Środowisko dziennikarskie od wielu lat walczy o wykreślenie z kodeksu karnego tego artykułu. Odbywały się nawet manifestacje. Artykuł 212 stosowany jest przeważnie z powództwa prywatnego. W Żywcu sprawą redaktora Rafała Dudziaka postanowiła się zająć prokuratura. Sekretarz Miasta Żywiec, Pan Tomasz Buś poczuł się urażony dopuszczeniem na łamach portalu „Żywiec w sieci” do dyskusji prawniczej o wytycznych PKW. Prokurator Marian Młynarski stwierdził, że ta dyskusja mogła doprowadzić do podważenia zaufania do władz miasta. Obywatele mają wierzyć urzędnikom, a nie myśleć, a już na pewno nie dyskutować! To marzenie każdego kacyka, który pragnie władzy. W trakcie procesu okazało się też, że zbieżność nazwisk może sugerować powiązania rodzinne pomiędzy Urzędem Miasta a Prokuraturą  Rejonową w Żywcu.

Redaktor Rafał Dudziak  naraził się chyba Burmistrzowi wieloma pomysłami, a to inicjował usuniecie tablicy poświeconej utrwalaczom „władzy ludowej”, a to żądał odebrania  Andrzejowi Gduli, zastępcy Kiszczaka, Medalu  Miasta Żywca.

http://www.zywiecwsieci.pl/my-zywczacy-miedzy-soba-sie-znamy-2/

O odznaczenie byłego Ministra Spraw Wewnętrznych PRL wnioskował burmistrz Antoni Szlagor. Ten sam, którego perypetie lustracyjne nie zakończyły się, a mimo to stanowisko burmistrza piastuje do dziś. http://ipn.gov.pl/wydzial-prasowy/komunikaty/wszczecie-postepowania-lustracyjnego-wobec-antoniego-szlagora,-pelniacego-funkcj Ze szczegółami współpracy TW „Górala”z SB można się zapoznać na stronach IPN: http://katalog.bip.ipn.gov.pl/showDetails.do?idx=SZ&katalogId=3&subpageKatalogId=3&pageNo=1&nameId=12341&osobaId=21184&

Kuriozalna była rozprawa przed sądem rejonowym 20 stycznia 2016r. Sędzia Dorota Lenarczyk, zakończyła proces po ok. 15 minutach. Nie przesłuchała świadka, który przejechał 400 km, aby dostać się do Żywca  i stracił dwa dni, bo rozprawa rozpoczęła się o godz.10. Pani sędzi przeszkadzały biało-czerwone opaski, które na rękawach miała część osób spośród  widowni. Nie podała jednak podstawy prawnej żądania zdjęcia barw narodowych. Zapowiedziała, że kolejna rozprawa odbędzie się w asyście policji.

No cóż jedno jest pewne, że Żywiec i jego „persony” dzięki temu procesowi stają się coraz bardziej sławne.

Warto obejrzeć relację filmową z procesu.  https://www.youtube.com/watch?v=R2FCMvu_-J8

Udostępnij
Komentarze
Disqus

Jest to archiwalna wersja portalu. Nowa wersja portalu SDP.pl, dostępna pod adresem: https://sdp.pl