Dziś, w środę 30 maja, w Radiu Maryja i TV Trwam gośćmi będą prof. dr hab. Stanisław Mikołajczak - prezes Społecznego Komitetu Odbudowy Pomnika Wdzięczności, dr Tadeusz Zysk - wiceprezes Społecznego Komitetu Odbudowy Pomnika Wdzięczności, dr Jolanta Hajdasz - wiceprezes Społecznego Komitetu Odbudowy Pomnika Wdzięczności i dr inż. Bogusław Hajdasz - członek Zarządu Społecznego Komitetu Odbudowy Pomnika Wdzięczności.
 

Ostatnio tematyka ta była obecna w siedzibie naszego SDP, podczas Maja na Foksal, o sprawie konieczności odbudowy Pomnika Wdzięczności w Poznaniu mówili właśnie S. Mikołajczak, T. Zysk, J. Hajdasz. Dziś będzie można zobaczyć ich i posłuchać w TV Trwam i Radiu Maryja. W TV Trwam program rozpocznie się o godz. 18.15, a w Radiu Maryja o godz. 21.30.

Rozmowy Niedokończone w TV Trwam i Radiu Maryja obywają się z otwartą anteną dla telewidzów i słuchaczy, można zadzwonić i na żywo powiedzieć swoje zdanie w czasie programu. Tym razem na temat: Pomniki wdzięczności za niepodległość w Poznaniu.

Komitet Odbudowy Pomnika Wdzięczności w Poznaniu od sześciu lat stara się by monument znów stanął w stolicy Wielkopolski.

Chodzi o powrót do normalności, by Pomnik Najświętszego Serca Pana Jezusa, zwany Pomnikiem Wdzięczności, który był największym i najbardziej reprezentacyjnym monumentem przedwojennego Poznania i stanowił połączenie patriotyzmu i wiary katolickiej, wyrażającej się we wdzięczności Bogu za zwycięskie Powstanie Wielkopolskie, ponownie został odsłonięty, wrócił na swoje miejsce.

Pomnik był jednym z trzech – obok Pomnika Grunwaldzkiego w Krakowie i Pomnika Nieznanego Żołnierza w Warszawie – najważniejszych monumentów w Polsce. Wszystkie zostały zniszczone podczas II wojny światowej.

Cezary Dąbrowski

Udostępnij
Komentarze
Disqus

Jest to archiwalna wersja portalu. Nowa wersja portalu SDP.pl, dostępna pod adresem: https://sdp.pl