Ktoś szanuje dziennikarzy…

   Ważny materiał na portalu Polonia Christiana (PCh24.pl): 15 stycznia br Wielki Mistrz Wielkiego Wschodu Francji Jean-Philippe Hubsh wydał w Paryżu – uwaga!!! – obiad dla dziennikarzy… W czasie jego trwania poinformował on media o masońskich planach na rok 2019.
Głównym zadaniem francuskiej (a może nie tylko…) masonerii będzie… obrona laickości! Wielki Mistrz Wielkiego Wschodu Francji uważa bowiem, że podejmowane są próby likwidacji zapisu o rozdziale Kościoła od państwa w Konstytucji z 1905 roku.
No i co na to polskie gremia rządowe?!
Uczcie się, uczcie od masonów. Istnieje wszak powiedzenie: uczyć się choćby od diabła!

Prawdziwa cnota… itd.

   Na stronie wyborcza.pl – filmik Barbary Pieli z Jerzym Owsiakiem i Hanną Gronkiewicz-Waltz w rolach głównych. Piela skleciła wspaniałe kukiełki protagonistów i pokazała w animacji, jak HG-W nakręca kluczykiem Owsiaka, jak Owsiak gromadzi kupę „kasy”, a Pani Prezydent daje z tego na cele społeczne ochłapy, a resztę pakuje do wora.
   Filmik to wspaniała satyra! W końcu o tym, że WOŚP gros „kasy” zawłaszcza, od lat ćwierkają wszystkie warszawskie wróble; że Owsiak nie działa sam, bez „parasoli” – też. A poza tym – jeśli duet Owsiak–PANI HANIA jest bez winy, czyli zachował cnotę, czemu się piekli? Wszak prawdziwa cnota krytyk się nie boi!

Surówka z cykorii

   Za pokazanie w TVP Info filmiku Barbary Pieli zawieszeni zostali w prowadzeniu „Minęła 20.00” oraz „Woronicza 17” Michał Rachoń i Krystian Krawiel
   Oświadczenie w tej sprawie wydało Centrum Monitoringu Wolności Prasy, biorąc obu w merytoryczną obronę.
   Ale obaj redaktorzy dalej „wiszą”, bo na Woronicza ostatnio najpopularniejsza jest cykoria (niekoniecznie w surówce).
   Jak tak dalej pójdzie, nasza „publiczna” tv będzie zajmować się tylko skokami… narciarskimi…

Gugałeczka guga…

... i wariata struga najwyraźniej, bo przecież żeby pouczać, trzeba chyba być bez winy?! Tymczasem na press.pl nasz Gugałeczka guga tak: (…) „stajemy się coraz mniej wiarygodni, a społeczeństwo uważa, że każdy z nas kłamie jak pies (niektórzy nawet piszą na transparentach TVP łże jak PiS – przyp. wpk). Jeśli dziennikarze nadal mają być społeczeństwu potrzebni, to musimy się z tego oczyścić”. Natomiast na początku lat 90., gdy wszystko jeszcze było możliwe, nawet normalność, Gugałeczka zajmował się też satyrą. M.in. śpiewał piosenkę z refrenem: „Nie pomożesz nic, bracie mój, gdy na tronie siedzi chuj". To oczywiście nie jest hejt, tylko miłość, prawda?
   Przypominam, że „na tronie” siedział wówczas prezydent Lech Wałęsa… utożsamiany z prawicą i odnową…

Europejska trybuna dla łgarzy?

   Równocześnie na stronach newsweek.pl i wyborcza.pl jakże budująca informacja: usunięty niegdyś z TVP Info po roku pracy red. Piotr Owczarski obleciał wszystkie instancje i instytucje w naszym kraju, informując o grozie, ucisku i wszelkim przeniewierstwie, jakie mają miejsce w TVP. Nikt się tym nie przejął, więc dzielny żurnalista napisał do Brukseli.
   I Bruksela się tym przejęła tak bardzo, że już po 8 miesiącach zaprosiła red. Owczarskiego do siebie i dała mu na całe 5 minut mównicę, by opowiedział o medialnym inferno nad Wisłą…
   Nowe europejskie obyczaje parlamentarne mogą się upowszechnić. Odtąd każdy, kto będzie miał jakieś zażalenie do swego kraju, będzie być może mógł je wygłosić w Parlamencie Europejskim. Wtedy ów Parlament nabierze jakiego takiego sensu…

Wojciech Piotr Kwiatek

Udostępnij
Komentarze
Disqus

Jest to archiwalna wersja portalu. Nowa wersja portalu SDP.pl, dostępna pod adresem: https://sdp.pl