Zgaduj zgadula!

   Niby co nieco się wyjaśniło: redaktora Pawła (o pięknym nazwisku) Orleańskiego zastąpi przy „Ścianie” (w programie TVP 1 „The Wall. Wygraj marzenia”)  redaktor o nie tak pięknym nazwisku, ale o dużym doświadczeniu w relacjonowaniu najważniejszych wydarzeń sportowych – Maciej Kurzajewski. Powody dalej są nieznane, ale TVP poinformowała o tym oficjalnie, więc widać powody są.

   Pospekulujmy: red. Kurzajewski potrzebuje zastrzyku finansowego, więc dostał jeszcze jeden program; albo red. Orleański obejmie programy po red. Kurzajewskim, co oznaczać będzie awans, finansowy także (!); no dobrze, ale w takim razie red. Kurzajewski de facto straci…

   Doprawdy – zagadkowe są personalne decyzje na Woronicza…

   A red.Paweł Orleański tak się pięknie pozaprzyjaźniał z dobroczyńcami spod „Ściany”…

Kto wie lepiej?

   Portal plotek.pl wyciągnął - niczym asa z rękawa - wiadomość, że sympatyczna (i atrakcyjna!) red. Anna Popek – cytat: „nie poradziła sobie na castingu do >>Wiadomości<< po odejściu Ziemca”.

   W ogóle nie chcieliśmy w to uwierzyć, i słusznie, bo TVP niemal natychmiast oświadczyła, że „pani Anna Popek nie uczestniczyła w castingu do programów informacyjnych TAI”.

   Już od dawna mądrzy ludzie przestrzegają, żeby nie wierzyć plotkom (nawet tym ze znakiem „pl”.)

Szczyt szczytów

   Amerykańska dziennikarka Andrea Mitchell z NBC News uprzejmie poinformowała w korespondencji z warszawskiego szczytu nt. Bliskiego Wschodu, że żydzi w powstaniu w getcie warszawskim walczyli z polskim i niemieckim NAZIZMEM (sic!). Wybuchł skandal i afera, więc pani redaktor Mitchell wyjaśniła, że mispoke (przejęzyczyła się)… No, ale żeby aż tak?! Gdzież tu legendarny amerykański profesjonalizm medialny?

   Niestety – to tzw. po warszawsku „bujda na resorach”. Pani redaktor dobrze wiedziała, co mówi. Przecież przyjechała tu po to, żeby to właśnie powiedzieć.

   I nie wiem, skąd przyszło mi do głowy, że skrót NBC oznacza od tej pory Nie Bredź Czarownico...

Rachoń na kartki

   Red. Michał Rachoń, zawieszony przez szefostwo TVP, wrócił do telewizji i do programu „Woronicza 17”, będzie też prowadzić program „Minęła 20-ta”, ale… Uwaga, podajemy plan pracy red. Rachonia: „Woronicza 17” – raz na 2 tygodnie; „Minęła 20-ta” – rotacyjnie w jednym tygodniu raz, w następnym dwa razy… Według słów prezesa Jacka Kurskiego red. Rachoń będzie też prowadzić program „Minęła 8.00”, z tym, że… nie wiadomo kiedy…

Bądźmy czujni!

   Według portalu Press.pl redaktor Jakub Panek z portalu Gazeta.pl został – uwaga! – ekspertem PLL LOT do spraw PR (public relations).

   No, to teraz musimy bardzo uważać wybierając naszego „narodowego przewoźnika” jako linię, którą polecimy. Znając praktyki informacyjne Wyborczej.pl możemy niechcący polecieć tam, gdzie nie trzeba…

Wojciech Piotr Kwiatek

Udostępnij
Komentarze
Disqus

Jest to archiwalna wersja portalu. Nowa wersja portalu SDP.pl, dostępna pod adresem: https://sdp.pl