Diabeł w ornacie

   Katolickie(?) poznańskie Radio Emaus zwolniło z pracy redaktora tej stacji Marka Dłużewskiego. Powód? Nagranie rozmowy z red. Stanisławem Michalkiewiczem! Materiału jeszcze nie było na antenie, a lokalna „Wyborcza” już o wszystkim wiedziała (czyżby jakiś „honorable correspondant”?) i przypuściła nagonkę. Marek Dłużewski, widząc, co się święci, sam zrezygnował z publikacji wywiadu.

   Nie pomogło.

   Kierownictwo Radia Emaus poinformowało go, że nie widzi możliwości współpracy…

   Ale z Dorotą Wellman, Jerzym Owsiakiem, a nawet bohaterem kosmosu, czerwonym gen. Mirosławem Hermaszewskim – owszem.

   Takie to poznańskie katoliki…

   Chyba nie czytali "Trylogii", gdzie pan Zagłoba skomentował podobną hipokryzję: "Diabeł ubrał się w ornat i ogonem na mszę dzwoni". 

x     x     x

Ludzkie pany!

   Rząd sypnie groszem publicznym mediom. Jako rekompensatę za utracone pieniądze z niepłaconych przez Polaków abonamentów TVP S.A. i PR S.A. dostaną okrągły miliard, a może nawet ciut więcej.

   Przy okazji wyszło na jaw, że 3,6 mln odbiorców nie płaci za korzystanie z PR i TVP. Znaczna część z tej liczby to osoby… zwolnione od opłat…

   Czyli rząd zapłaci za Polaków abonament!

   Na marginesie: ciekawe, jaka idea przyświeca zwolnieniu z abonamentu np. kombatantów czy widzów powyżej 75 roku życia? Bo gdyby np. zwolnić osoby o najniższym uposażeniu… Albo rodziny wielodzietne…

   Aaaaa tam… Co za głupie pomysły…

x     x     x

Kto tu ćpa?!

   Część pracowników TV Republika wystosowała w zeszłym roku list do wszystkich możliwych władz (Sejm, Senat, rząd etc.) z prośbą o interwencję w sprawie niepłacenia im przez szefostwo stacji pensji bądź jej płacenia w drobnych ratach.

   Niezawodna „Wyborcza” natychmiast sprawę podjęła, przeprowadziła „rozpoznanie” dziennikarskie i wyszło, że… nie wiadomo, jak to naprawdę jest.

   Ciekawe stanowisko zajął w tej kwestii szef TV Republika Tomasz Sakiewicz. „Nie należy siadać do pisania po narkotykach” – stwierdził.

   I teraz pytanie: kogo miał na myśli redaktor Sakiewicz?

x     x     x

Tyrano(zaurus)?!

   Redaktor Tomasz Lis dostał amoku ze złości. Nie mógł wjechać ani zaparkować w okolicach Zakopanego. Powód? Kolumna prezydencka spowodowała korek na szosie…

   Panie Prezydencie, następnym razem niech pan jednak zapyta redaktora Lisa, czy może pan na święta lub w okolicach Sylwestra przyjechać do zimowej stolicy Polski. Może pozwoli?

Wojciech Piotr Kwiatek

 

 

Udostępnij
Komentarze
Disqus

Jest to archiwalna wersja portalu. Nowa wersja portalu SDP.pl, dostępna pod adresem: https://sdp.pl