PRAWO

 

Więcej udogodnień dla niepełnosprawnych telewidzów

W świetle obowiązującej ustawy o radiofonii i telewizji nadawcy programów telewizyjnych są zobowiązani dostosować swoje programy dla osób z dysfunkcjami narządów wzroku i słuchu. Audiodeskrypcja, napisy oraz tłumaczenie na język migowy powinny towarzyszyć programom stanowiącym co najmniej 10 proc. kwartalnego czasu antenowego (bez reklam i telesprzedaży). Wartość ta ma jednak stopniowo wzrastać, tak by w 2022 r. osiągnąć poziom 50 proc. Za takimi rozwiązaniami opowiedzieli się senatorowie w projekcie nowelizacji ustawy o rtv. Zmiany mają wejść w życie 1 stycznia 2018 r.

Źródło: „Dziennik Gazeta Prawna”

 

LUDZIE, INSTYTUCJE

 

Publicyści "Do Rzeczy" i "W Sieci", Skowroński i Mistewicz na liście gości polecanych Instytutom Polskim za granicą

Ministerstwo Spraw Zagranicznych opracowało listę ok. 150 osób ze środowisk kultury, nauki i mediów polecanych do zapraszania 24 Instytutom Polskim działającym za granicą. Na liście jest wielu publicystów "Do Rzeczy" i "W Sieci", a także m.in. prezes Polskiego Radia Barbara Stanisławczyk-Żyła, Eryk Mistewicz, Agnieszka Romaszewska-Guzy, Justyna Sobolewska i Krzysztof Skowroński.

Źródło: Wirtualnemedia.pl

 

Krzysztof M. Kaźmierczak przeszedł do "Telekuriera" poznańskiej TVP

Dziennikarz śledczy Krzysztof M. Kaźmierczak z początkiem stycznia 2017 roku dołączył do redakcji magazynu reporterów "Telekurier" w TVP 3 Poznań. Do końca 2016 roku Kaźmierczak był dziennikarzem "Głosu Wielkopolskiego", z którym rozstał się po 10 latach. Wcześniej związany był z "Super Expressem". Do października ub.r. był szefem związku zawodowego w "Głosie Wielkopolskim".

Źródło: Press.pl

 

Radiowa Dwójka ogłasza konkurs na jubileuszowy dżingiel

Program 2 Polskiego Radia w marcu świętować ma 80. urodziny. Z tej okazji odbywać się będą koncerty, startuje też  specjalny konkurs na jubileuszowy sygnał muzyczny stacji. Konkurs na dżingiel wystartował 2 stycznia. Skierowany jest do twórców muzyki, studentów i uczniów szkół muzycznych. Własne kompozycje, specjalnie stworzone na tę okazję,  mogą nadsyłać twórcy muzyki, studenci i uczniowie szkół muzycznych. Termin ich nadsyłania mija 12 lutego 2017 roku.

Źródło: Wirtualnemedia.pl

 

Konrad Kołodziejski redaktorem i publicystą w tygodniku "wSieci" i na wPolityce.pl

Konrad Kołodziejski od początku stycznia dołączył do zespołu tygodnika "wSieci" oraz portalu wPolityce.pl. Obejmie stanowisko redaktora koordynatora zespołów redakcyjnych grupy medialnej Fratria. To nowa funkcja w strukturze wydawnictwa, utworzona w celu dalszego zwiększenia kooperacji wszystkich redakcji w pracy w obszarze internetu oraz polepszenia koordynacji działań między redakcjami. Kołodziejski pracował i publikował m.in. w "Rzeczpospolitej", "Dzienniku" i "Życiu" oraz w tygodniku "Wprost".

Źródło: wPolityce.pl

 

Skargi do KRRiT na "Szopkę w muzeum". Zarzuty rasizmu, wulgarności i nawoływania do nienawiści

Do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wpłynęło do wczoraj osiem skarg na "Szopkę w muzeum" autorstwa Marcina Wolskiego pokazaną w TVP1. Jedną ze skarg złożył senator PO Jerzy Fedorowicz - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Krajowa Rada zgodnie z procedurą poprosiła Telewizję Polską o nagranie z programem oraz przedstawienie swoich odpowiedzi na zarzuty w skargach. Potem podejmie decyzję o ewentualnych dalszych działaniach.

Źródło: Wirtualnemedia.pl

 

TVP Info ujawnia wrażliwe dane z procesu w sprawie zabójstwa Ewy Tylman

TVP Info nie poradziło sobie z relacją z procesu w sprawie zabójstwa Ewy Tylman. Relacjonując proces na antenie stacja nie zagłuszyła nazwisk rodziny oskarżonego Adama Z., jego partnera seksualnego i dziewczyny czy szczegółów z życia seksualnego. Dziennikarze oglądający relację z procesu nie kryją swojego oburzenia w mediach społecznościowych. Sąd Okręgowy w Poznaniu zgodził się na rejestrację procesu, ale nie na upublicznianie wszystkich wrażliwych danych i informacji jakie zostały na nim podane.

Źródło: Press.pl

 

Jarosław Kret prezenterem pogody w "24 godziny online.pl" w Nowa TV

Jarosław Kret zadebiutował jako prezenter pogody w programie "24 godziny online.pl" w Nowa TV. Wcześniej przez ponad 20 lat był związany z Telewizją Polską. Firma rozstała się z nim w połowie ub.r. nie przedłużając kończącej się umowy.

Źródło: Wirtualnemedia.pl

 

Szefowa "Magazynu Ekspresu Reporterów" odchodzi z TVP

Barbara Paciorkowska, kierownik redakcji filmu dokumentalnego i reportażu TVP 2, odchodzi z Telewizji Polskiej. Była m.in. pomysłodawczynią i redaktor naczelną emitowanego od 1999 roku "Magazynu Ekspresu Reporterów" - programu będącego kontynuacją "Ekspresu Reporterów". W TVP nie zapadła jeszcze decyzja, kto ją zastąpi. Paciorkowska skorzystała z programu dobrowolnych odejść, więc zgodnie z jego zasadami w okresie karencji po rozstaniu z TVP nie będzie mogła z telewizją współpracować.

Źródło: Press.pl

 

Piotr Legutko zrezygnował z funkcji dyrektora TVP Kraków, nowym szefem Marek Szczepanek

Piotr Legutko po 9 miesiącach jej pełnienia zrezygnował z funkcji dyrektora krakowskiego oddziału Telewizji Polskiej. Dalej będzie w nim pracował jako główny specjalista, natomiast stanowisko dyrektora przejął Marek Szczepanek. Legutko z krakowskim oddziałem TVP współpracuje w różnym zakresie od 1997 roku. Przygotowywał programy publicystyczne, reportaże i filmy dokumentalne.

Źródło: Wirtualnemedia.pl

 

Ogłoszenia znikną z mediów papierowych

Komunikaty sądów i komorników wkrótce przestaną pojawiać się w gazetach. Będą zamieszczane tylko w Monitorze Sądowym i Gospodarczym oraz na stronach resortu sprawiedliwości i sądów. Takie zmiany przewiduje przygotowywany przez Ministerstwo Sprawiedliwości projekt nowelizacji kodeksu postępowania cywilnego oraz niektórych innych ustaw. Resort liczy, że nowe zasady zamieszczania komunikatów sądowych i komorniczych pozwolą na dotarcie do szerszego kręgu zainteresowanych niż było do tej pory oraz zmniejszą koszty publikacji.

Źródło: „Dziennik Gazeta Prawna”

 

„Rzeczpospolita” i „Parkiet” drożeją o 20-30 groszy

Z początkiem 2017 roku wzrosły ceny egzemplarzowe „Rzeczpospolitej” i „Parkietu Gazety Giełdy” (oba tytuły wydaje Gremi Media). Większość wydań papierowych dzienników kosztuje o 30 groszy więcej niż poprzednio.

Źródło: Wirtualnemedia.pl

 

Szef "Bilda" Kai Diekmann odchodzi ze Springera

Kai Diekmann, wydawca i były długoletni redaktor naczelny niemieckiego dziennika "Bild", po 30 latach rozstaje się z koncernem Axel Springer. Zakończy współpracę z niemieckim koncernem z końcem stycznia br. Diekman oświadczył w komunikacie prasowym, że ciężko mu odchodzić z firmy, której zawdzięcza karierę, ale czeka na nowe wyzwania. Nie podaje swoich dalszych planów zawodowych.

Źródło: Press.pl

 

TVP Info zrezygnowało ze "Studia świat" i "Info kraju"

Programy "Studio świat" i "Info kraj" z końcem ub.r. zniknęły z ramówki TVP Info. Pierwszy był emitowany od marca ub.r., a drugi - od września ub.r. W związku z tym od początku bieżącego tygodnia program "Info wieczór", zaczynający się o 23:00, został wydłużony, trwa do północy. Natomiast po godz. 19 emitowany jest "Biznes info", a potem prognoza pogody, wcześniej pokazywane po godz. 19:30. Z kolei o 19:30 można ogląda powtórkę magazynu "Puls Polski", emitowanego premierowo od poniedziałku do piątku o 16:30.

Źródło: Wirtualnemedia.pl 

 

PW

Udostępnij
Komentarze
Disqus

Jest to archiwalna wersja portalu. Nowa wersja portalu SDP.pl, dostępna pod adresem: https://sdp.pl