: Wirtualnemedia.pl

 

Informacja publiczna już nie taka publiczna. Rząd i władze lokalne szykują zmiany

Skonkretyzowanie, czym jest informacja publiczna (rezygnacja z obecnej, szerokiej definicji), wyłączenie możliwości korzystania z niej podmiotów, które uzyskane informacje wykorzystują do innych celów niż kontrola działania organów władzy publicznej (np. przy prowadzeniu działalności gosp.), ograniczenie zakresu danych historycznych, np. do kilku lat wstecz, oraz liczby załączników do odpowiedzi na wniosek czy wreszcie wskazanie jednego organu, który mógłby dokonywać jednoznacznej interpretacji przepisów ustawy - tego typu zmian domagają się władze lokalne. Dziś będą o tym dyskutować z rządem na posiedzeniu Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego. Sama debata to efekt nacisków ze strony władz lokalnych.

Źródło: „Dziennik Gazeta Prawna”

 

"Głos Mordoru" w o połowę większym nakładzie także w Alejach Jerozolimskich

Nowy numer bezpłatnego miesięcznika "Głos Mordoru" ukazał się w o połowę większym nakładzie niż poprzednio - 30 tys. egz. Rozdawany jest w Warszawie nie tylko w centrach biurowych na Służewcu i Woli, lecz także w Alejach Jerozolimskich. Pismo tak jak dotychczas liczy 16 stron. Zawiera artykuły o różnych aspektach życia pracowników korporacji. Wersja elektroniczna jest dostępna bezpłatnie na stronie glosmordoru.pl.

Źródło: Wirtualnemedia.pl

 

Nowy kwartalnik dla wędkarzy "Świat Suma"

Na rynku pojawił się kwartalnik dla wędkarzy "Świat Suma" (AS Pro Media) i serwis Swiatsuma.com. Gazeta ma 72 strony w formacie A4, kosztuje 14,90 zł. Pierwszy numer pisma ukazał się w nakładzie 35 tys. egz. Tytuł dostępny jest w punktach sprzedaży Empiku, Kolportera i Ruchu. Redaktorem naczelnym jest Adrian Śmigiel, właściciel wydawnictwa AS Pro Media i redaktor naczelny "Świata Karpia".

Źródło: Press.pl

 

Medyczny talk-show "36,6°C" Ewy Drzyzgi w TVN

W sobotę 18 marca br. o godz. 18:00 stacja TVN rozpocznie emisję nowego programu Ewy Drzyzgi "36,6°C", w którym dziennikarka zajmie się tematyką zdrowotną. Stacja TVN określa "36,6°C" jako medyczny talk-show. W każdym odcinku prowadząca zaprezentuje historie pacjentów, sylwetki zdolnych lekarzy, a także wskaże najlepsze placówki medyczne.

Źródło: Wirtualnemedia.pl

 

Ryszard Cebula wraca do "Uwagi!" TVN


Ryszard Cebula po sześciu latach wraca do programu reporterskiego "Uwaga!" w TVN - nieoficjalnie dowiedział się "Presserwis". Cebula ma dołączyć do zespołu programu na przełomie lutego i marca. Dziennikarz pracował w "Uwadze!" osiem lat, do grudnia 2010 roku. Prowadził wydania weekendowe i był reporterem. Z "Uwagi!" przeszedł do TVN 24, gdzie od stycznia 2011 roku był głównym prowadzącym informacyjno-publicystycznego programu "Prosto z Polski".

Źródło: Press.pl

 

Wojciech Sosnowski po 18 latach pracy odchodzi z Wirtualnej Polski

Z Wirtualną Polską żegna się Wojciech Sosnowski, który w ostatnich latach pełnił funkcję szefa wydawców strony głównej portalu WP. Z firmą był związany od 18 lat. Sosnowski odchodzi za porozumieniem stron. Nie podaje swoich planów zawodowych.

Źródło: Wirtualnemedia.pl

 

Małgorzata Spór nie wróci na razie do serwisów Trójki

Małgorzata Spór w połowie października ub.r. razem z Anną Zaleśną zostały odsunięte od przygotowywania dzienników Programu III Polskiego Radia. Anna Zaleśna w połowie stycznia br. wróciła do prowadzenia serwisów Trójki. W przypadku Małgorzaty Spór decyzja była jednak inna - dyrekcja IAR zdecydowała o oddelegowaniu jej do działu dokumentacji Agencji jeszcze na dwa i pół miesiąca, czyli do końca marca.

Źródło: Press.pl

 

Teraz prezes weźmie prywatne media

- Potrzebna jest reforma mediów, chcemy, aby dążyły do prawdy, a nie opowiadały się za jedną stroną - zapowiedział w weekend prezes PiS Jarosław Kaczyński na spotkaniu z działaczami partii w Łodzi. Deklaracja jest na razie enigmatyczna, ale i tak odbiła się szerokim echem. - Chodzi o dekoncentrację własności w mediach - tłumaczy jedna z posłanek PiS. Prace nad regulacjami antykoncentracyjnymi w mediach trwają już w resorcie kultury. Nadzorują je Piotr Gliński i Jarosław Sellin.

Źródło: „Dziennik Gazeta Prawna”

 

Prezes PiS zapowiada przyspieszenie prac nad ustawą abonamentową

W czasie niedawnej konferencji prasowej, prezes TVP Jacek Kurski mówił, że kończą się zapasy finansów Telewizji Polskiej. Do problemu odniósł się w poniedziałek prezes Prawa i Sprawiedliwości na antenie TVP Wrocław. Jarosław Kaczyński powiedział, że w ciągu najbliższych tygodni do Sejmu trafi ustawa, zapewniająca większą ściągalność abonamentu.

Źródło: Wirtualnemedia.pl

 

Oprac. Piotr Wolniewicz

Udostępnij
Komentarze
Disqus

Jest to archiwalna wersja portalu. Nowa wersja portalu SDP.pl, dostępna pod adresem: https://sdp.pl