Wywiad to nie randka stwierdził sąd i zobowiązał wydawcę i redaktora naczelnego „Faktu”do przeproszenia znanego aktora Andrzeja Grabowskiego.
Chodzi o tekst „Kogo podrywa Kiepski?”, który ukazał się w „Fakcie” w roku 2008. W tekście opisano spotkanie Grabowskiego z „pewną śliczną, młodziutką blondynką” i sugerowano, że to randka. Tymczasem aktor udzielał wywiadu dziennikarce jednego z portali internetowych. Sąd uznał, że doszło do naruszenia dóbr osobistych powoda przez podanie nieprawdziwych informacji. Wydawca i redaktor naczelny mają przeprosić Grabowskiego, oraz zapłacić 40 tys. zadośćuczynienia i 10 tys. na cel społeczny. Powód żądał 100 i 150 tys.
Powództwo przeciwko dwójce dziennikarzy „Faktu” zostało oddalone, bo sąd uznał, że nie mieli oni wpływu na publikację. Wyrok nie jest prawomocny.
AK
Źródło: gazeta.pl
