Ukazała się nowa edycja czasopisma społeczno-kulturalnego SDP „Bez Wierszówki”, jako numer łączony na listopad i grudzień 2016 roku.

Bogata tematyka materiałów zaprezentowanych na ponad 70 stronach. Artykuły, felietony, reportaże i fotoreportaże zarówno stałych współpracowników, jak i autorów, których po raz pierwszy możemy gościć na łamach naszego pisma.

Ważną część nowej edycji stanowi dział wspomnień o tych, którzy w mijającym roku z dziennikarskiej wspólnoty odeszli... Janina Jankowska wspomina Patrycję Gruszyńską-Ruman, Anna Malinowska – Jerzego Tuszyńskiego, a Zbigniew Urbankowski – Marię Jedlińską-Adamus. Całość dopełnia refleksja o wybaczaniu redaktora Stefana Truszczyńskiego...

Stałym zwyczajem wędrujemy umbryjskim szlakiem z prof. Małgorzatą Chomicz. Tym razem odwiedzamy „Citta buzziana” – miasto idealne Tomaso Buzzi w prowincji Terni  Scarzuolę.

W ramach wywiadów "BW" m. in. o „Filmie jako własnym spojrzeniu na świat” z Magdaleną Łazarkiewicz rozmawia red. Monika Szczygło, a o „romansie z radiem” z Mariuszem Borsiakiem z Radia Olsztyn rozmawia Andrzej Zb. Brzozowski.

Ponadto czytelnik znajdzie materiały o aktualnych wydarzeniach kulturalnych oraz wieści z życia Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich...

Z życzeniami przyjemnej lektury

Ireneusz St. Bruski

redaktor naczelny

Udostępnij
Komentarze
Disqus

Jest to archiwalna wersja portalu. Nowa wersja portalu SDP.pl, dostępna pod adresem: https://sdp.pl