PRAWO

 

Dziennikarz nie otrzymał żądanych informacji z nazwiskami

Sąd uznał za decyzję pismo informujące o odmowie udostępnienia niezanimizowanych skanów dokumentów z rozprawy. Wyrok może wywołać dyskusję, ponieważ ustawa o dostępie do i informacji publicznej przesądza, że odmowa udostępnienia takiej informacji musi nastąpić w formie decyzji administracyjnej.

Źródło: „Rzeczpospolita”

 

LUDZIE

 

Bartłomiej Sienkiewicz ma być redaktorem prowadzącym "Newsweek Historia"

Bartłomiej Sienkiewicz, były minister spraw wewnętrznych, ma zostać redaktorem prowadzącym w miesięczniku "Newsweek Historia" (Ringier Axel Springer Polska) i będzie publikował artykuły w tygodniku "Newsweek Polska". Sienkiewicz przed objęciem funkcji ministra spraw wewnętrznych był stałym współpracownikiem "Tygodnika Powszechnego". Ponadto publikował m.in. w "Dzienniku", "Finacial Times", "Gazecie Wyborczej" i "Rzeczpospolitej".

Źródło: Wirtualnemedia.pl

 

Telewizja Republika ma wicenaczelnego ds. online

Sebastian Moryń został zastępcą redaktora naczelnego Telewizji Republika ds. online. Telewizja Republika ruszyła również z nową odsłoną serwisu internetowego. Moryń w latach 2013-2016 był zastępcą redaktora naczelnego Fronda.pl. Jest publicystą w tygodnikach polonijnych w Wielkiej Brytanii.

Źródło: Press.pl

 

Jakub Wasiak na czele redakcji sportowej Polskiego Radia, Robert Skrzyński wraca do Radia Wrocław

Nowym szefem naczelnej redakcji sportowej Polskiego Radia został Jakub Wasiak, wcześniej związany m.in. z Radiem Zet i RMF FM. Zastąpił Roberta Skrzyńskiego, który z powodów osobistych zdecydował się wrócić do Radia Wrocław. Był szefem naczelnej redakcji sportowej Polskiego Radia przez niecały rok.

Źródło: Wirtualnemedia.pl

 

Jesienią w TVP 1 "Kwadrans polityczny" zamiast "Polityki przy kawie"

Poranny program publicystyczny TVP 1 po wakacyjnej przerwie wróci na antenę pod innym szyldem: "Politykę przy kawie" zastąpi "Kwadrans polityczny". Będzie nadawany od 22 sierpnia, od poniedziałku do piątku o godz. 8.15 w paśmie, które do wakacji zajmowała "Polityka przy kawie". Rozmowy z politykami poprowadzi Krzysztof Grzybowski, który był ostatnio gospodarzem "Polityki przy kawie", ale z czasem zespół "Kwadransa" ma zostać powiększony.

Źródło: Press.pl

 

Agora zarabia mniej z reklam w prasie

W II kwartale br. "Gazeta Wyborcza" zarobiła ze sprzedaży reklam i ogłoszeń aż o 6,5 mln zł mniej niż rok wcześniej. W segmencie prasowym spółka zanotowała przychody na poziomie 73,8 mln zł, co oznacza spadek aż o 8,2 proc. Agora podała, że w przypadku wydatków na reklamę w prasie negatywnym czynnikiem, jest zmiana polityki w zakresie gospodarowania budżetami reklamowymi przez instytucje i spółki Skarbu Państwa.

Źródło: Wirtualnemedia.pl

 

TV Republika nadaje na Śląsku naziemnie

TV Republika od 15 sierpnia nadaje na lokalnym multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej tworzonym przez TVS. Telewizja dostępna jest z nadajnika Katowice Kosztowy. Na multipleksie dostępne jest też Radio Silesia. Pozwolenie dla TVS na tworzenie lokalnego multipleksu wydane przez Urząd Komunikacji Elektronicznej obowiązuje do marca 2017 roku.

Źródło: Press.pl

 

Komisja w Radiu Szczecin nie uznała zarzutów o mobbing. Zdaniem związkowców to żart

W Polskim Radiu Szczecin komisja antymobbingowa powołana przez prezesa rozgłośni Adama Rudawskiego uznała, że nie dochodziło tam do mobbingu. Związek Zawodowy Pracowników Polskiego Radia i Telewizji w Szczecinie i część zespołu podważają obiektywizm komisji. Związek nie wyklucza podjęcia kolejnych kroków prawnych. Sprawa komisji antymobbingowej to fragment konfliktu między zarządem rozgłośni a częścią pracowników, którzy twierdzą, że są zastraszani i źle traktowani.

Źródło: Press.pl 

Udostępnij
Komentarze
Disqus

Jest to archiwalna wersja portalu. Nowa wersja portalu SDP.pl, dostępna pod adresem: https://sdp.pl