Dwuletni kurs dla młodych dziennikarzy.
16-07 (Berlin, Nowy Jork)
Akademia Axel Springer AG organizuje dwuletni kurs dla dziennikarzy, którzy nie ukończyli 29 lat i znają język niemiecki w stopniu biegłym. Uczestnicy będą mogli zdobyć specjalistyczną wiedzę dziennikarską w jednym z największych koncernów medialnych Europy.
W pierwszym roku w Akademii w Berlinie oraz w redakcjach czasopism i serwisów internetowych Axel Springer, np. Welt Kompakt i bild.de prowadzona będzie specjalizacja cross - medialne dziennikarstwo cyfrowe. W drugim roku przewidziane są praktyczne zajęcia w Ringier Axel Springer w Polsce. Program kończy się intensywnym kursem Investigative Research w Columbia School of Journalism w Nowym Jorku. Uczestnicy kursu otrzymają stypendium w wysokości 1.200 euro miesięcznie.
Do 16 lipca br. przyjmowane będą zgłoszenia na rok 2012 wyłącznie za pomocą strony internetowej www.axel-springer-akademie.de
Oprac. bd.
