PRAWO

 

Rusza proces w sprawie zabójstwa dziennikarza

W czwartek 13 października rusza proces w sprawie zabójstwa mławskiego dziennikarza Łukasza Masiaka. Sąd Okręgowy w Płocku wyznaczył 7 terminów rozpraw i chce przesłuchać ponad 40 świadków oraz poznać opinie biegłych. Oskarżony Bartosz N. będzie doprowadzany na rozprawy z zakładu karnego. Prokurator oskarża go o dokonanie zabójstwa, z zamiarem ewentualnym. Łukasz Masiak zginął nocą z 13 na 14 czerwca 2015 r.

Źródło: „Nowy Kurier Mławski”

 

PWPW chce od "Newsweeka" przeprosin i miliona zł odszkodowania oraz Hieny Roku dla Michała Krzymowskiego

Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych poinformowała, że w pozwie cywilnym dotyczącym tekstu Michał Krzymowskiego pt. "Wielki strach w fabryce dokumentów" o spółce zamieszczonym w "Newsweek Polska" (Ringier Axel Springer Polska) domaga się publikacji przeprosin i miliona zł odszkodowania. Prezes PWPW skierował w sprawie prywatny akt oskarżenia za pomówienie. Dodatkowo spółka chce, żeby SDP przyznało Krzymowskiemu tytuł Hieny Roku.

Źródło: Wirtualnemedia.pl

 

Granice dziennikarskiej prowokacji

Grupa 11 radnych z Radomia zgłosiła do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa w programie "Betlejewski Prowokacje" w TTV. Na potrzeby odcinka z 25 września Rafał Betlejewski zaprosił grupę bezrobotnych z Radomia na pozorowaną rozmowę kwalifikacyjną. W piśmie do prokuratury pojawiły się m.in zarzuty poddawania uczestników eksperymentowi bez ich zgody, psychicznego znęcanie się nad nimi czy podżegania do popełnienia przestępstwa.

Źródło: „Rzeczpospolita”

 

LUDZIE, INSTYTUCJE

 

Agora zwolni głównie pracowników "Gazety Wyborczej", związek zawodowy chce dodatkowych świadczeń

Zapowiedziane przez Agorę zwolnienia grupowe obejmą przede wszystkim redakcję oraz zespoły sprzedaży i wsparcia "Gazety Wyborczej". W ich wyniku do końca br. pracę ma stracić 135 pracowników, czyli maksymalnie 6,8 proc. osób zatrudnionych obecnie w spółce. Działający w Agorze związek zawodowy NSZZ "Solidarność" chce, żeby zwalniani pracownicy dostali dodatkowe wynagrodzenie i podobne świadczenia, jak przy poprzednich zwolnieniach grupowych.

Źródło: Wirtualnemedia.pl

 

RMN rozpatrzy odwołania niedopuszczonych do finału konkursu na prezesa TVP

Rada Mediów Narodowych na posiedzeniu w czwartek 6 października rozpatrzy odwołania trzech kandydatów, których nie dopuściła do finału konkursu na prezesa Telewizji Polskiej. Chodzi o Małgorzatę Raczyńską-Weinsberg, Adama Fularza i Adama Kędzierzawskiego. Przesłuchania kandydatów na prezesa TVP odbędą się w piątek 7 października i będą transmitowane na stronie internetowej Sejmu oraz w sali 101 w budynku Sejmu.

Źródło: Press.pl

 

Rafał Tomański prowadzącym serwisy informacyjne w TVP Info

Rafał Tomański dołączył w TVP Info do grona gospodarzy serwisów informacyjnych. W stacji prowadzi też "Wszystkie strony świata", wcześniej pracował m.in. w "Rzeczpospolitej" i TVN CNBC.

Źródło: Wirtualnemedia.pl

 

Niemieccy politycy rozważają fuzję publicznych telewizji

Połączenie dwóch nadawców - ZDF i ARD - może być na rękę ich prywatnej konkurencji, jeśli przełoży się na zmniejszenie dotacji dla tych kanałów. Z pomysłem fuzji wyszedł Horst Seehofer, obecny premier Bawarii i były p.o. prezydenta Niemiec, wielki przeciwnik rozdrobnienia mediów publicznych w Niemczech. Dofinansowanie, jakie otrzymują wszyscy niemieccy publiczni nadawcy jest najwyższe w Europie i sięga 8 mld euro rocznie.

Źródło: „Rzeczpospolita”

 

Znamy laureatów jubileuszowego konkursu radiowej Dwójki na słuchowisko, wygrał Marek Kochan

Program 2 Polskiego Radia oraz stowarzyszenie autorów ZAiKS rozstrzygnęły konkurs na słuchowisko, organizowany z okazji przypadającego w przyszłym roku jubileuszu 70-lecia istnienia radiowej Dwójki. Zwyciężył Marek Kochan, który jest autorem tekstu "Lento rubato". Jest to opowieść o polskim kompozytorze, który wskutek międzynarodowej intrygi zostaje oskarżony o plagiat.

Źródło: Wirtualnemedia.pl

 

Agora zamyka "Metrocafe.pl"

Zarząd Agory SA podjął decyzję o zamknięciu "Metrocafe.pl". Powodem jest brak perspektyw poprawy na rynku reklamy prasowej. Pogarszała się dynamika przychodów, a redukcja kosztów nie doprowadziła do poprawy wyniku finansowego dziennika. Gazeta "Metrocafe.pl" będzie się ukazywać do 14 października br. Serwis Metrocafe.pl ma działać do końca 2016 roku. W jego redakcji pracuje 11 osób, z czego kilka na etatach. Z większością z nich wydawca rozstanie się.

Źródło: Press.pl

 

Agata Młynarska zrezygnowała z pracy. Wszystko przez ostatnią aferę

Prezenterka pożegnała się z funkcją redaktor naczelnej miesięcznika "Skarb" dystrybuowanego w drogeriach Rossmann po tym, jak w gazetce ukazały się artykuły przedstawiające w negatywnym świetle rządowy program 500+. W internecie wybuchła burza. Pod naciskiem negatywnych komentarzy Rossmann wydał oświadczenie, w którym przeprosił za publikację artykułów, nazywając je "niezgodnymi ze sztuką dziennikarką, jednostronnymi i tendencyjnymi". Jednocześnie zapewniono o wycofaniu ze sklepów całego nakładu wydania "Skarbu", które wzbudziło tyle kontrowersji.

Źródło: Wirtualna Polska

 

Dorota Wysocka-Schnepf dziennikarką działu wideo "Gazety Wyborczej"

Dorota Wysocka-Schnepf zaczęła pracę w dziale wideo serwisu internetowego "Gazety Wyborczej" (Agora). Poprzednio była związana z Telewizją Polską, a wcześniej m.in. z Polskim Radiem. W serwisie "GW" Wysocka-Schnepf będzie m.in. prowadziła program publicystyczny "3x3", którego jedynym gospodarzem dotychczas był Roman Imielski.

Źródło: Wirtualnemedia.pl

 

Zmarł Zdzisław Kazimierczuk, współtwórca "Tygodnika Zamojskiego"

W Zamościu zmarł Zdzisław Kazimierczuk, współtwórca "Tygodnika Zamojskiego" i były redaktor naczelny kilku lokalnych tygodników. Spod jego pióra wyszły także przewodniki po Zamościu, Roztoczu, Chełmie i powiecie włodawskim. Miał 83 lata.

Źródło: Press.pl

 

Ruszył kanał Echo24 z lokalnymi treściami o Dolnym Śląsku

We Wrocławiu wystartował lokalny kanał Echo24, którego nadawcą jest spółka należąca do ATM Grupy. W ramówce pojawią się programy informacyjne i lifestylowe. Redaktorem naczelnym stacji jest Marta Balukiewicz, poprzednio pracująca w TVN24. Operatorem telewizji jest spółka Echo24, której prezesem została Ewa Wolniewicz, wcześniej związana z Telewizją Polską. Funkcję wiceprezesa objął Tomasz Nykiel.

Źródło: Wirtualnemedia.pl

 

KRRiT zajmie się skargą Platformy na "Wiadomości" TVP 1

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji rozpatrzy skargę, jaką na "Wiadomości" TVP 1 złożył rzecznik Platformy Obywatelskiej, poseł Jan Grabiec. Jak poinformowało "Presserwis" biuro prasowe KRRiT, skarga wpłynęła w środę 28 września i dotyczy materiału "Marsz KOD - łączenie przez dzielenie", wyemitowanego w sobotę 24 września w głównym wydaniu "Wiadomości".

Źródło: Press.pl

 

Marcin Makowski prowadzącym „Tematy dnia” w TVP Kraków

Marcin Makowski, dziennikarz tygodnika „Do Rzeczy”, dołączył do grona gospodarzy programu publicystycznego „Tematy dnia” w TVP Kraków. Będzie prowadził jego jedno-dwa wydania tygodniowo. Dziennikarz od ponad roku jest związany z tygodnikiem „Do Rzeczy”, pisze o bieżących wydarzeniach politycznych i społecznych. Współpracuje również z Wirtualną Polską. Wcześniej pracował w serwisie Deon.pl.

Źródło: Wirtualnemedia.pl

 

PW

 

Udostępnij
Komentarze
Disqus

Jest to archiwalna wersja portalu. Nowa wersja portalu SDP.pl, dostępna pod adresem: https://sdp.pl