PRAWO

 

Telewizja w internecie pod znakiem zapytania

Czy portal ma prawo bez zgody stacji nadawać jej program? Rozstrzygnie to proces. Na razie sąd udzielił zabezpieczenia i zakazał rozpowszechniania audycji. Źródłem sporu są niejasności interpretacyjne dotyczące przepisów ustawy o radiofonii i telewizji. Chodzi o zasadę "must carry, must offer" wprowadzoną, gdy telewizja zaczęła przechodzić na sygnał cyfrowy. Zgodnie z nią nadawcy dotychczasowych programów telewizji naziemnej (TVP1, TVP2, kanał regionalny TVP, TVN, Polsat, TV4 i TV Puls) muszą udostępniać bezpłatnie swój sygnał, a wszyscy operatorzy nadawać 4o.

Źródło: „Dziennik Gazeta Prawna”

 

PO chce, by prokuratura zbadała, czy Jarosław Kaczyński wpłynął na decyzję RMN ws. Jacka Kurskiego

Posłowie Platformy Obywatelskiej chcą, by prokuratura zbadała, jaki wpływ na decyzję Rady Mediów Narodowych w sprawie odwołania z funkcji prezesa TVP Jacka Kurskiego miał prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.

Źródło: Wirtualnemedia.pl

 

LUDZIE

 

Anita Gargas przechodzi z TV Republika do Telewizji Polskiej

Anita Gargas z początkiem września br. po sześciu latach przerwy wróci do Telewizji Polskiej. Na antenie TVP1 poprowadzi premierowy wieczorny program publicystyczny. Będzie on emitowany w środy około godziny 22.00, tuż po emisji talent show "Hit, Hit, Hurra". W latach 2005-2010 Gargas z przerwami prowadziła w TVP1 swój autorski program "Misja specjalna". Ostatnio na antenie TV Republika miała swój autorski program "Zadanie specjalne", była także zastępcą redaktora naczelnego tej stacji.

Źródło: Wirtualnemedia.pl

 

Reprezentacja polskich dziennikarzy w Rio mniej liczna niż podczas Euro 2016

Największe media wysłały dziennikarzy na rozpoczynające się dzisiaj w Rio de Janeiro Letnie Igrzyska Olimpijskie, choć nie wszystkie. Na miejscu nie będzie np. wysłannika Radia Zet. Ekipy wysłane do Brazylii są dużo mniejsze od tych, które obsługiwały piłkarskie Euro 2016 we Francji. Największe zespoły wysłały media posiadające prawa do transmitowania igrzysk - Telewizja Polska i Polskie Radio. Ekipa TVP liczy 45 osób. Polskie Radio wysłało na igrzyska 12-osobowy zespół.

Źródło: Press.pl

 

Trwa desant z TV Republika do mediów publicznych

W ostatnim czasie z Telewizji Republika odeszły kolejne osoby, m.in. prowadzący Anita Gargas i Piotr Wąż oraz wydawcy Weronika Wakulska i Aleksandra Rasińska. Gargas poprowadzi swój autorski program w TVP1. Wakulska odeszła do Polskiego Radia, podobnie jak Wąż, który w Polskim Radiu 24 poprowadzi codzienną „Rozmowę poranka”. Rasińska ma być związana z Katolicką Agencją Informacyjną.

Z TV Republika do Telewizji Polskiej przeszło kolejnych dwóch operatorów, odszedł również szef techniki Tomasz Łyduch (nadawca zatrudnił już na jego miejsce nowego pracownika).

Źródło; Wirtualnemedia.pl

 

Radio Merkury wycofało się z patronatu nad spektaklami teatrów Krystyny Jandy

Publiczne Radio Merkury wycofało się z patronatu nad spektaklami Och-Teatru i Teatru Polonia Krystyny Jandy, które zostaną wystawione w ramach współpracy z Urzędem Miasta Poznania. Według prezesa Radia Merkury wydarzenie wpisuje się w kontekst polityczny.

Źródło: Press.pl

 

Andrzej Dunajski tylko trzy miesiące kierował "Panoramą" TVP3 Gdańsk

Andrzej Dunajski zakończył pracę w TVP3 Gdańsk, gdzie od kwietnia kierował redakcją serwisu informacyjnego "Panorama". Jak wyjaśnia Telewizja Polska, wygasła umowa o pracę, a Dunajski nie chciał jej przedłużać. W latach 1990-2000 pracował m.in. w "Dzienniku Bałtyckim" oraz "Wieczorze Wybrzeża". Jako dziennikarz śledczy przygotowywał materiał wspólnie z Romualdem Orłem. Za jeden z tekstów otrzymali nagrodę Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.

Źródło: Wirtualnemedia.pl

 

Jerzy Dąbrówka został wiceprezesem Grupy Wirtualna Polska

Jerzy Dąbrówka, dotychczasowy dyrektor działu poczty w Grupie Wirtualna Polska, objął w firmie funkcję wiceprezesa (VP communication product) i dołączył do zespołu zarządzającego spółki. Na nowym stanowisku Jerzy Dąbrówka będzie odpowiadał za opracowanie i realizację strategii rozwoju usług pocztowych Grupy Wirtualna Polska. 

Źródło: Wirtalnemedia.pl

 

PW

Udostępnij
Komentarze
Disqus

Jest to archiwalna wersja portalu. Nowa wersja portalu SDP.pl, dostępna pod adresem: https://sdp.pl