RPO organizuje debatę ws. cenzury na Facebooku

W minionym tygodniu administratorzy Facebooka zablokowali konta użytkowników reklamujących plakat tegorocznego Marszu Niepodległości. Usunięto m.in. profil Ruchu Narodowego, argumentując, że strona propaguje mowę nienawiści. O zajęcie stanowiska w tej sprawie zaapelował do Rzecznika Praw Obywatelskich dziennikarz TVP i „Do Rzeczy” Cezary Gmyz. Adam Bodnar poinformował, że zorganizuje w tej sprawie debatę, która ma odbyć się w piątek 18 listopada br. w siedzibie RPO.

Źródło: DoRzeczy.pl

 

Rzecznik Praw Obywatelskich staje w obronie zwolnionego z Trójki Damiana Kwieka

W sprawę zwolnienia Damiana Kwieka z radiowej Trójki zaangażował się Adam Bodnar, Rzecznik Praw Obywatelskich. Jako przyczynę zwolnienia pracodawca podał utratę zaufania niezbędną na zajmowanym stanowisku, wynikającą m.in. z faktu publicznej krytyki pracodawcy i podważania kompetencji przełożonych. Kwiek brał udział w proteście w mediach społecznościowych przeciw odsunięciu Małgorzaty Spór i Anny Zaleśnej od serwisów informacyjnych. Zdaniem RPO, kwestia zwolnienia dziennikarza z pracy dotyczy "nie tylko ochrony praw pracowniczych, lecz także wolności wypowiedzi i granic prawa do krytyki, także publicznego pracodawcy".

Źródło: Wirtualnemedia.pl

 

Reporterzy bez strachu

Syryjski reporter Hadi Abdullah, chińscy blogerzy Lu Yuyu i Li Tingyu oraz chiński portal 64Tianwang zostali uhonorowani tegorocznymi Nagrodami Wolności Prasy, przyznawanymi od 25 lat przez organizację Reporterzy bez Granic. 29-letni Abdullah stał się głosem tysięcy Syryjczyków przeżywających dramat wojny. Yuyu i Tingyu od ponad trzech lat zajmują się relacjonowaniem protestów chińskich robotników. 64Tianwang zamieszcza informacje o osobach, które zaginęły, oraz wyniki śledztw mających na celu ich odnalezienie.

Źródło: „Gazeta Wyborcza”

 

KRRiT ukarała TVP Info. "Mało audycji europejskich"

Przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji nałożył na Telewizję Polską karę w wysokości 10 tys. zł za niższy niż obowiązujący w ustawie o radiofonii i telewizji udział audycji europejskich w TVP Info. Kontrola KRRiT wykazała, że w czwartym kwartale 2015 roku w programie TVP Info udział audycji europejskich wytworzonych przez producentów niezależnych wyniósł jedynie 6,6 proc. (a powinien co najmniej 10 proc.).

Źródło: Wirtualnemedia.pl

 

Krzysztof Nakonieczny pracuje przy programie Macieja Orłosia w WP

Były reporter "Teleexpressu" Krzysztof Nakonieczny dołączył do zespołu kanału telewizyjnego Wirtualnej Polski. Nakonieczny pracuje przy programie informacyjnym "#dziejesienażywo", którego gospodarzem będzie Maciej Orłoś (wcześniej przez 25 lat prowadzący "Teleexpress" w TVP 1).

Źródło: Press.pl

 

"Gazeta Wyborcza" i TVN bez akredytacji na Marsz Niepodległości

Organizatorzy Marszu Niepodległości poinformowali, że jedynymi mediami, którym nie przyznano akredytacji na to wydarzenie, są "Gazeta Wyborcza" i TVN. Jako powód podano "niespełnianie standardów społeczności Marszu Niepodległości". Brak takiej akredytacji w praktyce oznacza, że przedstawiciele obu redakcji nie będą mogli wejść do stref wydzielonych podczas marszu, np. w pobliże sceny na błoniach Stadionu Narodowego, gdzie zakończy się pochód.

Źródło: Wirtualnemedia.pl

 

Piotr Gursztyn dyrektorem biura programowego TVP

Piotr Gursztyn, szef TVP Historia, od poniedziałku zostanie dyrektorem biura programowego TVP. Obecnie stanowisko to pełni Krzysztof Karwowski (dyrektor TVP1), który przejął je od Joanny Klimek.

Źródło: Wirtualnemedia.pl

 

Prezes nie zgodził się na gościa z KOD, Kwaśniewski odchodzi

Tomasz Kwaśniewski, prowadzący "Popołudnie RDC" w Radiu RDC, wczoraj odszedł z RDC. Prezesa radia nie zgodził się na udział w audycji przedstawiciela Komitetu Obrony Demokracji. Tomasz Kwaśniewski zamierza skupić się teraz na pracy w "Gazecie Wyborczej", którą łączył z pracą w RDC.

Źródło: Press.pl

 

Agora z rezerwą 5,6 mln zł na koszty zwolnień grupowych

Agora poinformowała, że wysokość rezerwy przeznaczonej na restrukturyzację zatrudnienia w spółce wyniesie około 5,6 miliona złotych. Kwota ta obciąży wyniki firmy w IV kwartale 2016 roku. Rezerwa jest związana z zapowiedzianymi przez Agorę zwolnieniami maksymalnie 135 pracowników do końca br. To konsekwencja coraz gorszych wyników sprzedaży tytułów prasowych należących do wydawnictwa oraz recesji na rynku reklamowym.

Źródło: Wirtualnemedia.pl

 

PW

Udostępnij
Komentarze
Disqus

Jest to archiwalna wersja portalu. Nowa wersja portalu SDP.pl, dostępna pod adresem: https://sdp.pl