Tomasz Lis nie jest już redaktorem naczelnym tygodnika „Wprost” (Platforma Mediowa Point Group SA)  – podał „Presserwis”. Nowym szefem pisma został właśnie Michał Kobosko.

Według „Presserwisu” powodem odejścia Lisa z tygodnika, którym kierował od 25 maja 2010 roku, jest tworzenie przez niego portalu internetowego, wzorowanego na amerykańskim "Huffington Post". O projekcie tym mówi się od grudnia ubiegłego roku. Jego redaktorem naczelnym jest Tomasz Machała, były dziennikarz Polsatu i szef portali kampanianażywo.pl.  Mają tam być newsy, blogi polityczne, opinie. Strona miała ruszyć na początku 2012 roku, ale na razie nie wiadomo, na jakim jest etapie.

Oprócz Tomasza Lisa pracę we „Wprost” straciła także zastępca redaktora naczelnego Aleksandra Karasińska. Odejście z tygodnika zapowiedzieli szefowie działów i wydawcy: Łukasz Ramlau, Ryszard Holzer, Renata Kim i Tomasz Plata.

W serwisie cosnowego.pl Tomasz Lis napisał: Chciałem z całego serca podziękować wszystkim moim koleżankom i kolegom za 22 miesiące wspólnej przygody. Przejmowaliśmy upadające pismo i niemal nikt nie dawał nam szans. Dziś sprzedaż tego pisma jest o 2/3 wyższa, a operacja ratunkowa zakończyła się niekwestionowanym sukcesem. To zasługa dziennikarek i dziennikarzy Wprost, którym jestem absolutnie wdzięczny.

Michał Kobosko był od września ubiegłego roku redaktorem naczelnym dwutygodnika ekonomicznego “Bloomberg Businessweek Polska” (także Platforma Mediowa Point Group SA). Jest członkiem Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.

Michał Kobosko (44 lata), karierę dziennikarską zaczął w 1993 roku w Dziale Gospodarczym „Gazety Wyborczej”. Następnie był m.in. zastępcą redaktora naczelnego „Pulsu Biznesu”, redaktorem naczelnym magazynu „Forbes” i tygodnika „Newsweek Polska”. W 2009 roku realizował od strony redakcyjnej połączenie się „Dziennika Polska Europa Świat” z „Gazety Prawną” i był pierwszym redaktorem naczelnym „Dziennika Gazety Prawnej”.

 

Opr. tor
 

Źródło: www.press.pl/newsy/prasa/pokaz/28184,Tomasz-Lis-zostal-zwolniony-z-”Wprost”

cosnowego.pl/

 

Udostępnij
Komentarze
Disqus

Jest to archiwalna wersja portalu. Nowa wersja portalu SDP.pl, dostępna pod adresem: https://sdp.pl