Teresa Bochwic, działaczka opozycji politycznej w PRL, dziennikarka, nauczyciel akademicki, wygłosiła wykład pt. "Rola mediów w kształtowaniu świadomości Polaków", w miejscu w którym już od 6 dni działacze opozycyjni z lat 80. uczestniczą w proteście głodowym przeciwko likwidacji lekcji historii w szkołach ponadgimnazjalnych - donosi w bloigpress.pl portal wPolityce.pl.
W czasie swojej prelekcji mówiła o obowiązkach nadawców, misji mediów publicznych, cytowała ustawę o radiofonii i telewizji, rozporządzenia i podawała konkretne przykłady jak ta misja jest niestety nie-realizowana.
Jednym z przykładów swego rodzaju manipulacji, jaki podała, była relacja z beatyfikacji Jana Pawła II wyemitowana pół godziny po uroczystościach w dzienniku Polskiego Radia. Otóż z ponad 2-minutowego materiału, połowa z tego czasu była poświęcona sprawozdaniu specjalnego wysłannika do Rzymu obecnego na placu św. Piotra, który skupił się jedynie na przypadkach zasłabnięć uczestników tego ogromnego zgromadzenia, panującego tam ścisku i skrytykował organizację tych uroczystości. Nie poświęcił ani słowa w swoim sprawozdaniu temu co było głównym wydarzeniem - relacjonuje wykład blogpress.pl.
Czytaj:
mp
