Ministerstwo Skarbu Państwa bez rozstrzygnięcia zamknęło proces prywatyzacji Przedsiębiorstwa Wydawniczego „Rzeczpospolita”. O kupno spółki starała się firma Jupiter NFI należąca do Grzegorza Hajdarowicza.

Jupiter NFI była jedyną firmą, która odpowiedziała na ogłoszenie Ministra Skarbu Państwa z września 2012 roku odnośnie sprzedaży 85% akcji PW „Rzeczpospolita”. Ministerstwo dopuściło spółkę należącą do Grzegorza Hajdarowicza do badania ksiąg finansowych wydawnictwa i złożenia konkretnej oferty kupna. W zeszłym tygodniu ministerstwo odrzuciło propozycję Jupiter NFI i zamknęło tym samym proces prywatyzacji PW „Rzeczpospolita”.

Grzegorz Hajdarowicz kupił od PW „Rzeczpospolita” jesienią 2011 roku 49% udziałów wydawnictwa Presspublica (m.in. „Rzeczpospolita” i „Uważam Rze”). Aktywa spółki wyceniono wtedy na 55 mln zł, z płatnością rozłożoną do 2017 roku. Zabezpieczeniem spłaty są zastawy na samych udziałach oraz hipoteki ustanowione na nieruchomościach Presspubliki. Przejęcie przez Jupiter NFI większości udziałów Przedsiębiorstwa Wydawniczego „Rzeczpospolita” dałoby Grzegorzowi Hajdarowiczowi kontrolę nad własnym wierzycielem.

 

Więcej: http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/pw-rzeczpospolita-nie-dla-grzegorza-hajdarowicza

Opr. OG

 

 


Udostępnij
Komentarze
Disqus

Jest to archiwalna wersja portalu. Nowa wersja portalu SDP.pl, dostępna pod adresem: https://sdp.pl