PRAWO

 

Sąd oddalił powództwo MDI przeciw AWR i dziennikarzom "Wprost"

Sąd Okręgowy w Warszawie w całości oddalił powództwo agencji MDI Stategic Solutions przeciwko spółce AWR "Wprost" oraz byłemu redaktorowi naczelnemu tygodnika "Wprost" Sylwestrowi Latkowskiemu i dziennikarzowi "Wprost" Cezaremu Łazarewiczowi. Spór dotyczył artykułu Łazarewicza pt. "Czarny PR MDI" opublikowanego we "Wprost" z 2 marca 2014 r. Dziennikarz opisał kulisy przetargu na informatyzację PZU i działania agencji, która pracowała dla głównego konkurenta zwycięskiej firmy.

Źródło: Wirtualnemedia.pl

 

LUDZIE, INSTYTUCJE

 

Otwarto nową salę dla mediów w parlamencie, dziennikarze narzekają, że jest za mała

Poniedziałkowa konferencja prasowa marszałka Senatu odbyła się w sali konferencyjnej nowego centrum medialnego w parlamencie. Stanisław Karczewski potwierdził, że w parlamencie przywrócone zostały dotychczasowe zasady pracy dziennikarzy i wycofano się z propozycji nowych, restrykcyjnych przepisów zaprezentowanych w połowie grudnia. Zdaniem wielu dziennikarzy nowa sala jest za mała.

Źródło: Wirtualnemedia.pl

 

Sygnaliści pod ochroną Unii

Kolejne kraje wprowadzają prawną ochronę whistleblowers - ludzi, którzy ujawniają nieprawidłowości. W ostatnich miesiącach specjalne prawo poświęcone ochronie sygnalistów przyjęły Francja i Szwecja. W UE dołączyły do Wielkiej Brytanii, Luksemburga, Słowenii i Rumunii, które - zdaniem Transparency International - mają bardzo dobrą ochronę sygnalistów. Bardzo aktywny na tym polu jest także Parlament Europejski, który proponuje nawet wprowadzenie unijnej dyrektywy w tej sprawie. W związku z tym w PE powstały dwa poselskie sprawozdania.

Źródło: „Rzeczpospolita”

 

Rząd z władzami TV Biełsat opracują nową, kompromisową formułę stacji

W miniony piątek na temat dalszego funkcjonowania TV Biełsat rozmawiały Beata Szydło i Agnieszka Romaszewska-Guzy. Premier zapewniła dyrektor TV Biełsat, że dalszemu istnieniu stacji nic nie zagraża. Rzecznik rządu Rafał Bochenek dodał, że nowa formuła funkcjonowania kanału ma być kompromisowa, a intencją MSZ-u nie była likwidacja go.

Źródło: Wirtualnemedia.pl

 

Zdrożało pięć dzienników Polska Press Grupy

Z początkiem stycznia 2017 roku zdrożało pięć dzienników regionalnych wydawanych przez Polska Press Grupę: "Gazeta Współczesna", "Kurier Poranny", "Dziennik Bałtycki", "Gazeta Krakowska" i "Dziennik Polski". Ceny tytułów wzrosły o 10-20 gr.

Źródło: Press.pl

 

Tomasz Szeliga redaktorem naczelnym dziennika "Super Nowości"

Tomasz Szeliga, kierownik działu sportowego podkarpackiego dziennika "Super Nowości" (Wydawnictwo Prasowe Super Nowości), został jego redaktorem naczelnym. Zastąpił Krzysztofa Kuchtę, który po ponad pięciu latach zrezygnował z pełnienia tej funkcji. Jak podaje wydawca "niewykluczone, że Kuchta zdecyduje się na pozostanie w redakcji." Szeliga z "Super Nowościami" związany jest od sześciu i pół roku.

Źródło: Wirtualnemedia.pl

Danuta Holecka i Michał Rachoń poprowadzą nowy program publicystyczny

TVP Polonia od poniedziałku 9 stycznia, w dni robocze o godz. 22:10, emitować będzie program publicystyczny "Rozmowa Polonii". Z zaproszonymi gośćmi (politykami lub ekspertami) porozmawiają dziennikarze TVP: Danuta Holecka, Michał Adamczyk, Adrian Klarenbach i Michał Rachoń.

Źródło: Press.pl

 

Adrian Klarenbach i Błażej Torański gospodarzami audycji w Polskim Radiu 24

Błażej Torański zadebiutował jako gospodarz "Podsumowania tygodnia" w Polskim Radiu 24, a dziennikarz TVP Info Adrian Klarenbach będzie w stacji prowadził popołudniowe wydania "Gościa Polskiego Radia 24". W ramówce rozgłośni pojawiła się też audycja "Gorący temat dnia".

Źródło: Wirtualnemedia.pl

 

Monika Margraf, Martyna Majchrzak i Łukasz Strzelecki w Grupie Onet-RASP

Pracę w Grupie Onet-RAS Polska zaczęli Monika Margraf, Martyna Majchrzak i Łukasz Szelecki. Odpowiadają za materiały wideo. Margraf i Majchrzak poprzednio pracowały w Gazeta.pl, a Szelecki w Plagiat.pl.

Źródło: Wirtualnemedia.pl

 

Program "Kocham Cię, Polsko" wróci wiosną do ramówki TVP 2

W wiosennej ramówce TVP 2 została zaplanowana nowa edycja programu rozrywkowego "Kocham Cię, Polsko". Show ma być nadawany w soboty o 20 - tak jak w poprzednim sezonie, wiosną ub.r. Z kolei jesienią ub.r. Dwójka emitowała w tym paśmie "The Voice of Poland".

Źródło: Press.pl

 

Andrzej Stankiewicz: faktur dla firmy Mateusza Kijowskiego nie chciały opublikować media bliskie KOD-owi

Publicysta Onetu Andrzej Stankiewicz stwierdził, że faktury z płatnościami Komitetu Obrony Demokracji dla firmy jego lidera Mateusza Kijowskiego dostało wcześniej kilka redakcji, które nie chciały ich opublikować, bo wcześniej mocno wspierały KOD. W środę wieczorem Onet i "Rzeczpospolita" poinformowały, że w ub.r. przez kilka miesięcy firma Mateusza Kijowskiego i jego żony wystawiła faktury na ponad 90 tys. zł za usługi informatyczne dla KOD.

Źródło: Wirtualnemedia.pl

 

Małgorzata Bujara redaktor naczelną "Gazety Wyborczej Rzeszów"

Redaktor naczelną rzeszowskiego oddziału "Gazety Wyborczej" została Małgorzata Bujara. Zastąpiła Grażynę Gugałę-Gubernat, która odchodzi z Agory z powodów osobistych, ale ma współpracować z redakcją. Bujara jest związana z "Gazetą Wyborczą Rzeszów" od 1997 roku.

Źródło: Press.pl

 

Barbara Pawłowska i Zuzanna Łapicka-Olbrychska odchodzą z TVP 1

Z Programem 1 Telewizji Polskiej rozstają się Barbara Pawłowska z redakcji form dokumentalnych i Zuzanna Łapicka-Olbrychska z redakcji rozrywki i oprawy. Obie były związane z Telewizją Polską przez wiele lat.

Źródło: Press.pl

 

Dziennikarka IAR Agnieszka Rucińska odeszła z Polskiego Radia

Agnieszka Rucińska zrezygnowała z dalszej pracy w Polskim Radiu, w którym była przede wszystkim reporterką Informacyjnej Agencji Radiowej. Relacjonowała przede wszystkim wydarzenia z polskiej polityki m.in. prace parlamentu. Ponadto prowadziła w Polskim Radiu 24 programy "Bez pudru" i "Rozmowa polityczna", w których przeprowadzała wywiady z politykami. Z Polskim Radiem była związana przez ponad 10 lat.

Źródło: Wirtualnemedia.pl

 

Oprac. Piotr Wolniewicz

 

 

Udostępnij
Komentarze
Disqus

Jest to archiwalna wersja portalu. Nowa wersja portalu SDP.pl, dostępna pod adresem: https://sdp.pl