Erwin Kruk – poeta, pisarz i publicysta, członek honorowy Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, został tegorocznym laureatem Nagrody Literackiej Warmii i Mazur „Wawrzyn”. Otrzymał ją za wydany w ubiegłym roku tom poezji „Nieobecność”.

Erwin Kruk został uhonorowany „Wawrzynem” po raz drugi. Dziesięć lat temu – w pierwszej edycji konkursu – otrzymał go za tomik poezji pt. „Znikanie” (2005).

Literacka Nagroda przyznawana jest corocznie od 2005 roku przez Kapitułę działającą przy Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Olsztynie. Do konkursu zgłaszane są książki biograficzne, tematycznie lub twórczo związane z regionem. Kandydatury zgłaszają dziennikarze, wydawcy, księgarze, bibliotekarze, instytucje kultury i czytelnicy. Dodatkowo przyznawany jest „Wawrzyn Czytelników”; laureat wyłaniany jest między innymi głosami słuchaczy Radia Olsztyn.

Tegoroczny „Wawrzyn Czytelników” otrzymała Joanna Żamejć za książkę „Nawrócenie wiedźmy” – magiczno-historyczną powieść z czasów pruskich. Ponadto w tegoroczne konkursowe szranki stanęli: Marcin Cielecki („Miasto wewnętrzne: latopis”), Marta Szarejko („Zaduch: trzydziestolatkowie z małych miasteczek w wielkim mieście”) i Jerzy Woźniak („Mazur”).

Ireneusz St. Bruski

Udostępnij
Komentarze
Disqus

Jest to archiwalna wersja portalu. Nowa wersja portalu SDP.pl, dostępna pod adresem: https://sdp.pl