Raczyńska, Skowroński i Romaszewska-Guzy powalczą z Kurskim o fotel prezesa TVP

Wczoraj minął termin składania aplikacji w konkursie na stanowisko prezesa zarządu Telewizji Polskiej. Oprócz Jacka Kurskiego dokumenty złożyli Małgorzata Raczyńska-Weinsberg (była szefowa TVP1, obecnie doradca zarządu TVP), Agnieszka Romaszewska-Guzy (dyrektor TV Biełsat), Krzysztof Skowroński (prezes Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich i prezes Radia Wnet) i Bogdan Czajkowski (publicysta i reżyser teatralny oraz filmowy). O stanowisko prezesa TVP zawalczą również: reżyser i polityk Grzegorz Braun, były wiceburmistrz dzielnicy Warszawa Włochy i członek rady programowej RDC Maciej Maciejowski oraz warszawski radny Andrzej Kozicki.

Źródło: Wirtualnemedia.pl

 

BBC będzie upubliczniać zarobki swoich najdroższych gwiazd

Brytyjski nadawca publiczny BBC będzie musiał ujawniać zarobki swoich największych gwiazd - zdecydował miejscowy rząd. Karen Bradley, brytyjska minister kultury, zapowiedziała wprowadzenie nowych przepisów, które zobligują BBC do upubliczniania wynagrodzeń pracowników, jeśli ich wartość przekracza 150 tys. funtów rocznie.

Źródło: Press.pl

 

Andrzej Stankiewicz, Iwona Kutyna i Renata Kim gospodarzami nowych programów Onetu

Od przyszłego tygodnia Onet.pl zacznie emitować program "Stan wyjątkowy" Andrzeja Stankiewicza. Będzie on rozmawiał o bieżących sprawach z politykami, sportowcami i artystami. Program będzie emitowany na żywo na Onet.pl co drugą środę o godz. 10:30, na zmianę z programem Andrzeja Gajcego "Posłowie". Z kolei we wtorki o godz. 10:30 będzie pokazywany program prowadzony na zmianę przez Iwonę Kutynę oraz dziennikarkę "Newsweek Polska" Renatę Kim. Dziennikarki zamierzają skupiać się na społecznych aspektach bieżących wydarzeń.

Źródło: Wirtualnemedia.pl

 

Adam Feder reporterem Nowej TV, Przemysław Różalski przygotuje jej oprawę

Adam Feder zostanie reporterem, a Przemysław Różalski będzie odpowiadał za oprawę i promocję programów informacyjnych i publicystycznych Nowej TV. Uruchamiana przez Grupę ZPR stacja zacznie nadawanie 28 października br. Feder i Różalski pracowali wcześniej w Telewizji Polskiej.

Źródło: Press.pl

 

Weronika Zaguła szefową publicystyki w Radiu Plus

Dziennikarka i sekretarz redakcji Radia Plus Weronika Zaguła objęła w nim nowo utworzoną funkcję szefa publicystyki. Z rozgłośnią jest związana od prawie trzech lat, wcześniej pracowała m.in. w Radiu VOX FM. Zaguła nadal będzie prowadziła w Radiu Plus trzygodzinne pasmo "Kościół Wydarzenia Komentarze" emitowane w niedziele od godz. 9:00. Program dotyczy kwestii Kościoła, wiary i światopoglądu, a także bieżących wydarzeń społecznych i politycznych.

Źródło: Wirtualnemedia.pl

 

Będzie wspólna audycja radiowa nadawców publicznych z Grupy Wyszehradzkiej

W ramach współpracy nadawców publicznych w Grupie Wyszehradzkiej prezes Polskiego Radia Barbara Stanisławczyk zainicjowała projekt wspólnej audycji radiowej krajów z Grupy Wyszehradzkiej (V4). O współpracy nadawców z V4 prezes Barbara Stanisławczyk rozmawiała w kwietniu br. podczas spotkania szefów mediów publicznych Grupy w Brnie. Jak informuje Polskie Radio, projekt wspólnej audycji jest obecnie w fazie przygotowań.

Źródło: Wirtualnemedia.pl

 

Ringier Axel Springer Polska zrezygnował z wydawania "Top Gear"

Ukazało się pożegnalne wydanie polskiej edycji "Top Gear". Załączono do niego kalendarz na 2017 rok. Marka Top Gear pozostanie w Polsce w formie serwisu Topgear.com.pl. "Top Gear" ukazywał się w Polsce od lutego 2008 roku. Początkowo na licencji BBC Magazines wydawała go Burda Media Polska. W czerwcu 2011 roku licencję przejął RASP, który rozpoczął wydawanie tytułu od września 2011 roku.

Źródło: Press.pl 

 

PW

Udostępnij
Komentarze
Disqus

Jest to archiwalna wersja portalu. Nowa wersja portalu SDP.pl, dostępna pod adresem: https://sdp.pl