Filip Łobodziński, dziennikarz i publicysta, od jesieni 2013 roku współgospodarz (z Agatą Passent) programu „Xiegarnia” w TVN24, jest od ośmiu miesięcy ekspertem w Biurze Komunikacji Społecznej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.

Taką informację jako pierwszy podał portal Wirtualnemedia.pl. Portalowi Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich Filip Łobodziński potwierdził, że jest ekspertem w MSW i obecnie „trudno go kwalifikować jako dziennikarza”.

- Z zawodu dziennikarskiego nie tyle odszedłem, ile dziennikarstwo samo odeszło, porzuciło sporą grupę ludzi – twierdzi. - Prowadzenie programu o książkach "Xięgarnia" w TVN24 nie jest działalnością dziennikarską, raczej publicystyczną i misyjną.

Na godzenie tych dwóch zajęć ma oficjalną zgodę z MSW i oba zajęcia nie kolidują merytorycznie: - Nie zajmuję się zadaniami MSW w "Xięgarni" ani książkami w MSW.

Filip Łobodziński, który aktualnie uważa się już tylko za tłumacza i muzyka, podkresla, że "Xięgarnię" nagrywa podczas urlopów i realizuje ten program z pasji.  

Z mediami Łobodziński związał się w 1988 roku. Na początku współpracował z magazynami muzycznymi („Non Stop" i „Rock'n'Roll"). W latach 1992-2000 prowadził m.in. „Wiadomości” TVP1, od 2001 do 2004 roku był dziennikarzem „Przekroju”, w latach 2004-2011 w „Newsweeku”.

W 2009 roku prowadził w telewizyjnej Jedynce magazyn „Pegaz”, a w latach 2012-2013 był w Polsat News jednym z prowadzących magazynu „To był dzień na świecie”. Program zdjęto z anteny wiosną 2013 roku.

Teraz jest tłumaczem (z literatury hiszpańskojęzycznej przekłada od lat) i muzykiem. Od 1983 roku jest gitarzystą i wokalistą Zespołu Reprezentacyjnego, grupy muzycznej, w której od początku występuje także Jarosław Gugała, kolega Łobodzińskiego ze studiów iberystycznych.

tor

Udostępnij
Komentarze
Disqus

Jest to archiwalna wersja portalu. Nowa wersja portalu SDP.pl, dostępna pod adresem: https://sdp.pl