PRAWO
Operatorka, która kopała imigrantów, skazana na dozór kuratorski
Petra Laszlo, operatorka kamery, którą sfilmowano, jak kopała imigrantów przy granicy węgiersko-serbskiej, została skazana przez sąd w Segedynie na trzy lata dozoru kuratorskiego za chuligaństwo. Do incydentu doszło 8 września 2015 roku w miejscowości Roeszke, gdzie Laszlo przygotowywała materiał dla prywatnej telewizji węgierskiej N1. Operatorka przeprosiła za swoje zachowanie. Po wyroku zapowiedziała złożenie apelacji.
Źródło: Press.pl
LUDZIE, INSTYTUCJE
Ukazał się pierwszy numer "Plusa Minusa" pod kierownictwem Michała Szułdrzyńskiego
Michał Szułdrzyński przygotował swój pierwszy numer "Plusa Minusa" - weekendowego dodatku do "Rzeczpospolitej" (Gremi Media). W felietonie prosi czytelników o kredyt zaufania i zapowiada, że nie wprowadzi radykalnych zmian w piśmie. Szułdrzyński, który jest jednocześnie zastępcą redaktora naczelnego "Rz", objął szefowanie w "Plusie Minusie" w połowie grudnia ub.r. Było to bezpośrednim następstwem pożegnania się z redakcją dotychczasowego szefa tego dodatku, Dominika Zdorta.
Źródło: Wirtualnemedia.pl
Dziennikarka odsunięta od serwisów informacyjnych Programu III Polskiego Radia wraca na antenę
Anna Zaleśna wraca do prowadzenia serwisów informacyjnych radiowej Trójki. W październiku ub.r. razem z Małgorzatą Spór została odsunięta od przygotowywania dzienników. Nieoficjalnie mówiło się, że powodem było podawanie na antenie informacji, które władzom radia się nie podobały. Przywrócenia Zaleśnej i Spór do pracy przy dziennikach Trójki domagało się 125 pracowników Polskiego Radia, którzy podpisali list w tej sprawie do prezes radia Barbary Stanisławczyk.
Źródło: Press.pl
"Belle Epoque" w TVN w środowe wieczory. Premiera 15 lutego
W środę 15 lutego br. o godz. 21:30 stacja TVN rozpocznie emisję serialu kryminalnego "Belle Epoque" z Pawłem Małaszyńskim i Magdaleną Cielecką w rolach głównych. Akcja toczy się w Krakowie w 1905 r. Główny bohater Jan Edigey-Korycki (w tej roli Paweł Małaszyński) wraca do rodzinnego Krakowa, by rozwikłać zagadkę zabójstwa matki.
Źródło: Wirtualnemedia.pl
TVP ubolewa, że w programie "W tyle wizji" w TVP Info naruszono standardy
Po emisji w TVP Info satyrycznego programu, w którym obrażono posła Platformy Obywatelskiej Michała Szczerbę, Telewizja Polska za pośrednictwem swojego biura prasowego wyraziła "ubolewanie". Chodzi o słowa dzwoniącej do studia kobiety, które pojawiły się w odcinku programu z ubiegłego tygodnia. Poseł Szczerba poczuł się nimi dotknięty, zapowiedział skierowanie sprawy do Rady Etyki Mediów, Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji oraz Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.
Źródło: Press.pl
TVP walczy z internautami blokującymi reklamy i zachęca do wyłączenia adblocka
W serwisie VoD Telewizji Polskiej i przy transmisjach na Sport.tvp.pl użytkownikom korzystającym z adblocków przy wszystkich materiałach wideo wyświetlany jest przez cały czas odtwarzania komunikat zachęcający do wyłączenia adblocka. - Kosztowne produkcje telewizyjne oraz koszty techniczne związaną z emisją internetową powinny być rekompensowane przychodami - uzasadnia TVP. Komunikatu nie można zamknąć, jest on wyświetlany tak, że przysłania sporą część wideo.
Źródło: Wirtualnemedia.pl
"Puls Biznesu" świętuje dwadzieścia lat istnienia
14 stycznia 1997 roku na polskim rynku wydawniczym zadebiutował "Puls Biznesu" (Bonnier Business Polska). - Decyzja szwedzkiego koncernu medialnego Bonnier o stworzeniu od zera nowego jakościowego dziennika gospodarczego okazała się strzałem w dziesiątkę - pisze w specjalnej wkładce dodanej do datowanego na 13-15 styczna br. numeru "PB". Początkowo gazeta wychodziła dwa razy w tygodniu - w we wtorki i czwartki. Od października 1998 roku dziennik ukazywał się już pięć dni w tygodniu.
Źródło: Press.pl
Rosyjska niezależna telewizja Dożd straciła prawo nadawania na Ukrainie
Niezależna rosyjska telewizja Dożd straciła prawo nadawania na Ukrainie. Decyzję tę podjęła w czwartek Narodowa Rada ds. Radia i Telewizji w Kijowie. Wyjaśniła, że stacja rozpowszechnia informacje godzące w niepodległość Ukrainy. Rada argumentowała, że Dożd prezentuje w swoich audycjach telewizyjnych mapy, na których terytorium zaanektowanego przez Rosję, a formalnie należącego do Ukrainy Krymu oznaczane jest jako część Federacji Rosyjskiej.
Źródło: Press.pl
Oprac. Piotr Wolniewicz