PRAWO

 

Razem pozywa Ziemkiewicza

Partia Razem zamierza pozwać prawicowego publicystę o zniesławienie za to, że nazwał ją na Facebooku marksistowską i domagał się jej delegalizacji.

Źródło: „Gazeta Wyborcza”

 

Link do zdjęcia bez zezwolenia autora narusza prawa autorskie

Umieszczenie na stronie internetowej linku odsyłającego do utworów chronionych prawem autorskim i opublikowanych bez zezwolenia autora w innej witrynie internetowej nie stanowi publicznego udostępniania, ale tylko wtedy, gdy osoba umieszczająca link działa bez celu zarobkowego i bez wiedzy o niezgodności publikacji tych utworów z prawem - orzekł Trybunał Sprawiedliwości UE (TSUE) w wyroku w sprawie GS Media, wydanym 8 września 2016 r.

Źródło: „Dziennik Gazeta Prawna”

 

LUDZIE

 

W konkursie na prezesa TVP kilku kandydatów już odpadło

Do etapu merytorycznej oceny zakwalifikowano 18 z 23 kandydatów, którzy zgłosili się w konkursie na prezesa Telewizji Polskiej. Rada Mediów Narodowych we wtorek 20 września oceniła zgłoszenia pod względem formalnym. Niekompletne okazały się dokumenty pięciu kandydatów na prezesa TVP - w tym Piotra Barełkowskiego, byłego szefa Telewizji Republika. Ofertami pozostałych 18 osób Rada zajmie się 21 września. Wybrani kandydaci przejdą do trzeciego etapu - rozmów kwalifikacyjnych.

Źródło: Press.pl

 

Dziennikarz Trójki Paweł Sołtys z naganą za naruszenie kodeksu pracy

Dziennikarz gospodarczy radiowej Trójki Paweł Sołtys został ukarany przez zarząd Polskiego Radia naganą za złamanie zasad kodeksu pracy. Poinformowała o tym prezes Polskiego Radia Barbara Stanisławczyk w wywiadzie w "Rzeczpospolitej". Nadawca i dziennikarz nie ujawniają szczegółów sprawy. Według ustaleń portalu Wirtualnemedia.pl przyczyną nagany nie było zachowanie dziennikarza na antenie ani jego aktywność na Twitterze, tylko sprawy wewnątrzredakcyjne. Nagana nie oznaczała kary finansowej.

Źródło: Wirtualnemedia.pl

 

Radiowa Jedynka wycofuje się z kolejnych zmian programowych

Program I Polskiego Radia wycofuje się z kolejnych zmian, które wprowadził z końcem lutego br., m.in. od soboty 24 września wieczorne pozycje" magazyn "Polska i świat" i "Kronika sportowa" wrócą na swoją poprzednią porę - będą nadawane nie po 21, a po 22 (jak do końca lutego br.). "Jedynka dzieciom" znów ma trwać ok. pół godziny, a nie prawie godzinę jak do wakacji. Swoją audycję w rozgłośni ma mieć Jerzy Jachowicz, autor tygodnika "W Sieci" i serwisu Wpolityce.pl.

Źródło: Press.pl

 

Okładka "Newsweeka" z Misiewiczem i Jakim według koncepcji plakatu teatralnego wbrew woli jego autora

Na okładce nowego numeru "Newsweek Polska" (Ringier Axel Springer Polska) znalazł się fotomontaż z Bartłomiejem Misiewiczem i Patrykiem Jakim według pomysłu z plakatu teatralnego zaprojektowanego przez Mateusza Obarka, który twierdzi, że nie wyraził na to zgody. Obarek zaznaczył, że na publikację przeróbki plakatu nie zgodził się również dyrektor Teatru im. Stefana Jaracza.

Źródło: Wirtualnemedia.pl

 

Witold Kołodziejski przewodniczącym KRRiT

Witold Kołodziejski został w poniedziałek wybrany przewodniczącym Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Był nim już w latach 2007-2010. Podczas posiedzenia nowi członkowie spotkali się z członkami ubiegłej kadencji oraz dyrektorami departamentów w biurze KRRiT, aby omówić najważniejsze kwestie dotyczące pracy urzędu.

Źródło: Press.pl

 

Grzegorz Ługawiak szefem informacji Radia Merkury

Od 1 października Grzegorz Ługawiak zostanie szefem informacji Radia Merkury. Zastąpi Jacka Rujnę, który pracował na tym stanowisku od trzech miesięcy. Ługawiak do tej pory przygotowywał i czytał serwisy informacyjne.

Źródło: Wirtualnemedia.pl 

 

PW

 

 

Udostępnij
Komentarze
Disqus

Jest to archiwalna wersja portalu. Nowa wersja portalu SDP.pl, dostępna pod adresem: https://sdp.pl