Marian Kubalica, odpowiedzialny za aferę z zatrudnieniem w Telewizji Polskiej 25-letniego Pawła Mitery - co opisywała w marcu „Rzeczpospolita” -będzie od poniedziałku wicedyrektorem TVP Sport – informuje Kamila Baranowska na stronie rp.pl.

Jako dyrektor biura zarządu TVP Marian Kubalica negocjował z Pawłem Miterem i organizował mu spotkania. W konsekwencji Miter podpisał wstępną umowę z TVP na blisko 39 tys. zł. Miał przygotować w „Jedynce” program publicystyczny dla młodzieży.

„Paweł Miter załatwił sobie pracę w TVP, wysyłając do TVP maila, w którym podszył się pod Jacka Michałowskiego, szefa Kancelarii Prezydenta”, co „Rzeczpospolita” opisała w artykule „Jak Paweł trafił do TVP".

Po tym tekście Kubalicę zawieszono w obowiązkach, a władze TVP wszczęły wewnętrzną kontrolę w tej sprawie. „Z raportem z tej kontroli miał zapoznać się obecny zarząd TVP w tym prezes Juliusz Braun. Treści raportu TVP nie ujawniła” – informuje Kamila Baranowska.

Teraz Marian Kubalica będzie zastępcą Włodzimierza Szaranowicza,  dyrektora TVP Sport, odpowiedzialnym za sprawy administracyjno-prawne.

Źródło:

www.rp.pl/artykul/118849,670791_Marian_Kubalica_wiceszefem_TVP_Sport_.html

opr. tor

Udostępnij
Komentarze
Disqus

Jest to archiwalna wersja portalu. Nowa wersja portalu SDP.pl, dostępna pod adresem: https://sdp.pl