PRAWO

 

Turcja depcze wolność, nie tylko słowa


Rząd w Ankarze zaostrza represje. Asli Erdogan, pisarce i dziennikarce, piszącej o sytuacji Kurdów, grozi dożywocie za "przynależność do organizacji terrorystycznej". Jej proces ma ruszyć 29 grudnia. Wraz z nią na ławie oskarżonych znalazło się dziewięciu dziennikarzy i redaktorów - zamkniętej już - gazety "Ozgur Gundem". Wszystkim również grozi dożywocie.

Źródło: „Gazeta Wyborcza”

 

Naczelny duńskiego tygodnika skazany na więzienie za nielegalne zdobywanie informacji

Dziennikarze duńskiego tygodnika "Se og Hör" zostali skazani na kary pozbawienia wolności (bezwzględne i w zawieszeniu) za zakup nielegalnie zdobywanych informacji o życiu prywatnym znanych osób. Wśród skazanych jest były redaktor naczelny tygodnika, który dostał karę roku i trzech miesięcy pozbawienia wolności. W zakończonym właśnie procesie wyroki skazujące usłyszało łącznie pięć osób, w tym czterech dziennikarzy.

Źródło: Press.pl

 

LUDZIE, INSTYTUCJE

 

Gliński w TVP: materiały "Wiadomości" o NGO-sach to kompromitacja i nieprofesjonalna krucjata

Minister kultury prof. Piotr Gliński w niedzielnym wydaniu "Gościa Wiadomości" mocno skrytykował niedawną serię materiałów serwisu TVP1 o finansowaniu niektórych organizacji pozarządowych. Stwierdził, że materiały te są mało profesjonalne i kompromitujące dla TVP, a jedno z pytań Michała Adamczyka ocenił jako klasyczny przykład manipulacji i propagandy.

Źródło: Wirtualnemedia.pl

 

Fiskus nie daję się już nabrać na bloga

Koniec rozliczania w kosztach wakacji, kosmetyków i kina. Minister finansów zmienia interpretacje dla blogerów. Opisywanie swojego życia w internecie nie będzie już sposobem na niższy podatek. Skarbówka zorientowała się, że za dużo może stracić na folgowaniu blogerom.

Źródło: „Rzeczpospolita”

 

Aleksandra Rejnowicz szefową "Uwagi!" i "Superwizjera"

Aleksandra Rejnowicz pokieruje redakcją magazynów "Uwaga!" i "Superwizjer" w TVN. Jej zastępcami zostali Dorota Malesa i Jacek Kaczmarek. W zeszłym tygodniu z Grupy TVN zwolnieni zostali dotychczasowa szefowa redakcji "Uwagi!" i "Superwizjera" Monika Szymborska oraz jej zastępca Krzysztof Miączyński. Rejnowicz pracowała do tej pory w krakowskim oddziale TVN, była producentką "Uwagi!". W przeszłości związana była z RMF FM w Krakowie.

Źródło: Wirtualnemedia.pl

 

Radio Maryja ma swój urodzinowy znaczek pocztowy

W związku z 25-leciem Radia Maryja (Fundacja Lux Veritatis) Poczta Polska wypuściła w piątek 25 listopada okolicznościowy znaczek i koperty. Jak informuje Poczta na swojej stronie internetowej, znaczek "25-lecie Radia Maryja" z wizerunkiem Maryi w formacie 43 x 31,25 mm zaprojektowała Marzanna Dąbrowska. Wydrukowano go w nakładzie 360 tys. szt.

Źródło: Press.pl

 

"W Sieci" na czwarte urodziny zmienia layout

Z okazji czwartej rocznicy powstania tygodnika "W Sieci" (Fratria) pismo ukazało się w nowej odsłonie wizualnej. Zmiana layoutu obejmie wygląd stron, nawigację, czcionki, a także układ redakcyjny i układ działów. Wiąże się to z wprowadzeniem nowych formatów prezentacji treści reklamowych. Projekt został przygotowany przez Michała Korsuna, dyrektora artystycznego Grupy Fratria, oraz Macieja Burzykowskiego. Wdrożeniem zmian zajął się dział graficzny kierowany przez Andrzeja Skwarczyńskiego.

Źródło: Wirtualnemedia.pl

 

Tomasz Urban w "Piłce Nożnej" będzie pisać o Bundeslidze

Tomasz Urban został felietonistą tygodnika "Piłka Nożna" (Profus Management). Będzie pisać o lidze niemieckiej. Przez trzy lata współpracował z serwisem TylkoPilka.pl. Przez cały poprzedni sezon przygotowywał materiały wideo dla "Total Fussball" - internetowego formatu "Przeglądu Sportowego" (Ringier Axel Springer Polska) poświęconego lidze niemieckiej.

Źródło: Press.pl

 

Abonament RTV w przyszłym roku bez podwyżki

 

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji poinformowała o wysokości opłat abonamentowych, które będą obowiązywać od stycznia przyszłego roku. Za używanie odbiornika radiowego zapłacimy 7 zł miesięcznie, a za używanie odbiornika telewizyjnego lub radiowego i telewizyjnego 22,70 zł miesięcznie, czyli tyle samo co w bieżącym roku.

Abonament można zapłacić z góry za dowolną liczbę miesięcy. Płacąc za rok z góry dostaniemy 10 proc rabatu.

 

Źródło: Wirtualnemedia.pl

 

 

PW

 

 

 

 

 

Udostępnij
Komentarze
Disqus

Jest to archiwalna wersja portalu. Nowa wersja portalu SDP.pl, dostępna pod adresem: https://sdp.pl