PRAWO

 

"Wyborcza" wygrała w ratuszem w sprawie dostępu do informacji

Samorządowe Kolegium Odwoławcze uchyliło decyzję władz Warszawy, które odmówiły "Wyborczej" informacji o reprywatyzacjach prowadzonych przez mecenasa Roberta Nowaczyka. Prawnik przejął - dla siebie i klientów - 50 adresów, m.in. działkę obok Pałacu Kultury i Nauki, której nie należało zwracać. Biuro Gospodarki Nieruchomościami ratusza odmówiło udzielenia informacji powołując się na ochronę danych osobowych i tajemnicę adwokacką.

Źródło: „Gazeta Wyborcza Stołeczna”

 

"Wprost" przeprasza Jana Hartmana i płaci kilkanaście tys. zł za okładkę "Kazirodztwo jest OK"

Wydawca "Wprost" w nowym numerze tygodnika przeprasza prof. Jana Hartmana za publikację okładki z nim trzymającym młodą dziewczynę i napisem "Prof. Hartman: Kazirodztwo jest OK". Firma przekaże też publicyście kilkanaście tys. zł kosztów prawnych i dodatkowej zapłaty. Jak mówi portalowi Wirtualnemedia.pl prof. Jan Hartman, publikacja przeprosin to efekt ugody sądowej.

Źródło: Wirtualnemedia.pl

 

Agora wygrała z PiS

Wydawca "Gazety Wyborczej" i jej dziennikarz Wojciech Czuchnowski nie muszą przepraszać PiS za ostry komentarz o ułaskawieniu Mariusza Kamińskiego. PiS poczuł się dotknięty zwłaszcza ostatnim zdaniem komentarza: "Tak działa państwo mafijne"; oraz tytułem w internecie: "Mafijne państwo PiS". Partia chciała przeprosin na pierwszej stronie "Wyborczej", na portalu Wyborcza.pl i w liście wysłanym do siedziby partii. Sąd orzekł, że "GW" nie przekroczyła granic dozwolonej krytyki, i oddalił pozew partii.

Źródło: „Gazeta Wyborcza”

 

Tajne koszty

Spółka Stadion w Zabrzu prawomocnie przegrała w Naczelnym Sądzie Administracyjnym w Warszawie proces wytoczony jej przez dziennikarza "Głosu" Przemysława Jarasza. Sąd potwierdził, iż zarządzająca nowym obiektem Górnika spółka i jej prezes Tadeusz Dębicki mieli obowiązek zareagować w trybie dostępu do informacji publicznej na pytanie o to, jakie koszty poniósł Stadion w związku z utworzeniem zupełnie nowego stanowiska dyrektorskiego.

Źródło: „Głos Zabrza i Rudy Śląskiej”

 

LUDZIE

 

Komisja Etyki TVP oddaliła skargę na materiał z "Magazynu Ekspresu Reporterów"

W reportażu Pawła Kaźmierczaka o niewyjaśnionej śmierci Małgorzaty Witkowskiej pokazanym w "Magazynie Ekspresu Reporterów" 8 marca br. nie znalazły się pomówienia ani zmanipulowane informacje, a materiał przygotowano zgodne ze sztuką dziennikarską - oceniła Komisja Etyki TVP, oddalając skargę Sylwestra Witkowskiego, męża głównej bohaterki reportażu. Sylwester Witkowski zarzucił autorowi materiału złamanie zasad etyki dziennikarskiej TVP.

Źródło: Wirtualnemedia.pl

 

TVP chce jesienią uniknąć kanibalizacji głównych anten

Jesienią TVP 1 ma być telewizją wartości, stacją ogólną i wszechstronną, dla szerokiej widowni. Z kolei TVP 2 będzie przeznaczona dla bardziej wymagających odbiorców, z kulturą i ambitną rozrywką. Wyraźne zarysowanie różnic między głównymi antenami ma zapobiec ich wzajemnej kanibalizacji.

Źródło: Press.pl

 

"Bez retuszu" w TVP Info: Michał Adamczyk nowym gospodarzem, późniejsza pora emisji

Od początku września program publicystyczny "Bez retuszu" w TVP Info będzie prowadził Michał Adamczyk, jeden z gospodarzy głównego wydania "Wiadomości" TVP1. Program będzie emitowany później niż dotychczas - o godz. 21:50. Wcześniej "Bez retuszu", nadawane w TVP Info od maja 2014 roku, prowadził Marek Czyż. Dziennikarz odszedł z programu pod koniec lipca, z końcem wiosennego sezonu ramówkowego stacji.

Źródło: Wirtualnemedia.pl

 

Mariusz Pilis rozstaje się z TVP, Tomasz Skłodowski dyrektorem TVP 3

Mariusz Pilis, dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej, rozstaje się z Telewizją Polską. Dyrektorem TAI został w styczniu br. po zmianie zarządu TVP. 1 sierpnia jego obowiązki przejął Piotr Lichota. Oficjalnie Pilis był wtedy na urlopie. Początkowo zanosiło się na to, że zostanie w TVP: miał albo kierować TVP 3, albo być szefem audycji dokumentalnych i reportaży telewizji publicznej. Szefem TVP 3, czyli Ośrodka Programów Regionalnych został natomiast Tomasz Skłodowski, który od kwietnia pełnił obowiązki zastępcy dyrektora tej anteny.

Źródło: Press.pl

 

Ewa Błaszczyk poprowadzi nocny talk-show „Szeptem” w TVP2

W środę 5 października na antenie TVP2 zadebiutuje po północy nowy program „Szeptem”, w którym aktorzy Ewa Błaszczyk i Dariusz Kowalski będą rozmawiać z widzami. Godzinna audycja jest przygotowywana przez redakcję Dwójki. Każdy odcinek będzie realizowany na żywo, a do studia można będzie zatelefonować i porozmawiać lub napisać maila.

Źródło: Wirtualnemedia.pl

 

Aneta Borowiec nie jest już naczelną „Wysokich Obcasów Extra”

Aneta Borowiec, dotychczasowa redaktor naczelna „Wysokich Obcasów Extra” (Agora SA), rozstała się z wydawnictwem. Rozstanie odbyło się za porozumieniem stron. Borowiec związana była z Agorą od 1998 roku. W 2011 roku została redaktor naczelną „Wysokich Obcasów Extra”. Agora nie podaje, kto będzie teraz kierował magazynem.

Źródło: Press.pl
 

Egipska telewizja zawiesza prezenterki z powodu nadwagi, organizacje kobiece oburzone

Kierownictwo ERTU, egipskiej telewizji państwowej zawiesiło w obowiązkach na miesiąc kilka prezenterek. Powodem ma być nadwaga dziennikarek, będą one mogły powrócić na wizję po zrzuceniu kilku kilogramów. Organizacje kobiece protestują, ale szefowie ERTU nie zamierzają ustąpić.

Źródło: Wirtualnemedia.pl

 

Igrzyska poprawiły ratingi TVP, z reklam telewizja uzyskała cennikowo 59,1 mln zł

Cennikowe przychody reklamowe Telewizji Polskiej przy transmisjach z Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro wyniosły 59,1 mln zł - wynika z danych Nielsen Audience Measurement. To 53,2 proc. więcej, niż TVP uzyskała przy poprzednich igrzyskach, w Londynie. Najchętniej oglądane były występy polskich siatkarzy i piłkarzy ręcznych oraz sukcesy Anity Włodarczyk i polskich kolarzy.

Źródło: Press.pl

 

"Po przecinku" znika z TVP Info, "Cztery strony" wcześniej, "24 minuty" później

Od początku września TVP Info nie będzie już emitować programu "Po przecinku", publicystycznej kontynuacji "Panoramy" TVP2. Jego miejsce w ramówce zajmą "Cztery strony", "Sąsiedzi" i "Na czym świat stoi". Później niż dotychczas będzie pokazywany program "24 minuty".

Źródło: Wirtualnemedia.pl

 

Witold Gadowski będzie miał program w TVP 1

Witold Gadowski - były dyrektor TVP 1, a obecnie współpracownik tygodnika "W Sieci" i serwisu wPolityce.pl - będzie miał program "Łowca smoków" w jesiennej ramówce Jedynki. Będzie emitowany w czwartki o 23.30, na zmianę z pasmem filmów dokumentalnych, które w nadchodzącym sezonie będzie nosiło nazwę "Dokument przed północą". - To będzie program reporterski o problemach współczesnego świata, które pokażę przez pryzmat rozmów z ludźmi uważanymi w Polsce za tych złych - mówi Witold Gadowski.

Źródło: Press.pl

 

Artur Orzech i Marta Zalewska poprowadzą „Hit, hit, hurra” w TVP1

Wczoraj rozpoczęły się prace na planie dziecięcego talent show „Hit, Hit, Hurra”, które od września zacznie emitować TVP1. program poprowadzi Artur Orzech, a wokalistka Marta Zalewska pokaże widzom, co dzieje się za kulisami przed kolejnymi występami. Śpiewające dzieci oceni jury w składzie: Edyta Górniak, Hirek Wrona i Bartek Caboń.

Źródło: Wirtualnemedia.pl 

 

PW

Udostępnij
Komentarze
Disqus

Jest to archiwalna wersja portalu. Nowa wersja portalu SDP.pl, dostępna pod adresem: https://sdp.pl