PRAWO

 

Bartosz N. nie przyznaje się do winy

W Sądzie Okręgowym w Płocku 13 października ruszył proces w sprawie śmierci mławskiego dziennikarza Łukasza Masiaka. Oskarżony o jego zabójstwo Bartosz N. utrzymuje, że mężczyzna zginął w wyniku nieszczęśliwego wypadku. Zdaniem żony ofiary śmierć jej męża miała związek z jego pracą zawodową i pisanymi przez niego artykułami.

Źródło: „Gazeta Mławska”

 

Całą biografię Kapuścińskiego można drukować

Warszawski Sąd Apelacyjny uchylił zakaz rozpowszechniania książki "Kapuściński non-fiction" z rozdziałem "O miłości i innych demonach", czego żądała wdowa po pisarzu Alicja. Teraz książka może być wydawana z tym kontrowersyjnym rozdziałem.

Źródło: „Rzeczpospolita”

 

LUDZIE, INSTYTUCJE

 

Rzecznik Praw Obywatelskich zaniepokojony zawieszeniem prawa wstępu do Sejmu fotoreporterowi

Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar jest zaniepokojony czasowym zawieszeniem wstępu do Sejmu fotoreporterowi dziennika "Super Express" za jego zdjęcie posłanki bez butów na sali plenarnej Izby. RPO zdecydował o zbadaniu okoliczności wydania takiej decyzji. Bodnar podkreślił w liście, że decyzja ta "budzi duże kontrowersje wśród przedstawicieli mediów". Powołał się m.in. na stanowisko działającego przy SDP Centrum Monitoringu Wolności Prasy, które wyraziło z tego powodu "poważne zaniepokojenie".

Źródło: Wirtualnemedia.pl

 

25. Finał pokazywać będzie TVN

Jerzy Owsiak ogłosił wczoraj, ze celem przyszłorocznego 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będzie ratowanie życia i zdrowia dzieci na oddziałach pediatrycznych oraz zapewnienie godnej opieki medycznej seniorom. Po raz pierwszy partnerem i gospodarzem finału WOŚP została Grupa TVN. Przez ostatnie ćwierć wieku pokazywała go Telewizja Polska.

Źródło: „Gazeta Wyborcza”

 

Dziennikarze "Teleexpressu" Krzysztof Nakonieczny i Tomasz Frankowski zwolnieni z Telewizji Polskiej

Krzysztof Nakonieczny i Tomasz Frankowski po prawie 10 latach pracy żegnają się z Telewizją Polską. W ostatnich latach obaj byli reporterami "Teleexpressu". Według informacji portalu Wirtualnemedia.pl dziennikarze zostali w poniedziałek zdjęci z grafika i dowiedzieli się, że ich umowy obowiązujące do końca października br. nie zostaną przedłużone.

Źródło: Wirtualnemedia.pl

 

Maciej Orłoś w telewizji Grupy WP poprowadzi nową wersję "Teleexpressu"

Program, który Maciej Orłoś poprowadzi w telewizji WP, będzie nową wersją "Teleexpressu". Prawdopodobnie będzie nadawany przed godz. 17. Maciej Orłoś z Telewizji Polskiej, gdzie 25 lat prowadził "Teleexpress" w TVP 1, odszedł 31 sierpnia br. Do końca października obowiązuje go zakaz pracy w innej stacji. Program Orłosia będzie szybkim serwisem informacyjnym w stylu "Teleexpressu" w telewizji WP, którą Grupa Wirtualna Polska szykuje na ósmy multipleks naziemnej telewizji cyfrowej.

Źródło: Press.pl

 

Wydawca „W Sieci” i wPolityce.pl przeprowadza restrukturyzację

W najbliższym czasie Fratria, wydawca m.in. tygodnika „W Sieci” i portalu wPolityce.pl, przeprowadzi restrukturyzację w firmie. - Wyniki sprzedaży pism i zasięgów portali są stabilne, ale nie spełniły się nadzieje na zdjęcie politycznej blokady - tłumaczy Michał Karnowski, członek zarządu Grupy Fratria. Nie ujawnia jednak, ile osób zostanie zwolnionych. Wydawca analizuje także podwyżkę ceny egzemplarzowej tygodnika „W Sieci”. Pismo kosztuje 5,90 zł, a pozostałe tytuły z segmentu tygodników opinii są o złotówkę droższe.

Źródło: Wirtaualnemedia.pl

 

Zbigniew Ziobro pisze do KRRiT i REM, bo nie podoba mu się materiał w TVN 24

Zbigniew Ziobro, minister sprawiedliwości i prokurator generalny, skierował do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji i Rady Etyki Mediów list, bo nie spodobał mu się materiał wyemitowany w programie "Czarno na białym" w TVN 24. Zbigniewowi Ziobrze przeszkadza, że projekt wprowadzający jawność oświadczeń majątkowych sędziów w materiale "Majątek na pokaz" (wyemitowany 12 października w programie "Czarno na białym" w TVN 24) komentował "kryminalista".

Źródło: Press.pl

 

PW

Udostępnij
Komentarze
Disqus

Jest to archiwalna wersja portalu. Nowa wersja portalu SDP.pl, dostępna pod adresem: https://sdp.pl