Pilnuj, szewcze, kopyta!

   Polsat News ujawnił wypowiedź Pana Prezydenta Andrzeja Dudy, że TVP nie powinna pokazywać wizerunków osób protestujących przed siedzibą TVP Info. Chwalebna to troska PAD o dobra osobiste zadymiarzy, tyle że PAD wybiegł, niestety, przed orkiestrę, bo gazeta.pl opublikowała wypowiedź red. Danuty Holeckiej (TVP): „Oni sami pokazują się na FB".

   Panie Prezydencie, jakimi jeszcze duperelkami ma Pan zamiar zająć się w tej kadencji?

Jak ćmy do ognia?

   Red. Jarosław Kurski (G.W.) na Tweeterze: „>>Gazeta Wyborcza<< w całości odrzuca żądania Jarosława Kaczyńskiego. Nie wycofujemy się z żadnych stwierdzeń o spółce >>Srebrna<<. Szykujemy następne materiały".

   Szykujcie, Panowie Redaktorzy, szykujcie. Pełnomocnicy Prezesa z pewnością szykują  w tej sytuacji pozwy sądowe. A biorąc pod uwagę, że communis opinio (powszechne mniemanie) twierdzi, że w sprawie „Srebrnej” nie ma sprawy, poparzycie pewnie paluszki…

   No, ale przecież volenti non fit iniuria (chcącemu nie dzieje się krzywda)…

Zaraza w Grenadzie!

   Za portalem Interia Fakty informujemy, że – jak twierdzi niejaki Roch Kowalski (TOK FM) – w siedzibie „Gazety Wyborczej” trwa… PROTEST! „Dziennikarze” tego organu protestują przeciw – uwaga! – współodpowiedzialności środowisk liberalno-lewicowych za akty hejtu, skierowane przeciw ludziom „Gazety…”

Bawi nas umywanie rąk przez media liberalne, oburzone propagandowymi atakami TVP” – piszą organizatorzy protestu w materiale kolportowanym wśród pracowników „G.W.” (…) (Gazeta) „ponosi bezpośrednio współwinę z mediami prawicowymi i publicznymi za setki gróźb karalnych, jakie docierają do naszych przyjaciółek i przyjaciół (…)”

   Wychodzi na to, że pracownicy AGORY i „G.W.” lepiej diagnozują sytuację, a więc są mądrzejsi od swoich szefów.

   A to niebezpieczne…

Zgadnij, dupa, kto cię bije!

   Portal Press.pl podał, że już ponad 100 osób podpisało list w obronie czwórki fotoreporterów PAP FOTO, zwolnionych za „dojenie” Agencji. Słowa „dojenie” użył Wojciech Surmacz, prezes PAP.

   Sprawa trafiła już do Rady Mediów Narodowych. Jednocześnie trwa spór leksykalny o owo słowo „dojenie”: czy idzie o okradanie Firmy, czy po prostu o organizowanie sobie przyzwoitych zarobków metodami całkowicie legalnymi? W tym drugim wypadku zwolnienie czwórki fotoreporterów byłoby aktem… samokrytyki ze strony szefostwa PAP. Bo może mało płaci ludziom? A może nie panuje nad zespołem? Lub może kiepskie są grafiki zadań? A może wreszcie ci wyrzuceni po prostu bardziej się starali?

   Może się to kiedyś wyjaśni, ale nadzieje słabe…

Smacznego!

   Portal gazeta.pl przypomina (gdyby ktoś zapomniał…) o 30 rocznicy obrad Okrągłego Stołu. Informuje też, że organ Michnika przygotowuje z tej okazji specjalne materiały.

   Bardzo jesteśmy ich ciekawi… Może np. potwierdzą one (lub zdezawuują) tezę, że Okrągły Stół to była narada agentów SB z ich oficerami prowadzącymi…

   Tak czy tak – torcik urodzinowy środowisk agorowo – gazetowych jest już mocno zjełczały…

Wojciech Piotr Kwiatek

 

Udostępnij
Komentarze
Disqus

Jest to archiwalna wersja portalu. Nowa wersja portalu SDP.pl, dostępna pod adresem: https://sdp.pl