Jacek Kurski wygrał konkurs na prezesa Telewizji Polskiej

Rada Mediów Narodowych wybrała Jacka Kurskiego na prezesa Telewizji Polskiej. W głosowaniu Kurskiego poparło czterech członków RMN (Krzysztof Czabański, Joanna Lichocka, Elżbieta Kruk, Grzegorz Podżorny, przeciwko był Juliusz Braun). Jego kandydatura była rozpatrywana jako pierwsza, więc gdy uzyskała większość pozostałych kandydatów nie brano już pod uwagę. Tym samym Kurski rozpoczyna czteroletnią kadencję na stanowisku prezesa Telewizji Polskiej. 

Źródło: Wirtualnemedia.pl

 

Zwalniani z Agory dostaną dodatkowe miesięczne wynagrodzenie

Agora porozumiała się z działającym w spółce związkiem zawodowym w sprawie planowanych zwolnień grupowych. Tracący pracę dostaną dodatkowe miesięczne wynagrodzenie i wsparcie w szukaniu pracy. Agora planuje zwolnienie do 135 osób, głównie z "Gazety Wyborczej". To ok. 6,8 proc. wszystkich pracujących w spółce. Zwolnienie grupowe zostanie przeprowadzone w okresie od 20 października 2016 roku do 31 grudnia 2016 roku.

Źródło: Press.pl

 

Uczelnia o. Tadeusza Rydzyka za 3 mln zł przeszkoli medialnie pracowników prokuratur i sądów

Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, założona przez o. Tadeusza Rydzyka, wygrała konkurs Ministerstwa Sprawiedliwości na dofinansowanie szkoleń medialnych dla pracowników sądów i prokuratury. Budżet zlecenia to 3 mln zł. Szkolenia obejmą minimum 800 osób.

Źródło: Wirtualnemedia.pl

 

Nowa TV zacznie nadawać w środę 9 listopada

Naziemna telewizja Grupy ZPR Media rozpocznie nadawanie na ósmym multipleksie 9 listopada br. Nowa TV będzie emitowała programy rozrywkowe, filmy, seriale, programy publicystyczne i informacyjne, a także produkcje dokumentalne i poradnicze. Jej dyrektorem programowym jest Stanisław Drozdowski, związany z ZPR Media od prawie 10 lat.

Źródło: Press.pl

 

Agata Komosa redaktor naczelną naTemat.pl, odchodzi Tomasz Machała

Agata Komosa objęła obowiązki redaktora naczelnego portalu naTemat.pl. Ostatnio była dyrektorem działu new business w Grupie naTemat. Komosa zastępuje Tomasza Machałę, który przez ostatnie lata był prezesem Glob 360 oraz dyrektorem zarządzającym i redaktorem naczelnym Grupy naTemat. Z końcem października Machała odchodzi do Grupy Wirtualna Polska, gdzie będzie dyrektorem zarządzającym obszaru wiadomości i biznesu.

Źródło: Wirtualnemedia.pl

 

"Gazeta Wyborcza" przeniesie "Duży Format" z czwartku na poniedziałek

Jeszcze w październiku "Gazeta Wyborcza" (Agora SA) zamierza zmienić dzień ukazywania się dodatku reporterskiego "Duży Format" z czwartku na poniedziałek - wynika z informacji "Presserwisu". Trwają już nad tym prace. Zmienią się też dni wydawania niektórych innych dodatków.

Źródło: Press.pl

 

Michał Siegieda zwolniony z TVP Info

Wczoraj wydawca TVP Info Michał Siegieda zakończył pracę w Telewizji Polskiej. - Decyzję podjęła dyrekcja TVP Info - wyjaśnia portalowi Wirtualnemedia.pl Siegieda. Wcześniej, po zmianach kierownictwa redakcji „Wiadomości” (od 12 stycznia br. jego szefem została Marzena Paczuska) dziennikarz został odsunięty od pracy w serwisie informacyjnym TVP1 i od prowadzenia wydań bocznych.

Źródło: Wirtualnemedia.pl

 

Wojciech Fusek po 27 latach musi się pożegnać z „Gazetą Wyborczą”

Agora SA rozstaje się z Wojciechem Fuskiem, zastępcą redaktora naczelnego "Gazety Wyborczej". Został poinformowany, że na kolejnym etapie rozwoju gazety nie ma już dla niego miejsca. Dziennikarz podkreśla, że żegna się z "GW" w przyjaźni i zgodzie, choć nie bez żalu. Pracował w "GW" od 1991 roku. W 2013 roku został jednym z zastępców redaktora naczelnego gazety. Odpowiadał za jej cyfryzację.

Źródło: Press.pl

 

TVP o tweecie Marzeny Paczuskiej: to jej prywatna wypowiedź

Telewizja Polska nie wyciągnie konsekwencji wobec szefowej „Wiadomości” TVP1 Marzeny Paczuskiej, która w niedzielę słowami "walcie się dalej, nie oddamy wam kultury" skomentowała na Twitterze śmierć Andrzeja Wajdy. - Ten wpis był jej wypowiedzią prywatną - wyjaśnia centrum informacji TVP.

Źródło: Wirtualnemedia.pl

 

Dariusz Cychol: z TVP do redakcji tygodnika „Fakty i Mity”

Dariusz Cychol dołączył do redakcji tygodnika „Fakty i Mity” (Błaja News). Dotychczas dziennikarz pracował w Telewizji Polskiej.  Cychol współpracę z TVP zakończył w ubiegłym tygodniu. Z publicznym nadawcą był związany przez ostatnie 7 lat, a w tym czasie kierował portalem informacyjnym Tvp.info oraz współtworzył portal kanału TVP Regionalna oraz tvpparlament.pl.

Źródło: Wirtualnemedia.pl

 

PW

Udostępnij
Komentarze
Disqus

Jest to archiwalna wersja portalu. Nowa wersja portalu SDP.pl, dostępna pod adresem: https://sdp.pl