Członek Honorowy Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich Erwin Kruk – poeta, pisarz i publicysta – otrzymał tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Uroczystość odbyła się w ramach święta olsztyńskiej Alma Mater, 1 czerwca.

Senat UWM w Olsztynie nadał tytuł doktora honoris causa Erwinowi Krukowi między innymi za mazurski trwały wkład do skarbca literatury polskiej; tworzenie prawdziwego, sumiennego i wielowymiarowego obrazu ziemi warmińsko-mazurskiej oraz upowszechnianie go na forum ogólnopolskim; budowanie tożsamości i rozwój dziedzictwa kulturowego regionu w wymiarze uniwersalnym; trwające pół wieku skuteczne inspirowanie badań regionalistycznych w zakresie nauk humanistycznych i społecznych; piękne owoce działań podjętych z myślą o dobru wspólnym społeczeństwa Warmii i Mazur, Polski i Europy.

„Dziękuję bardzo za serdeczne słowa i opinie o mnie” – zwrócił się do społeczności akademickiej Erwin Kruk.

Ze względu na stan zdrowia nowego Doktora honoris causa, w jego imieniu wykład otwarty wygłosił prof. Zbigniew Chojnowski z Wydziału Humanistycznego UWM, który wcześniej wygłosił również laudację.

ISB

Foto: © UWM Olsztyn

Udostępnij
Komentarze
Disqus

Jest to archiwalna wersja portalu. Nowa wersja portalu SDP.pl, dostępna pod adresem: https://sdp.pl