PRAWO

 

Sławomir Nowak nie musi przepraszać "Wprost" za słowa o "czarnym PR-ze na zlecenie", bo powiedział je w emocjach

Sąd Okręgowy w Warszawie oddalił pozew wydawcy i byłego redaktora naczelnego "Wprost" (PMPG Polskie Media) przeciw byłemu ministrowi transportu Sławomirowi Nowakowi za jego słowa z czerwca 2013 roku, że teksty tygodnika o jego zegarkach i kontaktach z menedżerami CAM Media to "czarny PR na zlecenie" mający go zastraszyć. Sędzia uzasadnił, że były minister transportu mówiąc tak o "Wprost", działał pod wpływem emocji wynikających z publikacji krytycznego artykułu o nim. Pozywający złożą apelację od tego orzeczenia.

Źródło: Wirtualnemedia.pl

 

LUDZIE, INSTYTUCJE   

 

Nowy front Rzeplińskiego?

Za miesiąc, 13 grudnia br., Trybunał Konstytucyjny ma zająć się tzw. małą ustawą medialną z 30 grudnia ub.r., na mocy której skrócono kadencje władz mediów publicznych. Ustawa nie obowiązuje jednak już od blisko pół roku. Zgodnie z umieszczonymi w niej zapisami jej obowiązywanie wygasło 30 czerwca. Wtedy też weszła kolejna nowelizacja, zakładająca m.in. utworzenie Rady Mediów Narodowych. Nieobowiązujące już przepisy zaskarżyli do TK z inicjatywy Nowoczesnej posłowie opozycji oraz rzecznik praw obywatelskich.

Źródło: „Nasz Dziennik”

 

Maciej Muzyczuk szefem Agencji Produkcji Telewizyjnej i Filmowej Telewizji Polskiej

 

W zeszłym tygodniu Maciej Muzyczuk objął stanowisko dyrektora Agencji Produkcji Telewizyjnej i Filmowej w Telewizji Polskiej - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Zastąpił odwołanego Wojciecha Hoflika. Do jego zadań należy między innymi nadzór nad programem Nadzór, Ocena, Selekcja (NOS), w ramach którego Telewizja Polska będzie wybierać projekty seriali i filmów.

 

Źródło: Wirtualnemedia.pl

 

Ohme, Środa i Wróbel na łamach "Wprost"

Psycholog Małgorzata Ohme, etyk Magdalena Środa i publicysta Jan Wróbel zostali felietonistami tygodnika "Wprost" (AWR Wprost). Środa i Wróbel w najnowszym wydaniu "Wprost" zadebiutowali w dziale Skaner - Środa jako autorka felietony z cyklu "Lewo", a Wróbel - "Prawo". Z kolei felieton Małgorzaty Ohme znalazł się na ostatniej redakcyjnej stronie tygodnika.

Źródło: Press.pl

 

Magdalena Gwóźdź, Marcin Firlej, Marcin Ganclerz i Jan Ciszecki w Nowa TV

Byli dziennikarze Telewizji Polskiej Magdalena Gwóźdź, Marcin Firlej, Marcin Ganclerz i Jan Ciszecki rozpoczęli pracę w kanale Nowa TV (ZPR Media). Przygotowują materiały dla serwisu informacyjnego "24 godziny".

Źródło: Wirtualnemedia.pl

 

MediaTory: Mariusz Szczygieł autorytetem studentów dziennikarstwa

Reporter "Gazety Wyborczej" Mariusz Szczygieł otrzyma statuetkę w kategorii AuTORytet w dziesiątej edycji plebiscytu MediaTory. W kategorii AuTORytet studenci doceniają tych dziennikarzy, od których mogą uczyć się rzetelności, profesjonalizmu i najwyższych standardów. Nagroda przyznawana jest za całokształt pracy dziennikarskiej oraz ma wymiar ponadczasowy. Mariusz Szczygieł statuetkę odbierze podczas jubileuszowej 10. gali, która odbędzie się 3 grudnia. Wówczas również ogłoszeni zostaną laureaci w pozostałych kategoriach.

Źródło: Press.pl

 

Metro startuje 2 grudnia. W ramówce programy muzyczne i cykl Dominiki Wielowieyskiej

W piątek 2 grudnia br. wystartuje nowy kanał Metro, którego nadawcą jest Green Content, spółka należąca do Agory. W ramówce znajdą się m.in. filmy, seriale, programy muzyczne i „Crash test Dominiki Wielowieyskiej”. Metro będzie kanałem uniwersalnym o profilu filmowo-dokumentalno-lifestyle’owym, skierowanym do szerokiego grona odbiorców. Trafi na uruchomiony w sierpniu ósmy multipleks naziemnej telewizji cyfrowej, a także będzie dystrybuowany satelitarnie i w sieciach kablowych.

Źródło: Wirtualnemedia.pl

 

Wykładowcy UAM protestują przeciw nagrodzie rektora dla Adama Michnika. "Przyczynił się do braku lustracji"

Część kadry naukowej Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu sprzeciwia się przyznaniu przez rektora uczelni medalu "Alumno bene merenti" Adamowi Michnikowi. Medal został przyznany redaktorowi naczelnemu "Gazety Wyborczej" przez rektora UAM jako "wyraz uznania środowiska akademickiego za działalność opozycyjną laureata oraz jego niestrudzone zaangażowanie w proces przemian demokratycznych w Polsce, w tym w rozwój wolnej prasy". Z takim uhonorowaniem Michnika nie zgadza się część pracowników naukowych uczelni, m.in. osoby związane z Akademickim Klubem Obywatelskim im. prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Źródło: Wirtualnemedia.pl

 

Działalność mediowa grupy Hajdarowicza po dziewięciu miesiącach br. na minusie

Po trzech kwartałach br. kontrolowana przez Grzegorza Hajdarowicza grupa KCI zanotowała 1,9 mln zł straty z działalności mediowej (jej przychody za okres styczeń-wrześnie br. wyniosły 81,2 mln zł). Wpływy te są nieporównywalne z ub.r., bo dopiero w maju ub.r. KCI objęła udziały w Gremi Media (dawna Presspublica). Do tego podmiotu należą Gremi Business Communication i Uważam Rze (wydające tytuły „Rzeczpospolita”,„Gazeta Giełdy Parkiet”, „Sukces”, „Uważam Rze”) oraz e-Kiosk.

Źródło: Press.pl

 

Grupa Gremi rezygnuje z papierowych wydań "Bloomberg BusinessWeek Polska", "Uważam Rze" i "Sukcesu"

Miesięczniki "Bloomberg BusinessWeek Polska", "Uważam Rze" i "Sukces" (wydawane przez spółki należące do Grupy Gremi) będą ukazywać się w wersjach drukowanych tylko do końca br. Nadal w tej formie będzie natomiast wydawany magazyn "Uważam Rze Historia". Grupa Gremi zamknięcie papierowych wydań uzasadnia realizowaną przez siebie strategią cyfryzacji.

Źródło: Wirtualnemedia.pl

 

TVP Info bez Krzysztofa Skiby. Został zwolniony przez klip o ekshumacji?

Krzysztof Skiba nie będzie już prowadził nadawanych na antenie TVP Info programów "W tyle wizji" i "W tyle wizji extra". Artysta uważa, że Telewizja Polska podziękowała mu za współpracę przez klip o ekshumacjach ofiar katastrofy smoleńskiej. Skiba nigdy nie ukrywał, że nie było mu "po drodze" z obecną władzą i nie bał się jej publicznie krytykować.

Źródło: Press.pl

 

Piotr Pawelec: z Telewizji Republika do "Teleexpressu" TVP1

Piotr Pawelec zaczął pracę w redakcji "Teleexpressu" TVP1. Poprzednio przez ponad 3,5 roku był dziennikarzem Telewizji Republika, przede wszystkim reporterem programu informacyjnego "Dzisiaj". Według ustaleń portalu Wirtualnemedia.pl Pawelec dołączył do redakcji "Teleexpressu" w połowie października. Przygotowuje materiały o wydarzeniach politycznych i społecznych.

Źródło: Wirtualnemedia.pl

 

Odsłonięto tablicę upamiętniającą Jarosława Ziętarę

10 listopada br. na budynku przy ul. Kolejowej w Poznaniu, w miejscu, gdzie mieszkał Jarosław Ziętara, dziennikarz "Gazety Poznańskiej", który zaginął 1 września 1992 roku w drodze do pracy, odsłonięto ku jego pamięci tablicę. Znajduje się na niej napis: "Zginął dlatego, że był dziennikarzem". Tablicę ufundował z datków Komitet Społeczny im. Jarosława Ziętary. W przyszłym roku ma zostać ustanowiona Nagrody im. Jarosława Ziętary dla młodych dziennikarzy.

Źródło: Press.pl

 

PW

Udostępnij
Komentarze
Disqus

Jest to archiwalna wersja portalu. Nowa wersja portalu SDP.pl, dostępna pod adresem: https://sdp.pl