PRAWO

 

"Gazeta Finansowa" nie zniesławiła wydawcy "Wprost" pisząc o zawyżaniu usług reklamowych

Sąd Okręgowy w Warszawie oddalił w całości powództwo Michała M. Lisieckiego i Grupy PMPG Polskie Media wobec wydawcy "Gazety Finansowej" i orzekł, że publikacje z 2013 roku o zawyżaniu usług reklamowych Totalizatorowi Sportowemu nie zniesławiły wydawcy "Wprost". W ocenie sądu, doszło do naruszenia dóbr osobistych, ale nie wykazano bezprawności tego naruszenia. Publikacje mieściły się w ramach swobody wypowiedzi, wolności prasy i prawa do informowania społeczeństwa. Wyrok jest nieprawomocny, a wydawca "Wprost" zapowiada apelację.

Źródło: Wirtualnemedia.pl

 

LUDZIE

 

Pierwsze posiedzenie

Po raz pierwszy zbierze się dzisiaj w nowym składzie Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji. Nastąpi wybór przewodniczącego i wiceprzewodniczącego - od tego momentu KRRiT będzie mogła formalnie działać.

Źródło: „Nasz Dziennik”

 

TVP, Polskie Radio i PAP pod lupą CBA

Minister koordynator służb specjalnych Mariusz Kamiński wystąpił do resortów, którym podlegają spółki Skarbu Państwa, o informacje w sprawie umów zawieranych przez te spółki - poinformował w piątek rzecznik ministra Stanisław Żaryn. Według rzecznika jest to rutynowe działanie, niezwiązane z dymisją ministra skarbu Dawida Jackiewicza. Na liście spółek, których dotyczy pismo, są m. in. Polska Agencja Prasowa, Polskie Radio i TVP.

Źródło: Wirtualnemedia.pl

 

Nie żyje Waldemar Dziki, były dyrektor zarządzający Telewizji Polsat

Po ciężkiej chorobie zmarł Waldemar Dziki, reżyser, producent, były dyrektor zarządzający i członek zarządu Telewizji Polsat. Miał 59 lat.

Źródło: Press.pl

 

Tomasz Wybranowski wystartuje w konkursie na prezesa Polskiego Radia

Tomasz Wybranowski zapowiedział, że wystartuje w jesiennym konkursie na prezesa Polskiego Radia. O planach startu poinformował na swoim profilu na Facebooku. Wybranowski pod koniec stycznia br. został powołany na dyrektora anteny i redaktora naczelnego Polskiego Radia dla Zagranicy. Wcześniej pracował m.in. w polonijnym Radiu Near oraz kierował redakcją miesięcznika "Wyspa". Już w marcu zarząd spółki odwołał go z tej funkcji, a nowym szefem rozgłośni został Andrzej Rybałt.

Źródło: Wirtualnemedia.pl

 

Prezes PAP: Nagroda im. Ryszarda Kapuścińskiego nie została zlikwidowana

Prezes Polskiej Agencji Prasowej zaprzecza doniesieniom mediów, że nie będzie już nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego. - Nagroda nie została zlikwidowana. Zarząd PAP nie zajmował się w ogóle tą kwestią. Doniesienia niektórych mediów na ten temat nie opierają się na faktach, lecz są po prostu zwykłymi plotkami. Będziemy żądać od nich sprostowań - informuje Press.pl Artur Dmochowski, który jest prezesem PAP od maja 2016 roku.

Źródło: Press.pl 

Udostępnij
Komentarze
Disqus

Jest to archiwalna wersja portalu. Nowa wersja portalu SDP.pl, dostępna pod adresem: https://sdp.pl