PRAWO

 

Sąd oddalił pozew Kwaśniewskiego i Kalisza przeciw "Do Rzeczy"

Sąd Okręgowy w Warszawie oddalił w całości pozew Aleksandra Kwaśniewskiego i Ryszarda Kalisza przeciw tygodnikowi "Do Rzeczy" (Orle Pióro), który w lipcu ub.r. zamieścił ich podsłuchaną rozmowę. Zdaniem sądu dziennikarze tygodnika mieli prawo opublikować informacje ważne dla społeczeństwa, dotyczące m.in. korupcji w Ministerstwie Obrony Narodowej, mimo że nagranie rozmowy było nielegalne i pojawiły się w niej wątki prywatne. Sędzia podkreślił ewidentność naruszenia prawa do prywatności, jednakże w tej sytuacji ponad prawem do prywatności stoi prawo opinii publicznej do informacji.

Źródło: Wirtualnemedia.pl

 

Prace społeczne przez rok za znieważanie w internecie prezydenta RP

Karę jednego roku ograniczenia wolności poprzez wykonywanie nieodpłatnej i kontrolowanej pracy na cele społeczne wymierzył w środę Sąd Okręgowy w Lublinie Grzegorzowi J. za znieważanie w lipcu 2015 roku ówczesnego prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. Obraźliwe słowa wobec prezydenta 43-latek zamieścił w komentarzach pod artykułem jednego z portali internetowych, w nocy 22 na 23 lipca 2015 roku. Nazwał prezydenta Komorowskiego m.in. "podłym łajdakiem", "niewolnikiem z WSI".

Źródło: Press.pl

 

LUDZIE

 

Tomaszewski, Hoflik, Tadeusiak i Lenarczyk zwolnieni przez Kurskiego z Telewizji Polskiej

Prezes Telewizji Polskiej Jacek Kurski zdecydował o zwolnieniu z firmy doradcy zarządu Jana Marii Tomaszewskiego, dyrektor TVP Polonia Magdy Tadeusiak oraz Wojciecha Hoflika i Krzysztofa Lenarczyka zarządzających Agencją Produkcji Telewizyjnej i Filmowej.

Źródło: Wirtualnemedia.pl

 

Telewizja Polska wybrała w konkursie 11 projektów seriali, bez kontynuacji dawnych hitów

Telewizja Polska oficjalnie podała wyniki pierwszej edycji programu Nabór, Ocena i Selekcja (NOS) na projekty scenariuszy seriali. Do dalszego rozwoju wybrano 11 koncepcji. Nie ma wśród nich kontynuacji produkcji TVP sprzed kilku lat: "Głębokiej wody" i "Gliny". W najbliższym czasie Telewizja Polska zdecyduje o harmonogramie realizacji poszczególnych scenariuszy i podpisze umowy z ich autorami. Pierwsze decyzje o produkcji mają zostać podjęte na przełomie bieżącego i przyszłego roku.

Źródło: Wirtualnemedia.pl

 

W TVP powstanie przedszkole dla dzieci pracowników

Telewizja Polska chce uruchomić przedszkole dla dzieci pracowników i współpracowników. Decyzję o rozpoczęciu prac nad budową i uruchomieniem obiektu zarząd TVP podjął w środę 28 września. Jak informuje biuro prasowe TVP, "bliskość przedszkola oraz dogodne godziny otwarcia pomogą pracującym rodzicom połączyć życie zawodowe z osobistymi obowiązkami", a uruchomienie placówki "ułatwi decyzje o powrocie do pracy po urlopach rodzicielskich".

Źródło: Press.pl

 

Teresa Bochwic zastępcą przewodniczącego KRRiT

Teresa Bochwic została zastępcą przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Do jej obowiązków należy m.in. współpraca z Wydziałem Skarg i Wniosków, związana z postępowaniami dotyczącymi nadsyłanych skarg i wniosków.

Źródło: Wirtualnemedia.pl

 

"Ex cathedra" Jacka Żakowskiego w miejsce "Puszki Paradowskiej" w Superstacji

Publicysta "Polityki" Jacek Żakowski w Superstacji poprowadzi nowy program publicystyczny "Ex cathedra". Ma to być kontynuacja prowadzonej przez Janinę Paradowską "Puszki Paradowskiej" - z tą różnicą, że tydzień podsumowywać będą nie zaproszeni do studia publicyści, a profesorowie wyższych uczelni. Program emitowany będzie (najprawdopodobniej od 2 października) o tej samej porze co 'Puszka Paradowskiej", czyli w niedziele o 14.30.

Źródło: Press.pl

 

Beata Tadla poprowadzi program informacyjny w Nowa TV

Beata Tadla, była prowadząca "Wiadomości" w TVP1, poprowadzi program informacji w stacji Nowa TV, której właścicielem jest Grupa ZPR Media. Kanał ma wystartować 28 października br. Redaktorem naczelnym Nowa TV jest Tomasz Sygut, były dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej TVP.

Źródło: Wirtualnemedia.pl

 

Maciej Wróbel odchodzi z TVP 3 Olsztyn i zacznie współpracę z Nową TV

Maciej Wróbel, szef i prowadzący "Informacji" TVP 3 Olsztyn, odchodzi z telewizji publicznej. Z TVP rozstaje się za porozumieniem stron. Od stycznia 2017 roku będzie współpracował z programem informacyjnym kanału Nowa TV. Zajmie się też innymi projektami, o którymi na razie nie chce mówić.

Źródło: Press.pl

 

PGNiG na sponsoring m.in. Teatru Telewizji w TVP wyda 5,7 mln zł

Telewizja Polska zawarła ze spółką Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo trzyletnią umowę, na mocy której firma ta będzie sponsorem wybranych audycji kulturalnych w TVP. Umowa dotyczy świadczeń sponsorskich Teatru Telewizji oraz audycji kulturalnych: "Studio Teatralne Dwójki", "Pegaz" i "Pegaz Flesz". Wartość zawartego kontraktu opiewa na kwotę 5,738 mln zł netto.

Źródło: Wirtualnemedia.pl

 

Michał Rachoń wrócił na stałe na łamy "Gazety Polskiej" i "Gazety Polskiej Codziennie"

Dziennikarz TVP Info Michał Rachoń po kilku miesiącach wznowił regularną współpracę publicystyczną z tygodnikiem "Gazeta Polska" i dziennikiem "Gazeta Polska Codziennie". Rachoń regularnie pisał teksty do obu tytułów do końca ub.r., natomiast od stycznia do sierpnia br. ukazało się tylko kilka jego artykułów.

Źródło: Wirtualnemedia.pl

 

PW

 

Udostępnij
Komentarze
Disqus

Jest to archiwalna wersja portalu. Nowa wersja portalu SDP.pl, dostępna pod adresem: https://sdp.pl