PRAWO

 

Agata Tuszyńska musi przeprosić za Wierę Gran

Autorka biografii Wiery Gran Agata Tuszyńska musi przeprosić wdowę po Władysławie Szpilmanie i usunąć fragmenty książki, w których padł zarzut, że pomagał odprowadzać ludzi na Umschlagplatz. Proces w tej sprawie toczył się od kilku lat. Sądy wydawały orzeczenia po myśli Agaty Tuszyńskiej i Wydawnictwa Literackiego. Aż do czasu wyroku Sądu Najwyższego, który uwzględnił kasację i odesłał sprawę ponownie do Sądu Apelacyjnego w Warszawie, który wczoraj ogłosił ponownie rozstrzygnięcie w tej sprawie, tym razem odmienne. Wyrok jest prawomocny. 

Źródło: „Gazeta Wyborcza”

 

LUDZIE

 

Krzysztof Czabański wybrany przewodniczącym Rady Mediów Narodowych

Krzysztof Czabański (PiS) został przewodniczącym Rady Mediów Narodowych - poinformowała zasiadająca w RMN Joanna Lichocka (PiS). Kolejne posiedzenie Rady zaplanowano na wtorek. 
Czabański został wybrany na pierwszym posiedzeniu Rady, zwołanym przez marszałka Sejmu. Jak powiedziała Lichocka, za kandydaturą Czabańskiego zagłosowały cztery osoby; przeciw był Juliusz Braun (zgłoszony przez PO). 

Źródło: Wirtualna Polska

 

W Krakowie zmarła wysłanniczka telewizji RAI, która relacjonowała ŚDM

W Krakowie zmarła Anna Maria Jacobini, która dla włoskiej telewizji RAI relacjonowała Światowe Dni Młodzieży. Przyczyną śmierci 58-letniej dziennikarki był prawdopodobnie zawał. W piątek wieczorem, po zakończeniu pracy, poszła do swojego pokoju w hotelu, by przygotować się do wyjścia na kolację. Ponieważ nie przyszła na spotkanie, koledzy poszli do hotelu, by sprawdzić, co się stało. Kiedy dostali się do jej pokoju, już nie żyła. 

Źródło: Press.pl

 

Joanna Racewicz poprowadzi "Pytanie na śniadanie" z Tomaszem Tylickim

Joanna Racewicz dołączy do prowadzących program "Pytanie na śniadanie" w TVP2. Dziennikarka ma pojawić się po raz pierwszy na początku sierpnia br. Racewicz będzie współprowadziła "Pytanie na śniadanie" w parze z Tomaszem Tylickim, który wcześniej był w programie reporterem. 

Źródło: Wirtualnemedia.pl

 

Nie żyje Damian Gapiński

Zmarł Damian Gapiński, dziennikarz, publicysta, jeden z głównych twórców portalu SportoweFakty, przez wiele lat jego redaktor naczelny. Miał 36 lat. 

Źródło: Sportowe Fakty

 

Polskie Radio ukarane przez KRRiT za przerywanie audycji reklamami

Jan Dworak, przewodniczący KRRiT nałożył na Polskie Radio karę w wysokości 25 tys. zł za przerwanie audycji "Koncert życzeń" i emisję bloku reklamowego. Zgodnie z ustawą o radiofonii i telewizji nadawca publiczny nie może przerywać audycji w celu nadania reklam lub telesprzedaży, z wyjątkiem transmisji zawodów sportowych zawierających przerwy wynikające z przepisów ich rozgrywania oraz w transmisji innych wydarzeń zawierających przerwy.

Źródło: Wirtualnemdia.pl 

 

PW

Udostępnij
Komentarze
Disqus

Jest to archiwalna wersja portalu. Nowa wersja portalu SDP.pl, dostępna pod adresem: https://sdp.pl