8 czerwca członkowie KMN zdecydują kto otrzyma pierwszą nagrodę Kongresu.

Kongres Mediów Niezależnych powstał rok temu jego celem jest „integracja niezależnych środowisk medialnych i przeciwstawienie się kłamstwu w mediach”. 8 czerwca w drodze głosowania członkowie Kongresu wybiorą pierwszego laureata nagrody „za obronę prawdy w mediach”. Przewodniczący KMN Krzysztof Czabański przekazał pełna listę nominowanych.

AK

Lista kandydatów  do Nagrody Kongresu Mediów Niezależnych  przyznawanej za obronę prawdy w mediach

 

  1.  Blogmedia24.pl – za aktywną obronę praw obywatelskich i prawdy historycznej.
  2. Mariusz Dzierżawski  –  prezes Fundacji Pro-prawo do życia, za  konsekwentne uświadamianie społeczeństwu konieczności ochrony życia nienarodzonych dzieci.
  3. Krzysztof Feusette – publicysta tygodnika „Sieci” i portalu wPolityce.pl, za  najlepszą obecnie satyrę polityczną w Polsce. 
  4. Anita Gargas – publicystka „Gazety Polskiej”, reżyserka  filmów na temat katastrofy smoleńskiej,  za bezkompromisowość, konsekwencję i odwagę.
  5. Grzegorz Górny – publicysta tygodnika „Sieci” i portalu Polityce.pl, za publicystykę międzynarodową i światopoglądową.
  6. Cezary Gmyz  – publicysta „Tygodnika Lisickiego.Do rzeczy”, za  konsekwencję i  odwagę w dziennikarstwie śledczym.
  7. Krystyna Grzybowska - publicystka „Gazety Polskiej”, za   publicystykę o sprawach zagranicznych.
  8. Dorota Kania –  publicystka „Gazety Polskiej Codziennie” , za  publicystykę polityczną.
  9. Jacek i Michał Karnowscy  – twórcy  portalu wPolityce.pl,  portali Gospodarce.pl i wNas.pl  oraz tygodnika „Sieci” i portalu wSumie.pl, za propagowanie treści patriotycznych i budowanie mediów niezależnych.
  10. Joanna Lichocka  – publicystka „Gazety Polskiej Codziennie”, reżyserka filmów na temat katastrofy smoleńskiej, za dociekliwość i odwagę.
  11. Piotr Lisiewicz  – publicysta „Gazety Polskiej”, za konsekwentną walkę o wolność słowa w Polsce.
  12. Tomasz Łysiak  - publicysta „Gazety Polskiej”, za teksty o historii i kulturze polskiej.
  13. Stanisław Michalkiewicz – za publicystykę polityczną, odwagę osobistą  i walkę o wolność słowa w Polsce.
  14. Ewa i Waldemar Podgórscy - za prowadzenie księgarni im. gen. Stefana Grota Roweckiego w Łodzi, która stała się miejscem dyskusji i kształtowania opinii niezależnej.
  15. Jan Pospieszalski – za  niezależne programy publicystyczne w tvp.
  16. „Prawdę mówiąc” – portal i miesięcznik, za odwagę w poruszaniu spraw ważnych dla mieszkańców ziemi tarnowsko-dąbrowieckiej.
  17. Stowarzyszenie KoLiber -za działania na rzecz wolności gospodarczej, rządów prawa i sprawnego państwa w Polsce.
  18. Tomasz Sakiewicz  – szef koncernu  „Gazety Polskiej”,  za konsekwentne szerzenie treści patriotycznych i odważne budowanie niezależnych mediów.
  19. Tadeusz Sikora - piosenkarz, za postawę osobistą i wierność zasadom wolnej Polski.
  20. Janusz Szewczak -  komentator spraw gospodarczych, za ukazywanie  prawdy  o polskiej gospodarce.
  21. Wojciech Wencel – poeta, za propagowanie patriotyzmu.
  22. „Wspólna sprawa” – pismo lokalne, za inspirującą i integrującą rolę wobec środowiska lokalnego w gminie Izabelin.
  23. Paweł Znyk  – za opracowania na temat manipulacji medialnych.
Udostępnij
Komentarze
Disqus

Jest to archiwalna wersja portalu. Nowa wersja portalu SDP.pl, dostępna pod adresem: https://sdp.pl