Zgromadzenie Księży Marianów zwraca się z apelem o pomoc ofiarom tajfunu Haiyan, który na początku listopada spustyoszył Filipiny
Żadne liczby nie oddadzą jednak koszmaru poszukiwań członków rodzin wśród gruzów, braku leków, wody i jedzenia. Pomoc dociera do Filipin, choć w wielu rejonach jest to utrudnione, np. w mieście Tecloban, w którym tajfun zniszczył 70% infrastruktury i lotnisko, mogące odebrać pomoc humanitarną od cywilnych samolotów. W wyniku kataklizmu prawdopodobnie ponad 4,5 miliona poszkodowanych utraciło dorobek życia. Nadal czekają na pomoc.
Jak możesz pomóc:
1. Przekaż darowiznę:
Zgromadzenie Księży Marianów, Sekretariat Misyjny
ul. Św. Bonifacego 9, 02-914 Warszawa
PKO BP Oddział 13 w Warszawie
nr 35 1020 1068 0000 1602 0067 2329
z dopiskiem: „FILIPINY - TAJFUN"
Uwaga: zebrane środki zostaną przekazane na ręce Prymasa Filipin. Arcybiskup Manili Kardynał Luis Antonio Tagle zadba o rozdysponowanie pomocy dla najbardziej poszkodowanych.
2. Pamiętaj o ofiarach tajfunu w modlitwie. Najgorsze co może obecnie wydarzyć się na Filipinach to wybuch epidemii. Modlimy się, aby pomoc humanitarna w postaci leków, jedzenia i wody dotarła do poszkodowanych na czas.
3. Udostępnij ten tekst znajomym i poproś ich o wsparcie dla ofiar tragedii.
