PRAWO

 

W październiku ruszy proces oskarżonego o zabójstwo Łukasza Masiaka

13 października przed Sądem Okręgowym w Płocku ma się rozpocząć proces Bartosza N., oskarżonego o zabójstwo Łukasza Masiaka, dziennikarza z Mławy, właściciela serwisu Naszamlawa.pl. Grozi mu dożywocie. Według ustaleń prokuratury N. kopnął Łukasza Masiaka w lewą część głowy, co spowodowało niewydolność krążeniowo-oddechową i śmierć.

Źródło: Press.pl

 

Wydawcy za unijnym wsparciem

Redaktorzy naczelni czołowych polskich tytułów prasowych popierają projekt dyrektywy w sprawie praw autorskich na Jednolitym Rynku Cyfrowym, przygotowanym właśnie przez Komisję. KE chce, by wydawcy prasowi zostali oficjalnie uznani za podmioty praw autorskich, zyskali silniejszą pozycję negocjacyjną wobec korzystających z ich treści portali internetowych, mediów społecznościowych, agregatorów informacji czy wyszukiwarek.

Źródło: „Rzeczpospolita”

 

LUDZIE

 

Odrzucony kandydat zaskarży wyniki konkursu na prezesa TVP, zarzuca złamanie przepisów ws. Brauna i Kurskiego

Maciej Maciejowski, który odpadł w drugim etapie konkurs na prezesa Telewizji Polskiej, wezwał Radę Mediów Narodowych do unieważnienia dotychczasowych wyników. Uważa, że Rada złamała prawo, dopuszczając do konkursu skazanego wyrokiem Grzegorza Brauna i Jacka Kurskiego, który według świadków miał złożyć zgłoszenia tuż po terminie.

Źródło: Wirtualnemedia.pl

 

KRRiT nie wyciągnie konsekwencji za "odpieprzcie się od Polski" w Trójce

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nie wyciągnie konsekwencji wobec Polskiego Radia z powodu "Salonu politycznego Trójki", w którym padły słowa Ryszarda Czarneckiego, europosła PiS "Odpieprzcie się od Polski". Rozmowa dotyczyła Komisji Europejskiej i polskiego Trybunału Konstytucyjnego. Gospodarzem programu był Paweł Lisicki.

Źródło: Press.pl

 

Telewizja Polska zerwała współpracę z Piotrem Nisztorem

Dziennikarz TV Republika i "Gazety Polskiej Codziennie" Piotr Nisztor nie prowadzi już programu "Porozmawiajmy o..." w TVP3 Warszawa. Twierdzi, że zdecydował o tym zarząd TVP, a powodem jest jego aktywność na Twitterze, m.in. żarty z Jacka Kurskiego.

Źródło: Wirtualnemedia.pl

 

TVP zrezygnowała z udziału w kapitule Nagrody Radia Zet im. Andrzeja Woyciechowskiego

Przedstawiciele Telewizji Polskiej - kierownik redakcji "Panoramy" TVP 2 Aneta Kołodziej i dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej Piotr Lichota - zrezygnowali z udziału w pracach kapituły Nagrody Radia Zet im. Andrzeja Woyciechowskiego. W związku z tym TVP po raz pierwszy nie będzie miała swojego reprezentanta w kapitule nagrody, którą tworzą szefowie polskich mediów.

Źródło: Press.pl

 

Kurski, Romaszewska-Guzy, Skowroński i Czajkowski w finale konkursu na prezesa Telewizji Polskiej

W środę odbył się drugi etap konkursu na prezesa Telewizji Polskiej, do którego po weryfikacji formalnej zakwalifikowano 18 z 23 kandydatów. Członkowie Rady Mediów Narodowych oceniali kompetencje i doświadczenie kandydatów w branży telewizyjnej. Po ocenie merytorycznej kandydatów do ostatniego etapu konkursu RMN zakwalifikowała obecnego prezesa TVP Jacka Kurskiego, Agnieszkę Romaszewską-Guzy, Krzysztofa Skowroński i Bogdana Czajkowskiego.

Źródło: Wirtualnemedia.pl

 

Rada Mediów Narodowych zamierza wprowadzić jednoosobowy zarząd w PAP

Rada Mediów Narodowych na kolejnym posiedzeniu ma głosować nad uchwałą o jednoosobowym zarządzie Polskiej Agencji Prasowej. Obecnie zarząd PAP liczy trzy osoby. 9 maja br. prezesem agencji został Artur Dmochowski. W zarządzie zasiadają również Lidia Sobańska i Arkadiusz Szymanek, których trzyletnia kadencja wygasła, ale pełnią oni obowiązki do wyboru ich następców. Projekt uchwały stanowiącej, że zarząd PAP jest jednoosobowy przedstawił Krzysztof Czabański, przewodniczący RMN.

Źródło: Press.pl

 

Rosyjskie służby przeczytają cały internet

Federalna Służba Bezpieczeństwa zamierza wziąć pod kontrolę cały rosyjski internet. W tym celu kontrwywiad wspólnie z resortami łączności oraz przemysłu i handlu przygotowuje rozwiązania techniczne, które mają pozwolić na deszyfrowanie ruchu w sieci w czasie rzeczywistym. Pretekstem jest walka z terroryzmem - podał wczoraj "Kommiersant".

Źródło: „Dziennik Gazeta Prawna”

 

Anna Popek poprowadzi w TVP1 program o zdrowiu

Anna Popek poprowadzi w TVP 1 nowy magazyn medyczny pt. "Po prostu zdrowie". Program będzie prezentował historie osób zmagających się z różnymi schorzeniami.
Audycja jest realizowana przez Telewizję Polską w ramach porozumienia z Ministerstwem Zdrowia o edukacji zdrowotnej. Będzie emitowana od 26 września o 8.30, w różne dni tygodnia.

Źródło: Press.pl 

 

PW

 

Udostępnij
Komentarze
Disqus

Jest to archiwalna wersja portalu. Nowa wersja portalu SDP.pl, dostępna pod adresem: https://sdp.pl