Kurski odwołany i zostaje

Rada Mediów Narodowych odwołała we wtorek po południu Jacka Kurskiego z funkcji prezesa TVP. Wieczorem jednak zdecydowała, że pozostanie on na stanowisku do połowy października, a więc do czasu, kiedy przeprowadzony zostanie konkurs na szefa telewizji.

Źródło: „Rzeczpospolita”

 

KRRiT w obecnym składzie zakończyła działalność

We wtorek 2 sierpnia odbyło się ostatnie posiedzenie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji w kadencji 2010-2016, na którym omówiono sprawy związane z bieżącą sytuacją mediów i zakończeniem kadencji.

Źródło: Wirtualnemedia.pl

 

Zmarł Paweł Zając

1 sierpnia 2016 r. odszedł Paweł Zając. Przez prawie 10 lat pracował w redakcji Onet Podróże. Był profesjonalnym i wszechstronnym dziennikarzem, zapalonym globtroterem i wędkarzem. Miał 33 lata. 

Źródło: Onet.pl 

 

Ksiądz Maciej Makuła kieruje Redakcją Audycji Katolickich TVP

Nowym kierownikiem Redakcji Audycji Katolickich Telewizji Polskiej został ks. Maciej Makuła, który zastąpi ojca Rafała Sztejkę. Zmiana na stanowisku wynika z przeniesienia o. Sztejki na Katolicki Uniwersytet Lubelski, gdzie zajmie się duszpasterstwem akademickim. Redakcją kierował od 2009 roku. Ksiądz Maciej Makuła ukończył studia podyplomowe z dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim i odbywał praktyki z zakresu multimediów we Florencji. Od 2010 roku działał w Salezjańskim Ośrodku Misyjnym w Warszawie.

Źródło: Wirtualnemedia.pl

 

Krzysztof Czabański wybrany przewodniczącym Rady Mediów Narodowych

Krzysztof Czabański (PiS) został przewodniczącym Rady Mediów Narodowych - poinformowała zasiadająca w RMN Joanna Lichocka (PiS). Kolejne posiedzenie Rady zaplanowano na wtorek. Czabański został wybrany na pierwszym posiedzeniu Rady, zwołanym przez marszałka Sejmu. Jak powiedziała Lichocka, za kandydaturą Czabańskiego zagłosowały cztery osoby; przeciw był Juliusz Braun (zgłoszony przez PO).

Źródło: Wirtualna Polska

 

KRRiT chce od Telewizji Polskiej wyjaśnień ws. wypowiedzi w TVP Info o Jedwabnem

KRRiT podjęła decyzję o wszczęciu postępowania wyjaśniającego w sprawie wydania programu "Cztery strony" w TVP Info, w którym rozmawiano o zbrodni w Jedwabnem. Zwróciła się do Telewizji Polskiej o stanowisko w tej sprawie. Decyzja o podjęciu postępowania wyjaśniającego w sprawie została podjęta przez KRRiT na zeszłotygodniowym posiedzeniu. W informacji nie podano, czy podstawą były skargi złożone przez widzów.

Źródło: Wirtualnemedia.pl

 

KRRiT zajmie się skargami na "Salon polityczny Trójki" prowadzony przez Lisickiego

Do KRRiT wpłynęło 20 skarg na "Salon polityczny Trójki". Chodzi o wydanie z 28 lipca prowadzone przez Pawła Lisickiego, którego gościem był Ryszard Czarnecki, europoseł PiS. Rozmowa w radiowej Trójce, na którą skarżą się słuchacze, dotyczyła Komisji Europejskiej i polskiego Trybunału Konstytucyjnego. Ryszard Czarnecki stwierdził, że patrząc na działania KE, "przeciętny Kowalski" powie: "Odpieprzcie się od Polski!".

Źródło: Press.pl

 

Tomasz Zimoch z własnym programem olimpijskim w Radio Zet

Tomasz Zimoch w czasie letniej Olimpiady będzie prowadził na antenie ZET-ki autorski program sportowy zatytułowany „ZETknięcia z Rio. Olimpijski magazyn Tomasza Zimocha w Radiu ZET”. Nadawany on będzie na antenie Radia ZET pomiędzy 4 a 22 sierpnia br. codziennie o godz. 10.40 (również w weekendy). 

Źródło: Wirtualnemedia.pl

 

Ilona Szajkowska redaktor naczelną miesięcznika „Cztery Kąty”

Ilona Szajkowska objęła stanowisko redaktor naczelnej miesięcznika „Cztery Kąty” (Agora), zastępując Małgorzatę Rogalę, która z końcem maja br. odeszła z wydawnictwa. Ostatnio pracami redakcji kierowała Bożena Głodkowska, dotychczas zastępca redaktor naczelnej.

Ilona Szajkowska przez 11 lat pracowała w Agorze - była tam wydawcą w segmencie czasopism, odpowiadając za tytuły takie jak „Cztery Katy”, „Poradnik Domowy”, „Dziecko” i „Kuchnia”.

Źródło: Wirtualnemedia.pl

 

Karol Jałtuszewski z Telewizji Republik nowym reporterem „wiadomości” TVP

Od sierpnia reporter Karol Jałtuszewski dołączył do zespołu redakcyjnego „Wiadomości” TVP1. Wcześniej pracował w Telewizji Republika. W poniedziałkowym głównym wydaniu „Wiadomości” wyemitowano pierwszy materiał Jałtuszewskiego - o rozczarowaniu zagranicznych mediów obchodami Światowych Dni Młodzieży.

Źródło: Wirtualnemedia.pl

 

PW

Udostępnij
Komentarze
Disqus

Jest to archiwalna wersja portalu. Nowa wersja portalu SDP.pl, dostępna pod adresem: https://sdp.pl