PRAWO

 

Sankcje za oszczerstwa o „polskich obozach”

Za publiczne użycie określeń w rodzaju "polskie obozy koncentracyjne", "polskie obozy zagłady" ma grozić do trzech lat więzienia. Przestępstwo będzie ścigane z urzędu. IPN i organizacje pozarządowe dostaną kompetencje do wytaczania za takie zwroty procesów cywilnych o ochronę dobrego imienia Rzeczpospolitej Polskiej i narodu polskiego oraz żądania zadośćuczynienia. Takie zmiany w ustawie o IPN przewiduje przyjęty we wtorek przez rząd projekt autorstwa Ministerstwa Sprawiedliwości.

Źródło: „Rzeczpospolita”

 

Naczelny "Cumhuriyet" rezygnuje ze stanowiska i nie zamierza wracać do Turcji

Can Dundar, skazany na pięć lat więzienia redaktor naczelny krytycznej wobec władz tureckich gazety "Cumhuriyet", zrezygnował ze stanowiska. Dziennikarz ukrywa się za granicą. Can Dundar, który według tureckich mediów przebywa na terenie Niemiec, napisał list do swojej redakcji, informując o swojej rezygnacji. Wskazał, że powrót do kraju i poddanie się tureckiej władzy sądowniczej byłoby "jak położenie głowy na gilotynie".

Źródło: Press.pl

 

LUDZIE

 

Robert Mazurek zastąpi Konrada Piaseckiego w porannych rozmowach w RMF FM

Robert Mazurek od września br. poprowadzi "Poranną rozmowę w RMF FM", nadawaną po "Faktach" o godz. 8. Audycja zastąpi nadawany do czerwca br. "Kontrwywiad" Konrada Piaseckiego, który przechodzi do Radia Zet.

Źródło: Press.pl

 

RASP dementuje: Bartłomiej Sienkiewicz tylko współpracownikiem "Newsweek Historia"

Wydawnictwo Ringier Axel Springer Polska zdementowało podaną przez "Wprost" informację, jakoby były minister spraw wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz został redaktorem prowadzącym w miesięczniku "Newsweek Historia". Potwierdziło natomiast, że Sienkiewicz będzie współpracował z pismem jako autor zewnętrzny. W "Newsweek Historia" zmienia się co prawda redaktor prowadzący: pełniący poprzednio tę funkcję Łukasz Małachowski odchodzi z końcem bieżącego miesiąca. Zastąpi go jednak Katarzyna Przyborska.

Źródło: Wirtualnemedia.pl

 

Program "W tyle wizji" trafi na główną antenę TVP

Program "W tyle wizji", dotychczas emitowany tylko w kanale TVP Info, od 3 września trafi też do ramówki Dwójki. Audycja na antenie TVP 2 będzie nadawana w soboty o 17.10, jako podsumowanie tygodnia pt. "W tyle wizji - Best of the Best".

Źródło: Press.pl

 

Mityczne reformy Kijowa

Dziennikarze wpływowego portalu "Ukraińska Prawda" (założonego przez zamordowanego w 2000 roku dziennikarza Georgija Gongadze) w liście otwartym do krajów Unii Europejskiej zaapelowali o wstrzymanie pomocy dla swojego kraju. Redakcja portalu oskarża rządzących o imitowanie reform i prosi Brukselę o wstrzymanie procesu zniesienia wiz dla Ukraińców.

Źródło: „Rzeczpospolita”

 

TVN pokaże przez cztery lata koncerty sylwestrowe w Warszawie

Przez najbliższe cztery lata koncerty sylwestrowe w Warszawie będzie współorganizowała i transmitowała telewizja TVN. Wcześniej imprezę pokazywał Polsat, a TVN ostatnio współorganizował sylwestra w Krakowie. Wiceprezydent Warszawy Jarosław Jóźwiak oraz Edward Miszczak i Piotr Tyborowicz z zarządu TVN podpisali list intencyjny w sprawie wspólnej organizacji miejskiego sylwestra w stolicy w latach 2016-2019.

Źródło: Wirtualnemedia.pl

 

Lovekrakow.pl bez akredytacji na mecz Wisły Kraków

Klub piłkarski Wisła Kraków odmówił akredytacji dziennikarce serwisu Lovekrakow.pl na mecz z Ruchem Chorzów rozegrany w niedzielę 14 sierpnia. Serwis wcześniej pisał o kłopotach z prawem właściciela Wisły. Redakcja Lovekrakow.pl na rundę wiosenną sezonu 2015/2016 miała trzy stałe akredytacje: dwie prasowe i jedną fotoreporterską. Na obecny sezon serwis nie dostał stałej akredytacji. Starał się o jednorazową akredytację. Otrzymał ją na mecz z Pogonią, lecz już na mecz z Ruchem Chorzów mu jej odmówiono.

Źródło: Press.pl

 

Joanna Skrzypiec: z Wirtualnej Polski do TVP Info

Joanna Skrzypiec zaczęła prowadzić serwisy informacyjne w TVP Info. Ostatnio była związana z Wirtualną Polską, a wcześniej pracowała m.in. w TVN24 BiŚ, Telewizji Polskiej, Polskim Radiu i Antyradiu. W TVP Info Skrzypiec współprowadzi pasmo „Info Poranek”, m.in. prezentując serwisy informacyjne.

Źródło: Wirtualnemedia.pl

 

Zmarł dziennikarz Jarosław Giziński

Jarosław Giziński, dziennikarz tygodnika "Wprost", nie żyje. Zmarł w piątek, po ciężkiej chorobie, o czym poinformowała redakcja gazety na swojej stronie internetowej. Jarosław Giziński pracował również w "Newsweeku" i "Rzeczpospolitą". Z wykształcenia był hungarystą.

Źródło: Press.pl

 

PW

 

Udostępnij
Komentarze
Disqus

Jest to archiwalna wersja portalu. Nowa wersja portalu SDP.pl, dostępna pod adresem: https://sdp.pl