PRAWO

Polskie Radio odwoła się od wyroku sądu ws. zwolnienia Kamila Dąbrowy

Polskie Radio złoży apelację od wyroku Sądu Rejonowego dla Miasta Stołecznego Warszawy, który uznał, że zwolnienie dyscyplinarne dyrektora Programu I Kamila Dąbrowy było bezprawne. Sąd zasądził na rzecz Kamila Dąbrowy odszkodowanie od Polskiego Radia w wysokości trzymiesięcznej pensji wraz z odsetkami i kosztami procesowymi. Jako powód zwolnienia Dąbrowy wskazano ciężkie naruszenie obowiązków służbowych.

Źródło: Wirtualnemedia.pl

 

LUDZIE

Znamy kandydatów do Rady Mediów Narodowych: Czabański, Lichocka, Kruk

PiS zgłosił kandydatów na członków Rady Mediów Narodowych wybieranych przez Sejm: Krzysztofa Czabańskiego, Joannę Lichocką i Elżbietę Kruk. Wszyscy kandydaci są obecnie posłami PiS. Ustawa o Radzie Mediów Narodowych, która weszła w życie na początku lipca, pozwala na łączenie funkcji jej członka i parlamentarzysty. Nie pozwala jednak zasiadać w Radzie osobom zatrudnionym w administracji rządowej, dlatego Krzysztof Czabański będzie musiał ustąpić z zajmowanego stanowiska wiceministra kultury i pełnomocnika rządu ds. reformy mediów publicznych.

Źródło: Wyborcza.pl

 

TVP Info HD zamiast TVP Polonia na trzecim multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej

Na trzecim multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej zamiast TVP Polonia, która zniknie stamtąd w nocy z 18 na 19 lipca, będzie emitowane TVP Info w jakości HD - poinformowała Telewizja Polska. Zdjęcie TVP Polonia z MUX-3 wiąże się z planami zagospodarowana dostępnej dla TVP pojemności sygnału na potrzeby emisji TVP Info HD.

Źródło: Wirtualnemedia.pl

 

Komisja Europejska: Google faworyzuje własne narzędzia

Komisja potwierdziła wstępne wnioski: według nich Google daje specjalne przywileje własnej porównywarce cen. I to nie wszystkie zarzuty. Zdaniem Margrethe Vestager, unijnej komisarz odpowiedzialnej za politykę konkurencji, Google utrudnia na rynku konkurowanie, bo ogranicza rywalom możliwość umieszczania na stronach osób trzecich reklam związanych z wyszukiwaniem. KE właśnie wysłała Google'owi i jego macierzystej spółce Alphabet dwa pisemne zgłoszenia zastrzeżeń w tych sprawach.

Źródło: „Rzeczpospolita”

 

Monika Gosławska: z IAR do Radia Łódź

Do zespołu Radia Łódź dołączyła Monika Gosławska, która ostatnio pracowała jako reporterka Informacyjnej Agencji Radiowej Polskiego Radia. Będzie tworzyć lokalną redakcję Radia Łódź w Piotrkowie Trybunalskim. Wzmocni także redakcję informacji łódzkiej rozgłośni. Monika Gosławska w przeszłości pracowała także w RMF FM i Radiu Eska.

Źródło: Wirtualnemedia.pl

 

Ewa Latkowska, wicedyrektor Dwójki, odchodzi z TVP

Ewa Latkowska, wieloletnia wicedyrektor Programu 2, odchodzi z Telewizji Polskiej. Sama zainteresowana nie chciała komentować sprawy. Z informacji "Presserwisu" wynika, że rozstaje się z TVP za porozumieniem stron.

Źródło: Press.pl

 

Markus Tellenbach odchodzi z TVN, nowym prezesem Jim Samples

Markus Tellenbach zrezygnował z funkcji szefa zarządu i dyrektora generalnego TVN. Nowym prezesem spółki został Jim Samples, firma zatrudni też nowego dyrektora generalnego. Scripps Networks Interactive w komunikacie podkreślił, że zmiana nastąpiła dokładnie rok po przejęciu przez spółkę TVN-u. Nie podano powodów rezygnacji Markusa Tellenbacha.

Źródło: Wirtualnemedia.pl

 

W Radiu Szczecin narasta konflikt między pracownikami a kierownictwem

W Polskim Radiu Szczecin pogłębia się konflikt między szefami rozgłośni a pracownikami. Powołano nawet komisję antymobbingową, która ma ustalić, czy w firmie nie dochodziło do mobbingu, lecz pracownicy nie wierzą w jej obiektywizm. Dziennikarze rozgłośni mówią, że atmosfera w Radiu Szczecin pogarsza się od dawna. Skarżą się, że redaktor naczelny Tomasz Chaciński i dyrektor marketingu Piotr Sikora wykonywanie poleceń wymuszają krzykiem i wulgaryzmami.

Źródło: Press.pl

 

13 firm chce zastąpić badanie oglądalności Nielsena dla TVP

Trzynaście podmiotów badawczych bierze udział w dialogu technicznym o pomiarze oglądalności na antenach i w serwisach internetowych Telewizji Polskiej. Zarząd TVP spotkał się dotąd z 9 firmami. "Dane z Euro 2016 utwierdzają nas w przekonaniu, że mamy rację wytyczając ten kierunek w telemetrii" - wyjaśnia prezes Jacek Kurski.

Źródło: Wirtualnemedia.pl

 

PW

Udostępnij
Komentarze
Disqus

Jest to archiwalna wersja portalu. Nowa wersja portalu SDP.pl, dostępna pod adresem: https://sdp.pl