Od dzisiaj Piotr Radziszewski objął stanowisko dyrektora TVP1 – potwierdziła rzeczniczka Telewizji Polskiej Joanna Stempień-Rogalińska. Jego zastępcą ds. audycji publicystycznych i społecznych będzie Andrzej Godlewski.

 

 

Piotr Radziszewski jest absolwentem teatrologii w Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Od połowy lat 80. publikował w wielu tytułach prasowych , prowadził poranne audycje w Programie III Polskiego Radia, od ponad 20 lat - z przerwami - jest związany z TVP. Był m.in. dziennikarzem i szefem „Teleexpressu”,  zastępcą dyrektora TVP1, dyrektorem Warszawskiego Ośrodka Telewizyjnego. Dwukrotnie był dyrektorem Biura Programowego TVP. 

W latach 1997 - 2005 r. pracował w telewizji TVN, gdzie m.in. w latach 2003-2005 był członkiem Zarządu TVN24 ds. kanałów tematycznych. Przed powrotem do TVP pracował w Narodowym Instytucie Audiowizualnym.

W lipcu tego roku został powołany na stanowisko zastępcy dyrektora Agencji Filmowej TVP i oddelegowany do pracy w Biurze Koordynacji Programowej. Był przewodniczącym komisji ds. koordynacji programowej audycji publicystycznych i informacyjnych dotyczących wyborów parlamentarnych.

Pełniący ostatnio obowiązki dyrektora TVP1 Andrzej Godlewski będzie nadal zastępcą szefa tej anteny ds. audycji publicystycznych i społecznych.

 tor

 

Udostępnij
Komentarze
Disqus

Jest to archiwalna wersja portalu. Nowa wersja portalu SDP.pl, dostępna pod adresem: https://sdp.pl