PRAWO

 

Publicysta kontra powiat. Wyrok wkrótce

Przed Sądem Apelacyjnym w Lublinie kończy się proces, jaki Tadeusz Chwałczyk, znany lubelski dziennikarz i publicysta, wytoczył powiatowi świdnickiemu. Chwałczyk uważa, że władze starostwa złamały prawo autorskie, publikując w biuletynie "Świdnickie tradycje lotnicze" jego zdjęcia. Ponad rok temu sąd I instancji zdecydował, że zamiast 36 tys. zł zadośćuczynienia, jakich domagał się publicysta, ma on dostać jedynie 2 tys. zł. Chwałczyk wniósł apelację. Wyrok zapadnie za kilka dni.

Źródło: „Polska Kurier Lubelski”

 

"Gazecie Wyborczej" wolno pisać o Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych

Sąd Okręgowy w Warszawie oddalił 7 września br. wniosek Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych o zabezpieczenie powództwa. Spółka skarbu państwa domagała się, aby sąd zabronił "Gazecie Wyborczej" i innym mediom należącym do Agory SA publikowania przez rok tekstów na temat PWPW. Ma to związek z pozwem, jaki złożyła PWPW przeciwko Agorze. W marcu br. "Gazeta Wyborcza" zamieściła artykuł o sytuacji w PWPW po tym jak jej prezesem został Piotr Woyciechowski, bliski współpracownik ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza.

Źródło: Press.pl


Sumliński uniewinniony

Sąd odwoławczy uniewinnił dziennikarza Wojciecha Sumlińskiego z zarzutu oferowania za łapówkę weryfikacji płk. Leszka Tobiasza, byłego oficera WSI. Tym samym podtrzymał wyrok sądu pierwszej instancji.

Źródło: „Gazeta Wyborcza”

 

LUDZIE

 

Bartłomiej Maślankiewicz prowadzącym "Info tydzień" w TVP Info

Na antenie TVP Info w niedzielę zadebiutował cotygodniowy program informacyjny "Info tydzień". Jego gospodarzem jest dziennikarz stacji Bartłomiej Maślankiewicz. "Info tydzień" stanowi podsumowanie najważniejszych wydarzeń krajowych z poszczególnych dni mijającego tygodnia. Program jest emitowany w niedzielę o godz. 11:30. Poprzednio w tym paśmie nadawany był "Głos mediów".

Źródło: Wirtualnemedia.pl

 

Wirtualna Polska z poranną rozmową na żywo, nowymi prowadzącymi Kamila Baranowska i Jacek Gądek

Wirtualna Polska zaczyna nowy poranny program na żywo „WP Rozmowa”, który zastąpi emitowane wcześniej o tej porze „#dziejesienazywo”. Gospodarzami cyklu w różne dni będą Jacek Żakowski, Kamila Baranowska, Sławomir Sierakowski, Paweł Lisicki i Jacek Gądek. W „WP Rozmowie” prowadzący będą rozmawiać z gośćmi - politykami, publicystami i innymi ekspertami - o bieżących sprawach politycznych. Program będzie emitowany od poniedziałku do piątku o godz. 9:00 na stronie głównej WP.pl.

 

Źródło: Wirtualnemedia.pl

 

Krzysztof Miller nie żyje

9 września w wieku 54 lat zmarł tragicznie Krzysztof Miller, fotoreporter wojenny, od 1989 r. związany z "Gazetą Wyborczą". Robił zdjęcia w Afganistanie, Czeczenii, państwach afrykańskich, Gruzji, Bośni, podczas przewrotu w Rumunii i aksamitnej rewolucji w Czechosłowacji. W 2013 r. wydał książkę "13 wojen i jedna prawda. Prawdziwa historia reportera wojennego".

Źródło: „Gazeta Wyborcza”

 

Telewizja Polska chce rewolucji w abonamencie RTV: rejestrować trzeba będzie brak telewizora i radia

W wywiadzie zamieszczonym w zeszłym tygodniu w "Dzienniku Gazecie Prawnej" Jacek Kurski poinformował, że prawnicy Telewizji Polskiej przygotowali nowe zasady poboru abonamentu radiowo-telewizyjnego według, których rejestrować trzeba będzie nie jak dotychczas telewizory i radia, tylko nieposiadanie ich. - Dla Polaków w 97 proc. gospodarstw domowych to prawdziwe ułatwienie - podkreśla prezes TVP Jacek Kurski. W efekcie zmian wpływy z abonamentu mają wzrosnąć kilkukrotnie.

Źródło: Wirtualnemedia.pl

 

TVN 24 przeprosił pilota Jaka-40 za błędne przypisanie wypowiedzi

TVN 24 błędnie przypisał wypowiedź widza premiery filmu "Smoleńsk". Jej autorem nie był pilot Jaka-40 Artur Wosztyl, który zarzucił stacji manipulację. Stacja przeprosiła pilota na antenie i w internecie.

Źródło: Press.pl

 

Michał Wróblewski: z 300polityka.pl do „Faktu”

Dziennikarz Michał Wróblewski zaczął pracę w dziale politycznym „Faktu” (Ringier Axel Springer Polska). Poprzednio pracował w serwisie 300polityka.pl, a wcześniej w „Polska The Times”. W „Fakcie” Michał Wróblewski pracuje od początku września. Pisze o bieżących wydarzeniach w polskiej polityce.

Źródło: Wirtualnemedia.pl

 

Polsat ma prawa do eliminacji do Euro 2020 i mundialu 2022

Telewizja Polsat pozyskała prawa do pokazywania meczów eliminacyjnych do piłkarskich Mistrzostw Europy w 2020 roku i Mistrzostw Świata w 2022 roku - wynika z informacji opublikowanej przez UEFA. Dodatkowo w kanałach Polsatu zobaczyć będzie można spotkania w ramach nowych rozgrywek Ligi Narodów UEFA (w sezonach 2018/2019 i 2020/2021). Przedstawiciele Polsatu nie ujawniają na razie szczegółów dotyczących praw, które zakupiono od UEFA.

Źródło: Press.pl

 

Andrzej Stankiewicz zamiast Rafała Ziemkiewicza z audycją publicystyczną w Radiu Plus

Andrzej Stankiewicz będzie prowadził w czwartkowe wieczorny program publicystyczny "Polityka z Plusem" w Radiu Plus. Poprzednio w tym paśmie emitowana była audycja "Plusy dodatnie, plusy ujemne" Rafała Ziemkiewicza. Stankiewicz będzie rozmawiał z dziennikarzami, ekspertami i politykami o bieżących wydarzeniach politycznych. Audycja będzie emitowana w czwartki w godz. 20:00-22:00.

Źródło: Wirtualnemedia.pl

 

TVP, Onet-RASP, PAP i Sport.pl wysłały korespondentów na Igrzyska Paraolimpijskie w Rio

Na rozpoczętych 7 września br. Igrzyskach Paraolimpijskich w Rio de Janeiro (potrwają do 21 września) swoich korespondentów mają Grupa Onet-RASP, Agora, TVP, Polska Fundacja Paraolimpijska, PAP i Festiwalbiegowy.pl. Funkcję korespondenta z rolą attaché prasowego reprezentacji Polski łączy Michał Pol, szef newsroomu sportowego Grupy Onet-RASP.

Źródło: Press.pl

 

Poznań będzie miał ulicę Jarosława Ziętary. Zginął dlatego, że był dziennikarzem

We wtorek 6 września br. Rada Miasta Poznania zdecydowała, że fragment ulicy Marcelińskiej w stolicy Wielkopolski będzie nosić imię Jarosława Ziętary, reportera "Gazety Poznańskiej". W jednomyślnie przyjętym uzasadnieniu poznańscy radni podkreślali, że Ziętara "jest uważany za jednego z prekursorów polskiego dziennikarstwa śledczego i jedną z najtragiczniejszych ofiar okresu transformacji ustrojowej Polski". Propozycję zmiany nazwy części ulicy Marcelińskiej przedstawił Komitet Społeczny im. Jarosława Ziętary.

Źródło: Press.pl

 

PW

Udostępnij
Komentarze
Disqus

Jest to archiwalna wersja portalu. Nowa wersja portalu SDP.pl, dostępna pod adresem: https://sdp.pl