PRAWO

 

Ryszard Petru chce pozwać i oskarżyć "W Sieci" i "Super Express" za teksty o jego wyjazdach z Joanną Schmidt

Lider Nowoczesnej Ryszard Petru zapowiada pozew i prywatny akt oskarżenia przeciw "Super Express" (ZPR Media) i "W Sieci" za artykuły opisujące jego wspólne wyjazdy z wiceszefową partii Joanną Schmidt. Polityk uważa, że publikacje stanowią próbę zniesławienia go.

Źródło: Wirtualnemedia.pl

 

Przeprosiny tylko szczere

Prawnicy Karola Tendery, który wygrał proces z niemiecką stacją ZDF, będą interweniowali w niemieckim sądzie w Moguncji, żeby zamieściła właściwe przeprosiny. ZDF przysłała wyjaśnienia w reakcji na ich pismo, ale są one niesatysfakcjonujące.

Źródło: „Nasz Dziennik”

 

Siostry Młynarskie zapowiedziały pozwanie "SE", naczelny: sprawa została już wyjaśniona

"Super Express" opublikował w piątek zdjęcia ciężko chorego Wojciecha Młynarskiego, które miała wykonać opiekująca się nim kobieta. Reagując na oburzenie m.in. Agaty i Pauliny Młynarskich, które zapowiedziały pozwanie gazety, naczelny "SE" zapowiedział kolejne teksty o opiece nad Wojciechem Młynarskim. A potem swój wpis z Twittera usunął, a ze strony internetowej tabloidu zniknęła okładka "SE" ze zdjęciami Młynarskiego. Po południu Jastrzębowski poinformował na Twitterze, że "sprawa została wyjaśniona".

Źródło: Press.pl

 

LUDZIE, INSTYTUCJE

 

EmiTel chce, żeby UKE ponaglił TVP do uruchomienia stacji na MUX-8

EmiTel skierował do Urzędu Komunikacji Elektronicznej wniosek o wydanie Telewizji Polskiej decyzji rezerwacyjnej obligującej nadawcę do uruchomienia jej kanałów na ósmym multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej (MUX-8), działającym od jesieni ub.r. TVP może tam umieścić trzy kanały w standardowej rozdzielczości lub jeden w standardowej i drugi w HD. Publiczny nadawca nadal nie podał jednak informacji, które kanały będą tam emitowane ani od kiedy.

Źródło: Wirtualnemedia.pl

 

KRRiT ukarała Kino Polska i Canal+ Sport

Przewodniczący KRRiT nałożył na spółki Kino Polska TV i ITI Neovision, nadawców Kino Polska i Canal+ Sport, karę w łącznej kwocie 32 tys. zł (Kino Polska TV 2 tys. zł, ITI Neovision - 30 tys. zł) za niższy niż obowiązujący udział audycji z udogodnieniami dla osób niepełnosprawnych z dysfunkcją narządów wzroku lub słuchu.

Źródło: Wirtualnemedia.pl

 

Pokojowy sygnał

EmiTel, operator trzeciego multipleksu, który zajmuje TVP, ogłosił w piątek, że zakłócenia sygnału 17-19 grudnia objęły zaledwie 10-12 proc. "populacji kraju". I, że zaczęły się w urządzeniach, które znajdują się w siedzibie telewizji przy ul. Woronicza. Przedstawiciele EmiTelu oświadczyli, że "problemy spowodowane były usterką techniczną i (...) wykluczono możliwość działania osób trzecich", a także "ataku cybernetycznego oraz fizycznej ingerencji" w urządzenia nadawcze.

Źródło: „Rzeczpospolita”

 

Siwek, Reszczyński, Sobecka i Mieszkowski w radzie programowej TVP

 W nowym składzie rady programowej Telewizji Polskiej znaleźli się: senatorowie PiS Wojciech Skurkiewicz i Krzysztof Mróz, posłanki PiS Anna Sobecka i Barbara Bubula, posłanka PO Ewa Czeszejko-Sochacka, poseł Nowoczesnej Krzysztof Mieszkowski oraz były poseł i senator PO Łukasz Abgarowicz, Elżbieta Misiak-Bremer (dziennikarka prasowa, redaktor naczelna pisma „POgłos" związanego z PO), Bożena Walewska (dziennikarka radiowa i telewizyjna z 40-letnim stażem), Piotr Ferenc (publicysta „Gazety Polskiej”), Sławomir Siwek (w latach 2006-2009 członek zarządu TVP), Tadeusz Szyma (dziennikarz telewizyjny i prasowy, były redaktor „Tygodnika Powszechnego”), Ewa Zarzycka (artystka), Wojciech Reszczyński (dziennikarz TVP w latach 1986-1990, potem m.in. prezes Radia Wawa, obecnie publicysta m.in. „W Sieci”) oraz radca prawny Albert Stawiszyński.

Źródło: Wirtualnemedia.pl

 

Ordyński, Jankowska, Pacuda, Borowik i Scheuring-Wielgus w radzie programowej Polskiego Radia

Nowy skład rady programowej Polskiego Radia tworzą: Tomasz Koziński i Grzegorz Hlebowicz  (warszawscy radni PiS), posłanka PiS Anna Kwiecień, posłanka Nowoczesnej Joanna Scheuring-Wielgus, posłanka PO Renata Butrym, Mirosław Wąsik, prezes Stowarzyszenia Wolnego Słowa Wojciech Borowik, Jan Ordyński (wiceprezes Stowarzyszenia Dziennikarskiego, dziennikarz w przeszłości współpracujący m.in. w Polskim Radiem i TVP), Marek Gizmajer, Marek Mnich (działacz NSZZ Solidarność-80, jeden z kandydatów Kukiz ’15 do Rady Mediów Narodowych), Radosław Molenda, Janina Jankowska (wieloletnia dziennikarka, w przeszłości członek rad programowych Polskiego Radia i TVP), Jakub Kowalski oraz Korneliusz Pacuda (dziennikarz i krytyk muzyczny od wielu lat związany z Polskim Radiem, popularyzator muzyki country) oraz Dariusz Wasielewski.

Źródło: Wirtualnemedia.pl

 

Marek Rudziński wraca do Eurosportu

Adam Widomski, redaktor naczelny Eurosport Polska, informuje, że Marek Rudziński dołączy ponownie do zespołu stacji od 1 lutego br. Ma komentować m.in. skoki i biegi narciarskie. Rudziński 2012 roku trafił do TVP, kiedy po 12 latach pracy odszedł z Eurosportu. Wcześniej, latach 1982-2000, pracował w redakcji sportowej Polskiego Radia.

Źródło: Press.pl

 

"Plus Minus" z wywiadami Michała Kołodziejczyka i Piotra Witwickiego

W "Plusie Minusie", weekendowym wydaniu "Rzeczpospolitej" od niedawna kierowanym przez Michał Szułdrzyńskiego, będą publikowane cykliczne wywiady przeprowadzane przez Michała Kołodziejczyka i Piotra Witwickiego. Do zespołu redagującego dołączyli Jakub Cegieła i Hubert Salik, związani z "Rz" od dekady, oraz Jan Maciejewski i Michał Płociński. Maciejewski i kierownik działu krajowego "Rz" Tomasz Krzyżak będą pisali też felietony.

Źródło: Wirtualnemedia.pl

 

Magdalena Ogórek poprowadzi w Polskim Radiu 24 audycję o zrabowanych dziełach sztuki

W sobotę 21 stycznia br. na antenie informacyjnego Polskiego Radia 24 zadebiutuje cotygodniowy program "Utracone Odzyskane", który poprowadzi dziennikarka Magdalena Ogórek. Każdy odcinek będzie dotyczył jednego konkretnego dzieła sztuki lub jednej sytuacji z historii Polski, związanej z utratą dzieła sztuki. Magdalena Ogórek przybliży słuchaczom Polskiego Radia 24 tę tematykę oraz porozmawia z ekspertami, którzy na co dzień zajmują się zrabowanymi dziełami sztuki.

Źródło: Wirtualnemedia.pl 

 

Oprac. Piotr Wolniewicz

Udostępnij
Komentarze
Disqus

Jest to archiwalna wersja portalu. Nowa wersja portalu SDP.pl, dostępna pod adresem: https://sdp.pl