PRAWO

 

Piotr Nisztor oskarża dziennikarzy "Gazety Finansowej" i "Pressu" z art. 212 kk

Dziennikarz "Gazety Polskiej Codziennie" i TV Republika Piotr Nisztor skierował prywatne akty oskarżenia wobec Jana Pińskiego z "Gazety Finansowej" oraz Elżbiety Rutkowskiej i Grzegorza Kopacza z "Pressu". Nisztor twierdzi, że dziennikarze podali nieprawdziwe informacje o jego rzekomej współpracy z CBA.

Źródło: Wirtualnemedia.pl

 

Sąd: teksty z „Dziennika Gazety Prawnej” w raportach dla klientów Press-Service w ramach prawa do cytatu

Sąd Okręgowy w Poznaniu orzekł, że firma Press-Service Monitoring Mediów może przekazywać swoim klientom w przeglądach prasy całe artykuły z „Dziennika Gazety Prawnej” (Infor Biznes), ponieważ mieści się to w ramach prawa do cytatu i tzw. incydentalnego zwielokrotniania. Infor Biznes zapowiedział apelację od tego wyroku.

Proces Infor Biznes z Press-Service Monitoring Mediów toczy się od 2011 roku. Wydawca „Dziennika Gazety Prawnej” pozwał spółkę press clippingową za to, że wykorzystuje całe teksty z gazety w przeglądach prasy dla swoich klientów bez podpisania stosownej umowy z SW Repropol pobierającą za to opłaty w imieniu wydawców.

Źródło: Wirtualnemedia.pl

 

LUDZIE

 

„Newsweek” na cenzurowanym w Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych

Zarząd Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych SA na swojej stronie internetowej zamieścił protest „wobec prób inwigilacji pracowników Spółki, jakich dopuszcza się tygodnik Newsweek Polska”. Poszło o pytania dziennikarza Michała Krzymowskiego, dotyczące udziału władz spółki we mszy.

Źródło: Press.pl

 

Piotr Lichota nowym szefem w TVP Info, Aneta Kołodziej w "Panoramie", a Katarzyna Grützmaher w redakcji zagranicznej TAI

Grzegorz Adamczyk w funkcji szefa TVP Info został zastąpiony przez Piotra Lichotę, nową szefową "Panoramy" TVP2 została Aneta Kołodziej, a na stanowisku kierownika redakcji zagranicznej Telewizyjnej Agencji Informacyjnej Mirę Suchowiejko zastąpiła Katarzyna Grützmaher. Adamczyk i Suchowiejko pozostają w Telewizji Polskiej. Nadawca w komunikacie poinformował, że "będą odtąd swoim doświadczeniem i wiedzą wspierali prace nad projektem nowego anglojęzycznego środkowoeuropejskiego kanału informacyjnego".

Źródło: Wirtualnemedia.pl

 

Jacek Fedorowicz rezygnuje z rady programowej TVP

Satyryk Jacek Fedorowicz zrezygnował z zasiadania w radzie programowej Telewizji Polskiej. - Rozwój sytuacji w TVP w końcu skłonił mnie do takiej decyzji. W tej chwili nie widzę żadnych szans, żeby być w jakikolwiek sposób pożytecznym w tej radzie - uzasadnia swoją decyzję.

Źródło: Press.pl

 

Kandydaci PO do Rady Mediów Narodowych

PO wskazała reżysera Janusza Kijowskiego i b.prezesa TVP Juliusza Brauna, jako kandydatów do Rady Mediów Narodowych. Kukiz'15 nie wskazał jeszcze nikogo. Prezydent spośród kandydatów zgłoszonych przez dwa największe kluby opozycyjne wybierze dwie osoby. Sejmowa komisja kultury pozytywnie zaopiniowała kandydatury PiS: Krzysztofa Czabańskiego, Joannę Lichocką i Elżbietę Kruk (trzy miejsca obsadzane przez Sejm).

Źródło: „Gazeta Wyborcza”

 

Barbara Kurdej-Szatan poprowadzi "The Voice of Poland"

Barbara Kurdej-Szatan będzie nową prowadzącą show TVP1 „The Voice of Poland” - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Aktorka dołączy do pozostałych prowadzących Tomasza Kammela i Macieja Musiała na etapie odcinków na żywo.

Siódma edycja programu „The Voice of Poland” zagości na antenie telewizyjnej Jedynki w sobotę, 3 września br.

Źródło: Wirtualnemedia.pl

 

Komisje parlamentarne poparły kandydatury Kołodziejskiego, Skrzypczaka i Bochwic do KRRiT

Sejmowa Komisja Kultury i Środków Przekazu rekomendowała do KRRiT Witolda Kołodziejskiego (zgłoszonego przez PiS) i Jędrzeja Skrzypczaka (zgłoszonego przez PO). Senacka Komisja Kultury i Środków Przekazu rekomendowała Teresę Bochwic (zgłoszoną przez PiS). Komisja sejmowa nie zarekomendowała Artura Andrysiaka i Macieja Siembiedy, zgłoszonych przez kluby PSL i Nowoczesna. Nad drugą kandydaturą zgłoszoną przez PiS (Elżbiety Więcławskiej-Sauk) i drugą kandydatką PO (Jolantą Wiśniewską) komisja nie głosowała, bo prowadząca obrady przewodnicząca komisji Elżbieta Kruk ogłosiła przerwę.

Źródło: Press.pl

 

W Kijowie w wybuchu auta zginął znany dziennikarz Paweł Szeremet

W środę w wyniku wybuchu samochodu zginął znany białoruski, rosyjski i ukraiński dziennikarz, 44-letni Paweł Szeremet - poinformowała agencja Interfax-Ukraina. Auto eksplodowało na skrzyżowaniu w samym centrum stolicy Ukrainy o godz. 7:45 czasu lokalnego. Samochód należał do szefowej gazety internetowej "Ukraińska Prawda", Ołeny Prytuły, której nie było w aucie w chwili eksplozji.

Źródło: Wirtualna Polska

 

Tureckie władze uderzyły w media

Turecka Najwyższa Rada Radia i Telewizji (RTUK) poinformowała, że na nadzwyczajnym posiedzeniu po nieudanej próbie obalenia prezydenta Recepa Tayyipa Erdogana postanowiła odebrać licencje wszystkim 24 stacjom radiowym i telewizyjnym, mającym powiązania z ruchem religijnym Hizmet. To ruch religijny skupiony wokół przebywającego na emigracji w USA Fethullaha Gulena, który oskarżany jest przez tureckie władze o przygotowanie nieudanego zamachu stanu (Gulen temu zaprzecza).

Źródło: Press.pl

 


PW

Udostępnij
Komentarze
Disqus

Jest to archiwalna wersja portalu. Nowa wersja portalu SDP.pl, dostępna pod adresem: https://sdp.pl