Jest już dostępne. W zmienionej szacie graficznej, w nowym formacie... „Forum Dziennikarzy” - nasze stowarzyszeniowe pismo, które przeszło pełną metamorfozę.

Po gruntownych zmianach zyskuje zwolenników i - co naturalne - przeciwników. Tym ostatnim chodzi głównie o format zbliżony do niewielkiego jak na gazetę A5. Większość jednak uznaje go za bardzo praktyczny. Najważniejszy jest jednak środek – czyli teksty i ilustracje. Ten pierwszy numer „Forum Dziennikarzy”, po wyżej wymienionych zmianach, zachował dotychczasowy, wysoki poziom merytoryczny wypracowany przez byłego redaktora naczelnego Piotra Legutko.

Forum, w nowej szacie graficznej, otwiera się coraz bardziej na autorów działających w oddziałach SDP. Pragniemy, aby dzięki ich tekstom, pismo stawało się coraz bardziej ogólnopolskie. W ten sposób wzmocnimy jego branżowy charakter, starając się jednocześnie, aby zawartość tematyczna była interesująca nie tylko dla członków Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.

Dedykujemy „Forum Dziennikarzy”, w nowej odsłonie, zdecydowanie szerszym kręgom odbiorców niż miało to miejsce dotychczas. To bardzo trudne wyzwanie. Wiąże się bowiem nie tylko z zawartością merytoryczną pisma, ale również jego promocją i dystrybucją.

Pismo, w nowej szacie graficznej, będzie nadal ulegało ewolucji, tak aby wypracować stałe elementy oczekiwane przez czytelników. Będziemy sobie stawiać wysoko poprzeczkę dla jakości i ważności tekstów oraz eksponowania ich za pomocą profesjonalnych zabiegów graficznych.

Nie będzie to łatwe, bowiem „Forum…” nie posiada stałej redakcji, której można zlecić określone zadania. Dlatego tak ważna dla nas jest współpraca dziennikarzy – członków SDP z całej Polski oraz naszych sympatyków w kraju i za granicą. Wszyscy musimy zadbać o to, aby „Forum Dziennikarzy”, ekskluzywne pismo o charakterze branżowym, było wizytówką stowarzyszenia. Dwumiesięcznik adresujemy do ludzi ciekawych świata, opisywanego przez dziennikarzy.  Pragniemy, aby „Forum Dziennikarzy” było jednym z elementów inicjującym powrót do  powszechnej niegdyś opinii, iż dziennikarstwo jest zawodem obdarzonym zaufaniem społecznym.

To nie ostatnia z funkcji, jaką powinno pełnić Forum. Jedną z najważniejszych będzie niwelowanie narastających między dziennikarzami antagonizmów i integracja środowiska tak bardzo podzielonego przez świat polityki.

Każdy kolejny numer „FD” będzie ukierunkowany tematem przewodnim. Ten najbliższy poświęcamy  zagrożeniom jakim podlegają dziennikarze – w szerokim spektrum: od korespondenta wojennego po dziennikarza samorządowego. Oczywiście to wydanie będzie uatrakcyjnione również tekstami o innej tematyce i innym charakterze. Czekamy na Wasze propozycje: forum@sdp.pl

Andrzej Klimczak

Pobierz numer w formacie PDF

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

 

 

 

 

 

Udostępnij
Komentarze
Disqus

Jest to archiwalna wersja portalu. Nowa wersja portalu SDP.pl, dostępna pod adresem: https://sdp.pl