PRAWO

 

Ruszył proces Jerzy Sosnowski kontra Polskie Radio za zwolnienie z pracy

Ruszył proces, w którym dziennikarz Jerzy Sosnowski pozwał Polskie Radio o odszkodowanie za bezprawne - według niego - zwolnienie z radiowej "Trójki" w marcu 2016 r. Dziennikarz był związany z Polskim Radiem od 2000 r. Był szefem związku zawodowego w stacji. Sosnowski żąda wypłaty trzymiesięcznego wynagrodzenia. Radio chce oddalenia pozwu, gdyż "naruszono zasadę lojalności pracownika wobec pracodawcy". Wczoraj, jako świadek, zeznawał obecny wicedyrektor "Trójki" Szymon Sławiński.

Źródło: Wirtualnemedia.pl

 

LUDZIE, INSTYTUCJE

 

Robert Mazurek z wywiadami w „Dzienniku Gazecie Prawnej”

Od lutego wywiady Roberta Mazurka będą ukazywać się w weekendowych wydaniach „Dziennika Gazety Prawnej” (Infor Biznes). Przez ostatnie siedem lat przeprowadzał cotygodniowe wywiady do „Plusa Minusa”, weekendowego wydania „Rzeczpospolitej”. O zakończeniu współpracy z tytułem poinformował na początku grudnia ub.r., po tym jak „Rz” zrezygnowała z rysunków satyrycznych Andrzeja Krauze, a z „Plusa Minusa” odeszli wszyscy dotychczasowi redaktorzy: Dominik Zdort, Beata Zubowicz, Wojciech Stanisławski i Filip Memches.

Źródło: Wirtualnemedia.pl

 

"Gazeta Wyborcza" zrezygnowała z reklamowania się w mediach publicznych

Agora zrezygnowała z emitowania reklam "Gazety Wyborczej" w Telewizji Polskiej, ale inne media spółki w jej kanałach mają być promowane. Agora już w ub.r. zmniejszyła wydatki na reklamy "GW" w TVP, podczas gdy w kanałach TVN zwiększyła. Na początku ub.r. "GW" zakończyła współpracę reklamową z Polskim Radiem. Stało się to po tym, jak nadawca odmówił emisji spotu "GW" promującego weekendowe wydanie gazety. Do wydania dodano plakat z wizerunkiem Lecha Wałęsy i zachęcano, by czytelnicy wybrali się na manifestację KOD.

Źródło: Press.pl

 

Danuta Holecka i Krzysztof Ziemiec prowadzącymi "Kwadrans polityczny" w TVP1

Gospodarze głównego wydania "Wiadomości" Danuta Holecka i Krzysztof Ziemiec dołączyli do grona prowadzących poranny program publicystyczny "Kwadrans polityczny" w TVP1. Oboje są związani z Telewizją Polską od wielu lat. "Kwadrans polityczny" pojawił się w ramówce TVP1 pod koniec sierpnia ub.r., jest emitowany od poniedziałku do piątku o godz. 8:15.

Źródło: Wirtualnemedia.pl

 

Rosyjskie tygodniki biznesowe "Włast" i "Diengi" tylko w internecie

"Włast" i "Diengi", popularne w Rosji tygodniki biznesowe, przestają ukazywać się w druku. Powodem tej decyzji jest spadek dochodów z reklam. Oba tytuły dostępne będą w internecie. Szef Domu Wydawniczego Kommiersant wydającego te tytuły Władimir Żełonkin zapowiedział, że nie dojdzie do zwolnień pracowników.

Źródło: Press.pl

 

Kenneth Lowe na czele rady nadzorczej TVN, Jim Samples dalej prezesem i dyrektorem generalnym

Kenneth W. Lowe, prezes i CEO Scripps Networks Interactive, został powołany na stanowisko przewodniczącego rady nadzorczej TVN. Z kolei Jim Samples, od lipca ub.r. prezes i dyrektor generalny TVN, będzie też pełnił dalej funkcję szefa Scripps Networks Interactive ds. międzynarodowych. Scripps Networks Interactive kupno 52,7 proc. akcji Grupy TVN od Grupy Canal+ i Grupy ITI sfinalizował w połowie 2015 rok.

Źródło: Wirtualnemedia.pl

 

Jerzy Jachowicz prowadzącym „Rozmowę dnia” w radiowej Jedynce

Jerzy Jachowicz, stały publicysta tygodnika „W Sieci”, dołącza do grona gospodarzy cyklu wywiadów „Rozmowa dnia” emitowanych w radiowej Jedynce ok. godz. 12.20 w ramach pasma „W samo południe”. Będzie prowadził rozmowę raz w tygodniu.

Źródło: Wirtualnemedia.pl

 

Odwleka się fuzja UPC i Multimediów

W środę Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów ogłosił, że postępowanie w sprawie przejęcia Multimediów Polska przez UPC Polska będzie miało tzw. drugi etap. Oznacza to, że sprawa została zaliczona do "szczególnie skomplikowanych". Urząd podał, że po analizie wniosku UPC Polska o zgodę na przejęcie konkurenta podejrzewa, iż transakcja może doprowadzić do istotnego ograniczenia konkurencji.

Źródło: „Rzeczpospolita”

 

Posłanka PiS skarży "Fakty" TVN do KRRiT za dowód konwojenta-złodzieja. "Wyeksponowano nazwisko prezydenta RP"

Posłanka PiS Barbara Bubula złożyła skargę do KRRiT na grafikę w materiale "Faktów" TVN z dowodem osobistym z nazwiskiem Duda, używanym przez konwojenta, który razem ze wspólnikami w lipcu 2015 roku ukradł 8 mln zł. Bubula zwraca uwagę, że w grafice wyeksponowano tylko to nazwisko. Wcześniej wiele mediów informujących o tej sprawie podawało, że złodziej udający konwojenta posługiwał się nazwiskiem Mirosław Duda. W "Gazecie Wyborczej" jeden z tekstów zatytułowano: "Wpadł przez słowo 'Duda'. Znamy kulisy zatrzymania słynnego konwojenta, który ukradł 8 mln zł".

Źródło: Wirtualnemedia.pl

 

"Metal Hammer" i "Classic Rock" zmieniają właściciela

Wydawnictwo Future Publishing ponownie przejęło renomowane brytyjskie magazyny muzyczne "Metal Hammer" i "Classic Rock". Kwota transakcji to 800 tys. funtów. Od kilku lat tytuły należały do spółki TeamRock. Ta w grudniu ub.r. niespodziewanie ogłosiła upadłość. TeamRock przejął oba magazyny za 10,2 mln funtów w 2013 roku właśnie od Future Publishing.

Źródło: Press.pl

 

Katarzyna Staszko prowadzącą „Fakty” RMF FM

Katarzyna Staszko dołączyła do redakcji „Faktów” RMF FM. Wcześniej była asystentem wydawcy w TVP Info. Pracowała również jako DJ/prezenter/reporter w Polskim Radiu Olsztyn i UWM FM w Olsztynie.

Źródło: Wirtualnemedia.pl

 

Oprac. Piotr Wolniewicz 

Udostępnij
Komentarze
Disqus

Jest to archiwalna wersja portalu. Nowa wersja portalu SDP.pl, dostępna pod adresem: https://sdp.pl